sempre tu 200

Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

5.00 out of 5
(65 opinii klienta) zweryfikowane

Razem:30,70 

Opis produktu

Sempre TU 200 klej elastyczny z włóknem do przyklejania styropianu grafitowego oraz do zatapiania siatki . Klej niwersalny do styropianu, szybko wiąże, wzmocniony włóknami PP. Cena brutto za worek 25 kg  przy zamówieniu o wielokrotności 24 op. wysyłka kurierem z windą dokądkolwiek zechcesz do końca roku jest GRATIS. Czas oczekiwania do 3-7 dni roboczych. Zaprawa zawiera dodatek w postaci rozproszonego włókna polipropylenowego co nadaje klejowi większej wytrzymałości i elastyczności. Polska profesjonalna produkcja, jeden z najlepszych klejów do styropianu w Europie (10 lat gwarancji w systemie). Doceniany także w Anglii oraz krajach Beneluksu. Możliwy odbiór własny na sztuki z magazynów: Lublin | Łódź | Warszawa | Świdnica | Szczecin lub Bielsko Biała. Przed przyjazdem zapytaj telefonicznie o dostępność. Na jednej pełnej palecie mieści się 42 lub 48 worków. Gdy zamawiasz mniejszą ilość pamiętaj o tym, że możesz dorzucić do palety inne materiały. Dostępne są farby wewnętrzne, kleje do płytek i inne specjalistyczne produkty.

Sempre TU 200 – Tesoromont Uniwersalny 200

Optymalnie jest wykonywać prace związane z ocieplaniem ścian gdy temperatura powietrza oraz podłoża wynosi ok. 15-25 st. C przy średniej wilgotności otoczenia. Nie powinno się go stosować przy temperaturze poniżej 5 st. C. Klej do styropianu grafitowego Sempre Tesoromont TU 200 należy aplikować na płytę w postaci placków oraz wałka obwodowego. Powierzchnia kleju po przymocowaniu i dociśnięciu powinna pokrywać co najmniej 40% powierzchni płyty ze styropianu białego. Natomiast 60% powierzchni w przypadku styropianu grafitowego. Zużycie kleju to co najmniej 6 kg do przyklejenia oraz 4 kg do zatapiania siatki. Razem ok 10 kg na 1 m2 powierzchni ściany.

 

Klej można także nanosić za pomocą pacy zębatej, wtedy zużycie kleju do przyklejenia EPS wynosi 5 do 8kg/m2. Zużycie na siatce nie zmienia się.

Tak przyklejone płyty białe po uprzednim prawidłowym zagruntowaniu powierzchni podłoża nie trzeba kołkować nawet do 8m*. Pamiętaj o stosowaniu siatek osłonowych na elewacji aby nie narazić styropianu grafitowego na przegrzanie. W tym przypadku stosuj kołki 4 szt/m2 na powierzchni oraz 6 m2 do 2 m od krawędzi ścian. Na pewno na pustakach z betonu komórkowego lub silikatów. Pustak ceramiczny jest dość przyjazny i odchodzi się od kołkowania na tym materiale.

Klej do styropianu grafitowego

Podłoże do którego planujemy kleić styropiany grafitowe powinniśmy oczyścić z luźnych tynków, odtłuścić i zagruntować. Nie można stosować kleju cementowego na farby emulsyjne. Na nasiąkliwe podłoża aplikować preparaty gruntujące np. Sempre GP. Jak wskazuje praktyka czysty pustak ceramiczny nie wymaga gruntowania. Stary mur z cegły malujemy gruntem raz plus spoiny dwukrotnie. Na cegłę silikatową i beton jednokrotnie. Bloczki z betonu komórkowego 2 razy. Zużycie gruntu przy jednokrotnym stosowaniu ok. 0,1 – 0,2  l/m2. Na nośnych, zwartych, trwałych i równych podłożach Tesoromont trzyma się bardzo mocno także nawet powyżej 0,25 MPa. Na styropianie ponad 0,8 MPa. To bardzo dobry wynik.

Jak wskazywały nasze badania na budowie po 2 dobach styropian przyklejony tym klejem można oderwać tylko przy pomocy podcinania przycinakiem. Super mocny najlepszy klej do styropianu grafitowego. Klei także płyty z automatu Swisspor Lambda Mega White. Polecamy. W warunkach jesiennych czyli w temperaturze 0 do 10 st. C stosuj wersję zimową Sempre TU 200 IGLO, przynajmniej do szpachlowania siatki. Na zamówienie telefoniczne:

Zatapianie siatki w kleju oraz szpachlowanie drugą warstwą, w sumie optymalnie jest gdy warstwa nośna wraz z siatką wynosi 3 do 6 mm. Nie stwierdziliśmy rys skurczowych na małej próbce grubości 5 mm bez siatki oraz przy grubości ok. 10 mm z siatką 160 g/m2. To także jeden z najlepszych wyników. Czas wysychania na powietrzu ok. 24 godziny. Badając ten produkt zastanawiałem się nawet nad medalem za jakość. Polski profesjonalny klej do styropianu wzmocniony włóknem, także do zastosowania bez kołkowania na pustaku ceramicznym dla styropianów białych o TR co najmniej 100 kPa.

