Czym się różni styropian szary od białego?

Wielokrotnie pewnie widzieli Państwo oferty produktowe, gdzie zaznaczono informację, że towar jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych – ma to pomóc w doborze rozwiązań dopasowanych do upodobań, aranżacji itp. Jednak w przypadku tego materiału kolor zyskuje na zdecydowanie większym znaczeniu. Styropian szary i biały posiadają różne właściwości i parametry techniczne, co przekłada się na ich zastosowanie oraz, oczywiście, cenę. Poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące różnic i podobieństw oraz przeznaczenia obu wariantów.

Różnice

A więc, czym różni się styropian szały od białego? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład. W tym pierwszym znajdują się kompozycje grafitu, które dodawane są do standardowego składu materiału, dzięki czemu zyskuje on na niestandardowym kolorycie. Dlatego również nazywany jest on styropianem grafitowym.

Istotna jest również kwestia parametrów izolacyjności – można zauważyć znacznie lepsze wyniki w przypadku rozwiązania szarego, co pozwala zmniejszyć grubość każdej płyty. Niestety lepsze właściwości przekładają się na cenę; m3 tradycyjnego produktu może być tańszy nawet o 50%.

Który warto wybrać?

Oba rozwiązania można z powodzeniem stosować w budownictwie – zarówno na elewację, podłogę, szalunki, dach i fundamenty. Jednak wszystko jest uzależnione od współczynnika przenikania ciepła (lambda) jaki właściciel budynku chce osiągnąć – jeżeli istotny jest niski wynik, warto zastosować styropian szary, który osiąga około od 0,030 do 0,033 W/mK. Dla porównania jego tradycyjny wariant wynosi około 0,040 W/mK, co może być korzystne wyłącznie w budynkach, gdzie temperatura nie przekracza wysokich temperatur lub bardzo niskich temperatur przez większą część roku. Należy pamiętać, że płyty mają nie tylko za zadanie uniemożliwić przenikanie ciepła na zewnątrz, ale również uniemożliwić zbyt duże nagrzanie się pomieszczenia spowodowane przez upały letnie poza budynkiem.

Styropian biały kusi niższą ceną, ale wydawanie więcej pieniędzy na ogrzewanie zimą oraz dyskomfort latem we własnym domu sprawiają, że warto rozważyć trochę wyższą inwestycję, która z pewnością zacznie się zwracać.

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Mamy czwartek 18 października 2018. W tym tygodniu pracujemy codziennie od 8:00 do 16:00

Ceny styropianu są aktualne.

Zapraszamy do zakupów poprzez panel sklepu.

W okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek, co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia.

Jeśli Twoja wyszukiwarka nie odświeża automatycznie ciasteczek to kliknij "ctr i r" aby odświeżyć stronę i zobaczyć aktualne ceny.

W sezonie ciężko się do nas dodzwonić. Piszcie zapytania, podając adres dostawy i telefon kontaktowy na:

bok@hurtowniastyropianu.pl

Sklep internetowy jest czynny 24h/dobę

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!