Styropian ranking

W rankingu 2018 oceniamy technologię oraz jakość wykonania zgodnie z deklaracją właściwości użytkowych wydanych dla poszczególnych produktów przez ich producentów oraz opinie klientów. Styropian ranking to przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła oraz opór cieplny a także poszczególne wytrzymałości materiału i dokładność wykonania. Aktualna cena sprzedaży jest także bardzo istotna. Dążymy do zakupu najlepszego produktu w najkorzystniejszej cenie. Włączamy pełną optymalizację.

Zakładamy, że im wyższa technologia wykonania, niższy współczynnik lambda i niższa cena oraz więcej pozytywnych opinii tym produkt staje się bardziej atrakcyjny i tym sposobem umieszczamy go wyżej na liście. ( Pod uwagę będą brane opinie o produkcie tylko tych klientów, którzy zakupili produkt).

Do rankingu zakwalifikowano produkty producentów, którzy deklarują dostawy styropianu gratis na terenie kraju. Produkty dostępne tylko lokalnie będą brały udział w rankingach lokalnych i opisane zostaną w kontakcie do poszczególnych miejscowości.

W przypadku gdy wyniki badań Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wykażą, że produkt, który znajduje się w rankingu w sposób rażący nie spełnia deklarowanych przez producenta właściwości, styropian ten po weryfikacji spadnie w rankingu na najniższe miejsce w kategorii po współczynniku lambda oraz zostanie poddany kwarantannie. Należy przy tym pamiętać iż jakość styropianu zależy od sposobu jego przechowywania. Styropian powinien być zabezpieczony w hurtowni budowlanej przed promieniowaniem słonecznym oraz warunkami atmosferycznymi. Nie będziemy uwzględniać badań jeśli badana próbka będzie starsza niż pół roku, ponieważ sposób przechowywania może mieć wpływ na wyniki badań. W przyszłości uwzględnimy udokumentowane reklamacje jakościowe od klientów indywidualnych.

Ostatnia aktualizacja rankingu 13 listopada 2018 rok. Kolejna po 6-12 grudnia, przy okazji kolejnej przypuszczalnej zmiany cen.

Kategoria EPS 031

1. Swisspor Lambda White Fasada

Rankiig styropianu. dkrycia roku 2015. Firma Swisspor posiada doświadczenie blisko 50 lat. Produkcja styropianu odbywa się w czterech zakładach w Polsce, co umożliwia dostawę gotowych płyt EPS na terenie całej Polski. Technologia laminowania płyt grafitowych białą, twardszą warstwą EPS o grubości ok. 5 mm wysuwa ten produkt na pierwsze miejsce wśród styropianów grafitowych. Współczynnik lambda na poziomie 0,031 W/mK to najlepszy możliwy wynik dla takich elewacyjnych płyt styropianowych. Dla tego produktu można wróżyć długi pobyt na miejscu pierwszym w styropian ranking. Jeszcze dwa lata temu zwykły EPS 031 był droższy.

Lambda White Fasada styropian ranking

Styropian Ranking Lambda White Fasada

O ocenie tego produktu decyduje tylko technologia wykonania ponieważ nie ma w Polsce zamiennika. Do tej kategorii niektórzy mogą zaliczyć płyty Austrotherm Premium Reflex. Jednak jest to styropian pokryty tylko białym preparatem refleksyjnym, czyli stanowi swego rodzaju półśrodek w zabezpieczeniu przed promieniowaniem cieplnym.

Cena Lambdy White po zimowej promocji powróciła na swoje miejsce. Gratuluję klientom wyboru i bardzo atrakcyjnej ceny zakupu w czerwcu i lipcu oraz w grudniu 2017. Obecna cena tego styropianu w wersji niefrezowanej to ok. 68,81 zł brutto za paczkę.

Po wrześniowej (2018 r.)  zmianie cen styropianu  cena Lambda White pozostaje niewzruszona… . Warto zwrócić uwagę na to, że teraz różnica pomiędzy innymi styropianami o lambdzie 031 ale bez białej warstwy to tylko ok. 3 zł .

2. Ex aequo Lambda Max, Termonium Plus oraz Premium

Na drugim miejscu cały czas ex aequo trzy produkty. Podobna technologia wykonania, podobna deklaracja właściwości użytkowych. O kolejności na liście decyduje cena oraz ilość pozytywnych opinii:

Swisspor Lambda Max Fasada 031

cena: ok. 59,00 brutto zł/paczkę z dostawą przy spełnieniu minimum logistycznego tj. już od 80 paczek

Styropian grafitowy Swisspor Lambda Max Fasada

Lambda Max Fasada

Moja ocena:

W tym roku firma Swisspor utrzymuje cenę styropianu grafitowego na podobnym poziomie. W ostatnim czasie były dwie podwyżki, symboliczne w sumie ok. 5 zł/m3.  Możliwość realizacji dostawy już od 24 m3 gratis prosto na budowę to kolejna istotna różnica pomiędzy produktami konkurencyjnymi. Podsumowując takie same parametry jakościowe i wagowe, lekko niższa cena, lepsza logistyka i dostępność produktu sprawia, że ten produkt pozostaje na wysokim miejscu w rankingu.