Prawidłowy sposób przyklejenia styropianu znajdziesz w wybranym filmie na YouTube

10 lat gwarancji na system ociepleń przy zastosowaniu Sempre TU 200

Składowe systemu Sempre, których prawidłowe zastosowanie może prowadzić do gwarancji 10 lat. Przykładowo na tynkach silikonowych w Nanotechnologi z dodatkowym silikonem Sempre Azuro Premium:

 • Grunt głęboko penetrujący – Sempre GP,
 • Sempre TU 200 – klej do styropianu grafitowego i zatapiania siatki,
 • Siatka systemowa 160 g/m2 oczka 4x4mm z certyfikatem TUV,
 • Podkład tynkarski Sempre Azuro Grunt w wersji białej lub barwionej,
 • Tynk Silikonowy Sempre Azuro w wersji PREMIUM w Nanotechnologii (czerwone wiaderka) biały lub kolor wg palety barw.

Szczegóły zostały opisane na podstronie 10 lat gwarancji Sempre.

Zapraszamy do zakupu pełnego systemu, można to zrobić na dwa etapy, wracając po tynk np. na wiosnę lub jesień.

Od 2021 roku często wybierany ze styropian Styropmin.

Jakość kleju

Sempre TU 200 charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża także do styropianu białego oraz grafitowego. Wysoka odporność na rysy skurczowe poprzez polimerowe wzmocnienie włóknem to strzał w dziesiątkę a niewygórowana cena czyni ten produkt bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Dobrze przepuszcza parę wodną oraz odporny jest na działanie warunków atmosferycznych. Nie powinien pozostawać dłuższy (pow. 3 miesięcy) czas bez ochrony w postaci białego podkładu tynkarskiego. Najlepszym jest Sempre Azuro Grunt, biały silikonowy podkład tynkarski z kruszywem kwarcowym. Maluje on ścianę na biało. Co prawda podkład zabezpieczy warstwę kleju nawet na parę lat ale nie zwlekałbym z aplikacją tynku ponad rok, najlepiej jest to zrobić do 3 miesięcy.

Jeśli pogoda nie pozwala na zakończenie prac jesienną lub wiosenną porą stosujemy wtedy wersję IGLO. Można wtedy prace wykonywać już przy temp. od 1 st lecz należy pamiętać, że w przeciągu 8 godzin od zakończenia prac związanych z zatopieniem siatki temperatura powietrza nie powinna spaść poniżej 0 st.

Klejem tym z powodzeniem przykleisz styropian Swisspor Lambda White i Swisspor Lambda Plus oraz inne białe i grafitowe styropiany.

*za prawidłowy montaż styropianu oraz kontrolę podłoża odpowiada wykonawca oraz kierownik budowy.

O gwarancję 10 lat zapytaj sprzedawcę jeszcze przed zakupem, związana jest ona z procedurą rejestracji przez producenta.

Jak zamawiać Sempre TU 200 z dostawą gratis?

Tu 200 możesz zamówić także na pełne palety czyli: 48 | 96 | 144 lub 192 op. , przy większych ilościach otrzymując dodatkowy rabat przesyłając zapytanie.

Od 19 sierpnia 2019 roku Sempre TU 200 staje się jeszcze bardziej dostępny także w komplecie z gruntem lub farbami lub innymi zaprawami Sempre. Telefonicznie można zamówić mniejsze ilości lub niestandardowe. Przykładowe możliwe zamówienia, na małą elewację z dostawą gratis na ok. 150 m2. DOSTAWA GRATIS.

Sempre TU 200 ok. 24 op. plus

Sempre TU 200 na ok 200m2 – 80 worków (1paleta=48w + 2paleta= 32w), plus

 • Sempre grunt GP 10L 4szt
 • Sempre grunt Azuro 10L 4szt
 • Siatka systemowa 160 g/m2 oczka 4x4mm z certyfikatem TUV pomarańczowa, 250m2

Jeśli potrzebujesz pomocy w złożeniu palety lub zamówieniem  zadzwoń pod nr. 515361651 – dział handlowy służy pomocą.

 

Additional Information

Waga kg
Wersja kleju

szary, bialy, iglo

65 opinii dla Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

 1. 5 out of 5

  Produkt: Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

  :

  Produkt ok, jedyna uwaga, to kontakt telefoniczny gdy kierowca był już pod wskazanym adresem, przez co nie miałem nawet jak przyjechać na plac budowy i dostawa musiała być pod bramę…

 2. 5 out of 5

  Produkt: Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

  :

  Bardzo profesjonalna obsługa, dziękuję Panu Lingo za doradztwo. Po przelewie bardzo szybka dostawa.

 3. 5 out of 5

  Produkt: Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

  :

  Wszystko super. Dostawa bardzo szybka. Super kontakt z Panią Moniką. Pozdrawiam i polecam!

 4. 5 out of 5

  Produkt: Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

  :

  Polecam. Bardzo miła i przyjazna obsługa – dziękuję Pani Agnieszce. Sprawna dostawa, kierowca bardzo miły i pomocny!

 5. 5 out of 5

  Produkt: Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

  :

  Klej Sempre Tu 200 biały. Dostawa na wskazany adres bardzo szybko. Praca tym klejem to czysta przyjemność.

Dodaj opinię