Lambda mega white
Swisspor Lambda Mega White Fasada

Swisspor Lambda MEGA White 031

5.00 out of 5
(6 opinii klienta) zweryfikowane

Oblicz ilość paczek:

m2
m3

lub podaj ilość:

Razem:114,00 

Opis produktu

Swisspor Lambda MEGA White fasada 031 styropian grafitowy rowkowany. Cena dotyczy jednego opakowania dowolnej dostepnej grubości 15 cm 20 cm lub 25 cm. Paczki 15cm i 20 cm zawierają 0,45 m3 czyli odpowiednio  3 m2 lub 2,25 m2. Charakteryzuje się karbowaną powierzchnią płyty od strony muru oraz białą powierzchnią od strony elewacji, co sprawia znacznie większa powierzchnie styku i odporność na słońce. Produkowany jest metodą automatową to znaczy, że obie warstwy są zespolone w trakcie produkcji w jednej kaście . Przy większych zamówieniach dostawa prosto od producenta w dowolnym miejscu w kraju jest gratis. Jeśli nie masz ochoty na zakupy poprzez panel sklepu napisz do nas zapytanie. Dobór grubości jest banalny, jeśli pośiadasz ścianę zewnętrzną wymurowaną z betonu komórkowego to min. 15 cm, jeśli z innego materiału to 20 cm. Budynki pasywne i zeroenergetyczne mogą potrzebować min. grubości 25 cm.

Swisspor Lambda Mega White

W przypadku tego rowkowanego styropianu odpornego na słońce, waga i wymiary są największe. Wynoszą odpowiednio 125 x 60 cm przy wadze 16kg/m3 i grubość o dokładności grubości +- 1 mm. Waga to bezkompromisowy i nieubłagany wskaźnik jakości. Im jest wyższa, tym wyższa wytrzymałość mechaniczna i przy wyższej technologii produkcji lepsza izolacyjność. Dzięki większemu wymiarowi zredukujesz możliwość powstania mostków termicznych o 18%. Ponieważ przy takich płytach styropianowych jak Mega White jest mniej połączeń na styku płyt. Styropian Swisspor Lambda Mega White ten produkowany jest metodą automatową, każda płyta wytwarzana jest indywidualnie w formie. Taki sposób gwarantuje idealną powtarzalność, geometrię i dokładność. Ma wymiar 125x60cm i białą wierzchnią warstwę.

Co najważniejsze płyty rowkowane trzymają się o 50% mocniej niż inne styropiany grafitowe oraz wytrzymuje dwa razy większe obciążenie od temperatury. Śpisz spokojnie Twój styropian nigdy nie odpadanie od ściany, jest odporny na słońce.

 

Badania wytrzymałościowe Lambdy Mega White

Produkt posiada lambdę 0,0031 W/mK deklarowaną od 15 cm. Wytrzymałość na ściskanie 80 kPa oraz na rozrywanie TR 150. Najsolidniejszy, najlepszy styropian grafitowy na rynku w Polsce. Poniżej prezentujemy filmy z badania losowo wybranej paczki a z niej jednej płyty i trzech próbek. Dwa sześciany o boku 10 cm do badania wytrzymałości na rozrywanie i ściskanie oraz belka 10x10x60 cm do próby na zginanie. Nie mamy możliwość sprawdzenia lambdy dla próbki 15 cm, przy grubości 5 cm i tak grubym pasku białego styropianu nie ma co badać cieńszych próbek. Natomiast ciężar płyt oraz wytrzymałości mechaniczne intuicyjnie podpowiadają, że musi być ona spełniona jak deklaruje to producent.

Wytrzymałość na ściskanie

Wytrzymałość na zginanie

 

Montaż płyt Lambda Mega White

Prawidłowe nałożenie kleju i co za tym idzie montaż płyt Swisspor Lambda Mega White fasada jest banalne. Nie musisz być fachowcem, możesz zrobić to sam. Na styropianie tym od strony muru, zaznaczony jest obszar, na który należy nałożyć klej. Po dociśnięciu płyty, grubość warstwy kleju musi wynosić około 1 cm. Zaznaczone są zarówno „placki”, jak i „obwód”. Po pokryciu całego zaznaczonego rowkowanego obszaru klejem, masz pewność, że klej jest nałożony prawidłowo. Pokrywa wtedy nie mniej niż zalecane 60% powierzchni płyty. Polecamy Sempre TU 200 – sprawdzony klej do styropianu grafitowego i zatapiania siatki .

