Czym się różni styropian szary od białego?

Wielokrotnie pewnie widzieli Państwo oferty produktowe, gdzie zaznaczono informację, że towar jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych – ma to pomóc w doborze rozwiązań dopasowanych do upodobań, aranżacji itp. Jednak w przypadku tego materiału kolor zyskuje na zdecydowanie większym znaczeniu. Styropian szary i biały posiadają różne właściwości i parametry techniczne, co przekłada się na ich zastosowanie oraz, oczywiście, cenę. Poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące różnic i podobieństw oraz przeznaczenia obu wariantów.

Różnice pomiędzy białym a grafitowym

A więc, czym różni się styropian szały od białego? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład. W tym pierwszym znajdują się kompozycje grafitu, które dodawane są już na etapie produkcji polistyrenu, dzięki czemu pojawia się różnica kolorystyczna. Dlatego również nazywany jest on styropianem grafitowym.

Najistotniejsza jest również kwestia parametrów izolacyjności – można zauważyć znacznie lepsze wyniki w przypadku rozwiązania szarego, co pozwala zmniejszyć grubość każdej płyty. Niestety lepsze właściwości przekładają się na cenę m3. Tradycyjny produkt (kolor biały) może być tańszy nawet o 25% w przypadku styropianów podłogowych  ale od pewnego czasu styropian grafitowy potrafi być w porównywalnej cenie niż zwykły z lambdą 040 – 038.

Który warto wybrać?

Oba rozwiązania można z powodzeniem stosować w budownictwie – zarówno na elewację, podłogę, szalunki, dach i fundamenty. Jednak wszystko jest uzależnione od oporu cieplnego jaki właściciel budynku chce osiągnąć – jeżeli istotny jest wysoki wynik, warto zastosować styropian szary, który osiąga lambdę około od 0,030 do 0,033 W/mK i przy grubościach już od 15 cm osiąga znakomite wyniki. Dla porównania jego tradycyjny wariant wynosi około 0,040 W/mK, co może być korzystne wyłącznie w budynkach, gdzie temperatura nie przekracza wysokich temperatur lub bardzo niskich temperatur przez większą część roku. Należy pamiętać, że płyty mają nie tylko za zadanie uniemożliwić przenikanie ciepła na zewnątrz, ale również uniemożliwić zbyt duże nagrzanie się pomieszczenia spowodowane przez upały letnie poza budynkiem.

Styropian biały kusi niższą ceną, ale wydawanie więcej pieniędzy na ogrzewanie zimą oraz dyskomfort latem we własnym domu sprawiają, że warto rozważyć trochę wyższą inwestycję, która z pewnością zacznie się zwracać.

Obecnie warto zwrócić uwagę na Swisspor Lambda Plus fasada 032 , którego promocja przebija ceną biały 038 oraz ma najwięcej pozytywnych opinii w sieci internet.

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Jest już wtorek 18 grudnia 2018

W tym tygodniu pracujemy codziennie 8:00 do 16:00

Ceny w większości przypadków zachowane będą na podobnym poziomie także po nowym roku. Zbliżają się święta, dni wolne od pracy to 24,25,26.

Zapraszamy do zakupów poprzez panel sklepu, który dostępny jest 24 godziny na dobę.

W okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek, co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia.

Jeśli Twoja wyszukiwarka nie odświeża automatycznie ciasteczek to kliknij "ctr i r" aby odświeżyć stronę i zobaczyć aktualną datę i ceny.

Nie możesz się dodzwonić? Napisz proszę zapytanie, podając adres dostawy z kodem pocztowym oraz telefon kontaktowy na:

bok@hurtowniastyropianu.pl

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!