Swisspor Lambda white fasada 031
lambda white fasada

Swisspor Lambda White Fasada 031

4.97 out of 5
(180 opinii klienta) zweryfikowane

Oblicz ilość paczek:

m2
m3

lub podaj ilość:

Razem:57,39 

Opis produktu

Swisspor Lambda White Fasada 031 cena opinie. Profesjonalny styropian grafitowy trzeciej generacji z białą wierzchnią warstwą. Odporny na słońce, szary zespolony, w sklepie dostępny tylko w wersji niefrezowany. Cena za paczkę, dostępne są min grubości od 12 cm(1.97 m2) lub 20 cm (1,48m2), 25 cm i 30 cm czyli o zawartości 0,296 m3 z dostawą gratis przy zamówieniach hurtowych tzn. od 50 paczek. Produkt posiada same pozytywne opinie.

Przedmiotem sprzedaży jest styropian grafitowy z ochronną białą ok. 5 mm warstwą EPS oraz nacięciami odprężającymi płytę.  Płyty tego typu są trochę mniejsze dokładnie o 5 mm niż standardowe z uwagi na szlifowanie boków. W wersja frezowana jest tylko na zamówienie telefoniczne lub e-mail.  Dokonując zakupu poprzez panel sklepu proszę wpisać sumę paczek a a potrzebne grubości wpisujemy w dalszym kroku w okienku “uwagi do zamówienia”.

Zanim trafił na rynek Polski podbił serca klientów w Szwajcarii oraz Niemczech. Produkt otrzymał w Polsce laur konsumenta w kategorii – Odkrycie roku 2015 oraz Rynkowy Lider Innowacji 2017 i 2018. Od 2019 roku jest dostępna także Lambda Mega White , wersja dużych płyt produkowana każda z osobna w automatach.

Swisspor Lambda White fasada 031 cena

Cena aktualna na wszystkie grubości płyt niefrezowanych. Gdzie można go kupić? Uwaga na niestandardowe grubości, są inaczej pakowane. Dlatego cena op. 03 m3 dotyczy min. grubości 15 lub 20 cm. Paczki z niestandardowymi grubościami płyt są tańsze ponieważ zawierają mniej materiału. Dzieje się tak, ponieważ paczka może mieć wysokość maksymalnie 60 cm. Dlatego płyty o grubości 16 cm mieszczą się w paczce tylko 3 a nie 4 jak w przypadku 15 cm.

Zawartość paczki przedstawiają także tabele zamieszczone niżej. Aby uzyskać cenę 1 m3 i kupić należy zawartość paczki podzielić przez jej zawartość. Ile 1m2? Należy cenę 1m3 pomnożyć przez oczekiwaną grubość płyt w [m]. Standardowe grubości płyt dostępne do ok. 10 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Inne grubości dostępne na zamówienie tj. 16 | 17 | 18 | 19 | 21  | 22 | 23 | 24 i 25 cm. Od sierpnia 2019 dostępne są także płyty 12 cm i 30 cm tylko w wersji niefrezowanej na specjalne zamówienie.

W przygotowaniu przez producenta jest także wersja produktu dwustronna tzn. laminowana z obu stron, która jest już w sprzedaży w Szwajcarii.

Lambda White Fasada opinie

W Polsce pojawił się w 2015 roku. Produkt ten od kilku lat doskonale sprawdzał się na rynku budowlanym zachodniej Europy. Płyt te łączą w sobie zalety grafitowego oraz białego styropianu. Grafit to optymalna lambda natomiast twarda, biała wierzchnia warstwa istnieje jako bariera odprężająca zapobiegająca przegrzaniu płyt podczas montażu. Płyty na życzenie są frezowane co zapobiega powstawaniu mostków termicznych na ich styku po montażu. Styropian Swisspor lambda white fasada 031 nacinany jest przeciw naprężeniom, dzięki czemu samoistnie się rozpręża, nie powodując w późniejszym czasie pęknięć na elewacji. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie problemu naprężeń w szarym styropianie.

Produkt przeznaczony dla budownictwa energooszczędnego, posiada także certyfikat instytutu Budownictwa Pasywnego. Surowiec z dodatkiem grafitu poprawia właściwości termoizolacyjne całej przegrody budowlanej. Doskonała lambda oraz odpowiednia grubość płyt gwarantuje zwrot z inwestycji. Deklaracja właściwości użytkowych znajduje się na stronie producenta.