Termo Organika Termonium Plus Fasada 031

cena: ok. 62 brutto zł/op. z dostawą od ok. 100 paczek.

termoorganika termonium plus fasada

Termonium Plus Fasada

Austrotherm Premium Fassada 031

cena: ok. 62 zł za paczkę z dostawą od 100 paczek.

Tu wadą jest logistyka. Firma ta ma tylko dwa zakłady produkcyjne w Polsce, zamówienia do części zachodniej (dalej niż A3) oraz Północnej nie są realizowane. Najdalej na zachód udało się dostarczyć do Słubic ale jest sygnał, że więcej tam nie pojadą. Produkt dostępny we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Warszawie i na całym południu Polski. Cena podobna jak w przypadku Lambdy Max i Termonium Plus.

Moja ocena:

Ceny wróciły do normalności, Swisspor wchodzi w jesienną porę z największą promocją. Termo Organika oraz Swisspor to jedyne firmy, które dostarczają styropian w najdalsze zakątki Polski. Plus za logistykę, chyba najszybszy termin realizacji dostawy spośród tych trzech producentów.

Kategoria styropian grafitowy EPS 032 – 033

 3.  Swisspor Lambda plus Fasada 032

cena ok. 52 zł brutto / op. dostępny już od 80 paczek!

Profesjonalna linii produktów LAMBDA. Zauważamy od razu, że ten styropian grafitowy ma mniejszą wytrzymałość na zginanie [BS] oraz na rozrywanie [TR] niż styropiany z kategorii EPS 031. Producent deklaruje jednak taki sam opór cieplny jak Termo Organika Termonium 032. Obecna promocja tego produktu sprawia iż jest on tańszy aż o 4 zł /m3 od Termonium 032, dlatego wskakuje na miejsce 3. Same pozytywne opinie sprawiają, że Lambda plus 032 pewnie ląduje na tym miejscu. W czerwcu cena spadła do historycznego minimum. HIT 2017/2018 i równie duże zainteresowanie w 2017 roku oraz na rozpoczęcie 2018. Non stop w promocji i nadal atrakcyjny w porównaniu z produktami konkurencyjnymi, po wrześniowej podwyżce różnica pomiędzy TermoOrganika Galaxy oraz Austrotherm Therma to ok. 3 zł.

Warto zwrócić uwagę, że przy lżejszych szarych styropianach grafitowych 032 – 033 występują mniejsza naprężenia w płytach w porównaniu do lambdy 031.

Zawsze pamiętajmy o siatkach osłonowych zawieszonych na rusztowaniach lub pod okapem oraz o odpowiednim kleju, ostatnio najczęściej wybierany Sempre Tu 200

Moja ocena:

MEGA OKAZJA. 

Firmie Swisspor dziękujemy za bardzo dobry produkt w korzystnej cenie.

Ranking styropianu znajduje się na stronie ” styropian elewacyjny ” w postaci oferty zaproponowanej od góry od numeru jeden i jest ważny w 2018 roku w oparciu o aktualny asortyment poszczególnych producentów, ich aktualne deklaracje właściwości użytkowych  oraz aktualną cenę i opinie.

Pozostałe produkty:

Warto zwrócić uwagę na produkty marki SEMPRE dostępne na Śląsku i w Małopolsce. Styropian Sempre EPS 040 i sempre EPS 038 to najsolidniejsze białe elewacyjne płyty styropianowe. Czterdziestka posiada cs10 deklarowane na poziomie 50 kPa (badania wskazują na ponad 60 kPa) oraz TR 100. Zero38mka to cs10 70 kPa (badania ponad 80) czyli odpowiada parametrami Swissporowi EPS 80 038 a jest od niego tańsza o ponad 10 zl/m3. Warto korzystać z okazji i liczyć zyski.

pozdrawiam

Tomasz Lingo,

styropian ranking 13 wrzesień 2018,

 

 

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Jest wtorek 20 listopada 2018, dziś pracujemy od 8:00 do 16:00.

Zapraszamy do zakupów poprzez panel sklepu, który dostępny jest 24 godziny na dobę.

W okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek, co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia.

Jeśli Twoja wyszukiwarka nie odświeża automatycznie ciasteczek to kliknij "ctr i r" aby odświeżyć stronę i zobaczyć aktualne ceny.

W sezonie ciężko się do nas dodzwonić. Piszcie zapytania, podając adres dostawy i telefon kontaktowy na:

bok@hurtowniastyropianu.pl

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!