Na białej stronie płyty Swisspor Lambda Mega White są także zaznaczone punkty do kołkowania. Nie musisz kołkować płyt we wszystkich zaznaczonych punktach. Zasady kołkowania określa projekt. Jeśli będziesz kołkował, to zrób to tylko w zaznaczonych punktach, ponieważ punkty kołkowania są spasowane z zaznaczonym po drugiej stronie płyty obszarem naniesienia kleju. Na białej, zewnętrznej powierzchni płyt naniesiono także linie, które ułatwią Ci planowanie przesunięcia płyt w poziomie, tak aby krawędzie mijały się w odpowiednich miejscach.

Najczęściej wybieranymi produktami w 2022 roku tej szwajcarskiej marki są:

Styropian grafitowy z najniższą lambdą na rynku Styropmin Passive PRO 30

Zapraszamy na zakupy poprzez panel sklepu internetowego.

karta techniczna – deklaracja właściwości użytkowych

Powiązane Artykuły

Osuszanie budynków przed ociepleniem styropianem

Ochrona elewacji

Wykończenie ocieplenia w systemie ETICS

Additional Information

Waga kg
Wymiary Brak danych
Grubość Lambda White

15 cm (3 m2; 0,45 m3), 20 cm (2,25 m2; 0,45m3), 25 cm (1,5 m2; 0,375 m3)

6 opinii dla Swisspor Lambda MEGA White 031

 1. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda MEGA White 031

  Kasia:

  Zarówno styropian jak i obsługa na najwyższym poziomie. Polecam w 100%

 2. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda MEGA White 031

  tyropian Swisspor Lambda MEGA White:

  Zamówienie przebiegło bardzo sprawnie. Dostawa szybka, super kontakt. Produkt dotarł bez uszkodzeń. Teraz czeka na wbudowanie.
  POLECAM

 3. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda MEGA White 031

  Jolanta:

  Styropian mega twardy. Zamówienie telefoniczne przebiegło sprawnie i szybko.

 4. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda MEGA White 031

  Konrad , malopolska:

  Styrpian wazy swoje, naprawde solidny. Uwazam wybor za bardzo dobry. Plyta 120cm po przylozeniu poziomicy utworzyla maksymalnie 2mm przeswit. Polecam produkt. Zamowienie w dobie braku styrenu poprzez 2 emaile. Dowoz w mniej niz tydzien.

 5. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda MEGA White 031

  Tomasz, mazowieckie:

  Bardzo dobra decyzja jeżeli chodzi o zakup styropianu Swisspor Lambda MEGA White. Rowkowana powierzchnia wspomaga przyczepność do ściany – mniejsze ryzyko odspojenia płyty a biała warstwa chroni przed nadmiernym nagrzewaniem. Uważam, że ten styropian to mercedes wśród styropianów.
  Sama transakcja przebiegła wręcz idealnie, towar w ciągu tygodnia był już na placu budowy. Cały czas był kontakt z pracownikiem hurtowni ( pozdrowienia dla P. Moniki, która była moim opiekunem handlowym). Uzyskałem również pełne doradzwo techniczne od P. Tomasza na nurtujące mnie tematy za co dziekuję. Podejście kierowców dostarczających styropian również pozytywne – cały czas pod telefonem.
  Polecam zakup w hurtowni PHU LINGO, napewno tam wrócę po kolejne zakupy.

 6. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda MEGA White 031

  Piotr:

  Zamówienie telefoniczne przebiegło bardzo miło, szybko i sprawnie. Pani Ewelina super dyspozytorka miła, uprzejma i kontaktowa, więc obsługa klienta na 6+. Styropian bardzo wysokiej klasy, opisanym profesjonalnie. Przebieg dostawy wg ustaleń. Cena nieporównywalna do innych hurtowników. Polecam!! Transport na teren budowy sprawy i w pełni kontrolowany. Kierowca kontaktowy. POLECAM na 1000 %%%

Dodaj opinię