Styropian ranking 2019

W rankingu styropianu w 2019 oceniamy technologię oraz jakość wykonania zgodnie z deklaracją właściwości użytkowych wydanych dla poszczególnych produktów przez ich producentów oraz opinie klientów. Styropian ranking to przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła oraz opór cieplny a także poszczególne wytrzymałości materiału i dokładność wykonania. Aktualna cena sprzedaży jest także bardzo istotna. Dążymy do zakupu najlepszych produktów w najkorzystniejszej cenie.

Po pierwsze w rankingu zakładamy, że im wyższa technologia wykonania, niższy współczynnik lambda i niższa cena oraz więcej pozytywnych opinii tym produkt staje się bardziej atrakcyjny. Tym sposobem umieszczamy go wyżej na liście. (Pod uwagę będą brane opinie o produkcie tylko tych klientów, którzy zakupili konkretny produkt).

Po drugie do rankingu zakwalifikowano produkty producentów, którzy deklarują dostawy styropianu gratis na terenie kraju. Produkty dostępne tylko lokalnie będą brały udział w rankingach lokalnych i opisane zostaną w kontakcie do poszczególnych miejscowości.

Po trzecie w przypadku gdy wyniki badań Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wykażą, że produkt, który znajduje się w rankingu w sposób rażący nie spełnia deklarowanych przez producenta właściwości, styropian ten po weryfikacji spadnie w rankingu na najniższe miejsce w kategorii po współczynniku lambda oraz zostanie poddany kwarantannie. Należy przy tym pamiętać iż jakość styropianu zależy od sposobu jego przechowywania. Styropian powinien być zabezpieczony w hurtowni budowlanej przed promieniowaniem słonecznym oraz warunkami atmosferycznymi. Nie będziemy uwzględniać badań jeśli badana próbka będzie starsza niż pół roku, ponieważ sposób przechowywania może mieć wpływ na wyniki badań. W przyszłości uwzględnimy udokumentowane reklamacje jakościowe od klientów indywidualnych.

Ostatnia aktualizacja rankingu 12 sierpnia 2019 rok. Kolejna będzie w okolicach grudnia.

Kategoria EPS 031

1. Swisspor Lambda White Fasada

W ranking styropianu od 2014 roku, nagroda “Okrycia Roku 2015”. Firma Swisspor posiada doświadczenie blisko 50 lat. Produkcja styropianu odbywa się w czterech zakładach w Polsce, co umożliwia dostawę gotowych płyt EPS na terenie całej Polski. Technologia laminowania płyt grafitowych białą, twardszą warstwą EPS o grubości ok. 5 mm wysuwa ten produkt na pierwsze miejsce wśród styropianów grafitowych. Współczynnik lambda na poziomie 0,031 W/mK to najlepszy możliwy wynik dla takich elewacyjnych płyt styropianowych. Dla tego produktu można wróżyć długi pobyt na miejscu pierwszym w styropian ranking. Jeszcze dwa lata temu zwykły EPS 031 był droższy więc dlaczego nie on? Jedyny taki odporny na odpadanie ze ściany styropian grafitowy.

Lambda White Fasada styropian ranking

Styropian Ranking Lambda White Fasada

O ocenie tego produktu decyduje tylko technologia wykonania ponieważ nie ma w Polsce zamiennika. Do tej kategorii niektórzy mogą zaliczyć płyty Austrotherm Premium Reflex. Jednak jest to styropian pokryty tylko białym preparatem refleksyjnym, czyli stanowi swego rodzaju półśrodek w zabezpieczeniu przed promieniowaniem cieplnym. Obecna cena Lambdy White w wersji niefrezowanej to ok. 68,81 zł brutto za paczkę i ustabilizowała się na tym poziomie od zeszłego roku.

To po wrześniowej (w 2018 r.)  zmianie cen styropianu  cena Lambda White pozostaje niewzruszona. Co jest najistotniejsze to to, że Swisspor montuje właśnie kolejną linię do produkcji tego styropianu. Jest to jedyny styropian, którego cena nie zmieni się w roku 2019, a być może, że nawet spadnie.