W 2023 roku poddajemy go badaniom wytrzymałościowym, poniżej film z badania przewodności cieplnej. Badamy próbkę 5 cm z białą warstwą i sam rdzeń grafitowy:

 

Styropian trzeciej generacji odporny na słońce

Swisspor lambda white fasada 031 cena najlepsza w internecie. Dzięki białej warstwie przede wszystkim nie wymaga stosowania siatek zabezpieczających na rusztowaniu. Wierzchnia warstwa odporna jest na działanie promieniowania UV, oczywiście odporność jest ograniczona czasowo i powierzchnia powinna być niezwłocznie zaciągnięta klejem z siatką. Jak wynika z doświadczenia różnica temperatury pomiędzy płytami grafitowymi a białymi dochodzi nawet do kilkudziesięciu stopni. Stosując więc White Fasadę zabezpieczasz się przed przegrzaniem płyt podczas montażu na elewacji. Nie musisz stosować siatek osłonowych. Odsłoniętą grafitową część krawędziową należy czym prędzej zasłonić kolejną warstwą płyt.

Różnice pomiędzy Lambdą White i Lambdą Mega White

Zasadniczo to zupełnie inne produkty chociaż posiadają taką samą lambdę. Mega to duże 125×60 cm i cieżkie płyty produkowane metodą automatową z zespoloną grubą 1cm warstwą białego EPS. Mogą być mniej poręczne na rusztowaniu przy dużych budynkach. Raczej znajdują zastosowanie przy budynkach parterowych. Lambdę White 99,5 x 49,50 cm można stosować przy wszelkiego rodzaju budynkach z rusztowania, są po prostu wygodniejsze w aplikacji.

Wykonanie ocieplenia

Po pierwsze producent przed przyklejeniem styropianu do ściany należy grafitową część płyty przeszlifować, usuwając gładką powierzchnię i pył, zagruntować płytę klejem wcierając go w miejsca późniejszej aplikacji . Wykonywaliśmy próby wykonania ocieplenia także bez szlifowania płyt i śmiało możemy polecić klej Sempre TU 200. Po drugie na tak przygotowanej powierzchni klej cementowy powinien być nakładany po całym obwodzie w postaci nie przerywanego wałka. Dodatkowo w środkowej części należy umieścić 3 do pięciu placków kleju. W sumie klej z włóknem powinien pokrywać ok. 40% – 60% płyty po dociśnięciu jej do ściany. Jeśli szukasz wierzchniego wykończenia elewacji to zapraszamy po tynki elewacyjne.

Styropian ten możesz przyklejać zwykłym klejem do styropianu grafitowego (oczywiście zachowując wytyczne producenta). Stosując zalecenia niektórych producentów systemów ociepleń w budynkach do wysokości 4 m nie musisz płyt kołkować. Pamiętaj, że to wykonawca odpowiada za jakość i trwałość prac. Przypilnuj prawidłowgo przygotowania podłóża oraz odpowiedniej ilości kleju na płycie.

Szlifowanie pod siatkę nie powinno zniszczyć białej warstwy ochronnej, ponieważ jej grubość wynosi ok. 5 – 6 mm.

Pakowanie Swisspora Lambdy White

Zapakowany w paczkę o zawartości wg tabeli tzn. niefrezowany 0,296 m3 lub frezowany 0,282 m3. Oczywiście dla najpopularniejszych grubości 15 lub 20 cm. Płyty niefrezowane są kalibrowane oraz szlifowane do wymiarów 0,495 m x 0,995 m a frezowane do 0,48 x 0,98 m co gwarantuje także równe krawędzie. Cena za paczkę Swisspor Lambda White uzależniona jest od jej pojemności.

Wersja frezowana

Płyt styropianowe frezowane przygotowywane są na specjalne zamówienie. Tabela powiększa się po kliknięciu.

White Fasada Frez

Wersja niefrezowana

Płyty niefrezowane o wymiarach 495 x 995 [mm] pakowane są także dla podstawowych grubości jak w poniższej tabeli. Wybraliśmy te które były najczęściej zamawiane w latach 2017 – 2023. W przypadku zainteresowania tego typu produktem zapraszamy do wysyłania zapytania na bok@hurtowniastyropianu.pl . Chcąc powiększyć tabelę należy wybrać ją myszką klikając lewym jej klawiszem.

Lambda White pakowanie

Wersja mega będzie miała wymiary 1,2 m x 0,6 m oraz zwiększoną powierzchnię styku z klejem.

Swisspor Lambda White Fasada opinie

Najlepsze opinie klientów oprócz Lambdy White Fasady zbierają Swisspor Lambda Plus Fasada cena oraz Swisspor Lambda Max Fasada cena. Wraz z klejem Tu 200 oraz siatką TX 160 są najczęściej wybieranymi produktami. Posiadają same pozytywne opinie u nas w sklepie oraz w sieci Internet. Zostały przetestowane pozytywnie w systemie Sempre przez wielu naszych odbiorców. To niekwestionowani liderzy sprzedaży w kategorii jakość w rozsądnej cenie. Styropian Swisspor Lambda White 031 cena nie jest już najwyższa, od sierpnia 2019 dostępne są większe płyty pod nazwą Swisspor Lambda MEGA White cena. Zapraszamy na zakupy do naszej Hurtowni Styropianu. Produktem na elewacje o najlepszych parametrach wytrzymałościowych i lambdzie jest Styropmin Passive PRO 30 .