Pojawił się w sprzedaży Swisspor Mega White są to płyty z automatu. Produkt z najwyższej półki.

2. Ex aequo Lambda Max, Termonium Plus oraz Premium

Na drugim miejscu cały czas ex aequo trzy produkty. Podobna technologia wykonania oraz deklaracja właściwości użytkowych. O kolejności na liście decyduje cena oraz ilość pozytywnych opinii. Tymczasem Swisspor wygrywa, jeszcze 2 tygodnie temu najdroższy teraz wchodzi z mega promocją.

Swisspor Lambda Max Fasada 031

cena: ok. 56,00 brutto zł/paczkę z dostawą przy spełnieniu minimum logistycznego tj. już od 80 paczek

Warto zwrócić uwagę na to iż jeszcze niedawno w takiej cenie była lambda plus 032.

Termo Organika Termonium Plus Fasada 031

cena: ok. 58 brutto zł/op. z dostawą od ok. 100 paczek.

Austrotherm Premium Fassada 031

cena: ok. 60 zł za paczkę z dostawą od 100 paczek.

Moja ocena:

Termo Organika oraz Swisspor to jedyne firmy, które dostarczają styropian w najdalsze zakątki Polski. Do tego pozytywnie ocenione przez GUNB w 2018 roku. Plus za logistykę, chyba najszybszy termin realizacji dostawy spośród tych trzech producentów.

Jeśli chodzi o ceny to tym roku firma Swisspor utrzymuje cenę styropianu grafitowego na podobnym, jednakże nie odchodząc jakościowo od konkurencji. Możliwość realizacji dostawy już od 24 m3 gratis prosto na budowę to kolejna istotna różnica pomiędzy produktami konkurencyjnymi. Podsumowując takie same parametry jakościowe i wagowe, lekko niższa cena, lepsza logistyka oraz dostępność produktu sprawia, że ten produkt pozostaje na wysokim miejscu w rankingu.

Austrotherm – tu wadą jest logistyka i dopłaty za transport poniżej 30 m3. Firma ta ma tylko dwa zakłady produkcyjne w Polsce, Oświęcim i Skierniewice. Zamówienia do części zachodniej (dalej niż A3) oraz Północnej nie są realizowane. Produkt dostępny we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Warszawie i na całym południu Polski. Cena podobna jak w przypadku Termonium Plus Termo Organiki.

Kategoria styropian grafitowy EPS 032 – 033

 3.  Swisspor Lambda plus Fasada 032

cena ok. 47 zł brutto / op. dostępny już od 80 paczek!

4. Termo Organika Termonium Fasada 032

twardszy od Swisspora 032 lecz znacznie droższy, dlatego znajduje się zaraz za nim.

5. Termo Organika Galaxy Fasada 033

Uwaga na promocję: kompletny system GALAXY

6. Austrotherm Fasada Therma 033

Ocena styropianów grafitowych

Profesjonalna linia produktów LAMBDA firmy Swisspor, cały czas w czołówce. Zauważamy od razu, że ten styropian grafitowy ( 032 ) ma mniejszą wytrzymałość na zginanie [BS] oraz na rozrywanie [TR] niż styropiany z kategorii EPS 031. Producent deklaruje jednak taki sam opór cieplny jak Termo Organika Termonium 032. Obecna promocja tego produktu sprawia iż jest on tańszy blisko 6 zł od Termonium 032, dlatego wskakuje na miejsce 3 poraz kolejny jako HIT sezonu.

Same pozytywne opinie sprawiają, że Lambda plus 032 pewnie ląduje na tym miejscu. W czerwcu 2018 cena spadła do historycznego minimum by w październiku osiągnąć cenę najwyższą i w grudniu oraz styczniu 2019 wrócić na niższy poziom ostatecznie lipiec 2019 to ponowie najniższa cena . HIT 2017/2018 i równie duże zainteresowanie w 2017 roku oraz na rozpoczęcie 2019. Non stop w promocji i nadal atrakcyjny w porównaniu z produktami konkurencyjnymi, tańszy nawet od  TermoOrganika Galaxy oraz Austrotherm Therma i to ok. 2 zł.

Po pierwsze warto zwrócić uwagę, że przy lżejszych szarych styropianach grafitowych 032 – 033 występują mniejsza naprężenia w płytach w porównaniu do lambdy 031. Zawsze pamiętajmy o siatkach osłonowych zawieszonych na rusztowaniach lub pod okapem oraz o odpowiednim kleju do styropianu grafitowego. Ostatnio najczęściej wybierany Sempre Tu 200 . Firmie Swisspor dziękujemy za bardzo dobry produkt w korzystnej cenie.

Ranking styropianu znajduje się na stronie ” styropian elewacyjny ” w postaci oferty zaproponowanej od góry od numeru jeden i jest ważny w 2019 roku w oparciu o aktualny asortyment poszczególnych producentów, ich aktualne deklaracje właściwości użytkowych  oraz aktualną cenę i opinie.

Styropiany grafitowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Cena stała się zatem bardzo atrakcyjna i z powodów ekonomicznych korzystniej jest wybrać styropian grafitowy 032 – 033 niż styropiany białe 038 – 039.

Kategoria Styropiany białe na elewację EPS 80 / EPS 70

8. Swisspor EPS 80 038

cena ok. 56 zł brutto / op. dostępny już od 80 paczek!

Można go stosować na elewację oraz podłogę, twardy styropian elewacyjny wg starego oznaczenia FS15, jeden z najsolidniejszych.

9.  Swisspor EPS 70 038

cena ok. 52 zł brutto / op. dostępny już od 80 paczek!

Trochę niższa lambda, lecz więcej pozytywnych opinii od konkurencji.

10. Austrotherm Fasada Super 70 038

cena ok. 59 zł brutto / op. dostępny tylko na południu i w centralnej Polsce

Bardziej miękki od Swisspora EPS 80 038 ale twardszy od Termo Organiki Gold Fasady. Ten produkt jest najczęściej wybieranym białym styropianem na południ Polski.

11. Termo Organika Fasada Gold 038

cena ok. 58 zł brutto / op. dostępny już od 80 paczek!

Moja ocena styropianów białych

Firma Swisspor walczy o rynek także w sektorze styropianów białych. Po pierwsze w klasie premium oferuje obecnie najniższą cenę, co czyni jej produkty nadzwyczaj atrakcyjne. Po drugie zbiera także najwięcej pozytywnych opinii. Proszę spojrzeć na EPS 80 038 – twardszy, solidniejszy a tańszy nawet od Fasady Gold. Po co przepłacać? Coraz więcej zadowolonych klientów, coraz większa sprzedaż i udział w rynku tej firmy. Termo Organika jakościowo podobnie lecz ze znacznie wyższą ceną. Austrotherm po aferze GUNB chyba trochę zbyt wysoko…

pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejny ranking ww wrześniu.

mgr inż. Tomasz Lingo,

styropian ranking wrzesień 2019,

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Mamy weekend 21 - 22 września 2019.

W poniedziałek pracujemy od 8:00.

Promocje ważne są do 27 września.

Zapraszamy do zakupów poprzez panel sklepu, który dostępny jest 24 godziny na dobę także w święta.

W okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek, co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia.

Jeśli Twoja wyszukiwarka nie odświeża automatycznie ciasteczek to kliknij na klawiaturze "ctr i r" aby odświeżyć stronę i zobaczyć aktualną datę i ceny. Musisz być online.

Nie możesz się dodzwonić? Napisz proszę zapytanie, podając adres dostawy z kodem pocztowym oraz telefon kontaktowy

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to:

DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!