Rekomendowany System ociepleń

System najczęściej wybierany w 2020 roku. Wraz ze styropianem proponujemy system ociepleń profesjonalnej marki SEMPRE także z dostawą gratis.

Przy zakupie Lambda White i całej linii produktów LAMBDA wysoko elastyczny z włóknami, klej do styropianu oraz do zatapiania siatki SEMPRE TU200. W super cenie ( jeśli zapytasz przed zakupem styropianu ) i z dostawą gratis od 24 szt. W dowolnej konfiguracji ilościowej z gruntem lub farbami i innymi produktami. Posiadają najlepsze opinie.

Siatka do styropianu niemieckiej produkcji z certyfikatem TUV 160g/m2 o optymalnym wymiarze oczek 4 x 4 mm w kolorze pomarańczowym. Gramatura oraz wymiar oczek optymalne do systemów ociepleń na styropianie a także na wełnie. Nie za wiotka, nie za sztywna, sprawdzona, przetestowana, moim zdaniem najlepsza na europejskim rynku. Stosuje ją wielu dostawców pełnego systemu z całej Europy. W rewelacyjnej cenie za m2 siatka do styropianu cena z dostawą gratis gdziekolwiek jesteś już od 200 m2.

Profesjonalny, jeden z najlepszych, prawdziwy tynk silikonowy – silikonowa masa tynkarska. Sempre AZURO w wersji PREMIUM (czerwone wiaderka) 1,5 mm lub 2 mm, koszt wysyłki tynku uzależniony jest od ilości zamawianych wiader. Dostawa jest gratis od 18 wiaderek 25 kg.

Najlepsze styropiany podłogowe

W tej kategorii polecam Swisspor Lambda 100 dach podłoga. ( przy standardowych grubościach ocieplenia 10-15 cm). Ewentualnie biały Swisspor eps 100 036 gdy masz dużo miejsca na izolację termiczną (15 – 20 cm). Przy większych grubościach np. 25 lub 30 cm zalecam EPS 150 035. Przy mniejszych stosuj płytę PIR 8-12 cm.

Parę słów o dofinansowaniu przeczytasz pod linkiem czyste powietrze

Additional Information

Grubość Lambda White

12 cm (2,46 m2; 0,296m3), 15 cm (1,97 m2; 0,296 m3), 16 cm (1,48 m2; 0,236 m3), 17 cm (1,48 m2; 0,251 m3), 18 cm (1,48 m2; 0,266 m3), 19 cm (1,48 m2; 0,281 m3), 20 cm (1,48 m2; 0,296 m3), 21 cm (0,99 m2; 0,207 m3), 22 cm (0,99 m2; 0,217 m3), 23 cm (0,99 m2; 0,227 m3), 24 cm (0,99 m2; 0,236 m3), 25 cm (0,99 m2; 0,246 m3), 30 cm (0,99 m2; 0,296 m3)

180 opinii dla Swisspor Lambda White Fasada 031

 1. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Mariola:

  Wszystko Super, transport super, kierowca super i styropian też super. Jestem bardzo zadowolona z takiej współpracy

 2. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Dorota:

  Szczerze polecam 10/10. Po wpłacie na konto błyskawiczna dostawa. Zamawiałam styropian Swisspor i inne produkty do elewacji. Fachowa pomoc i doradztwo w przeliczeniu potrzebnych produktów. Kontakt na 6+ !!!

 3. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  lukasz:

  wszystko przebiegło idealnie kierowca na medal już wiem gdzie resztę styropianu zamówię 😀😃

 4. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Pablo437:

  szczerze polecam, współpraca z hurtownią wręcz wzorowa !

 5. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Darek:

  Co tu pisać Rewelacja od hurtowni po kierowcę jestem mega zadowolony.

 6. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Jan:

  Polecam hurtownię styropianu. Styropian dojechał w kilka dni po wpłacie na konto, oczywiście bałem się po wpłaceniu kasy co to będzie dalej ale później powiadomiono mnie mailowo że fabryka otrzymała zamówienie do mnie. Bardzo miła obsługa,
  aha zapomniałem o kierowcy !! Super chłop, pozdrawiam Łukasza, miły i oczywiście pomógł rozładować towar, zawsze mógł powiedzieć że on tylko prowadzi sam. 🙂

 7. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Zuzanna:

  Kupowałam styropian grafitowy z labdą 0 30 free spora dach podłoga zamówienie zrealizowane w przeciągu dwóch dni po wpłacie polecam hurtownie na pewno jeszcze wrócę

 8. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Ryszard:

  Sprawnie, szybko, bez najmniejszego problemu. POLECAM !!!

 9. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Lukasz:

  Wszystko na czas, polecam

 10. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Bogumił:

  Hurtownia godna polecenia – wzorowy kontakt. Dostawa na czas – kierowca, który przywiózł styropian Swisspor rewelacja 🙂
  Pozdrawiam 10/10

Dodaj opinię