Paleta barw Sempre

Paleta barw Sempre Impressio


Jednostka produktu: szt

Pozostało tylko: 93

Cena jednostkowa:150,00 

Razem:150,00 

Opis produktu

Paleta barw Sempre to zbiór oryginalnych próbek kolorów na podstawie, których wybierać należy kolor tynków lub farb Sempre. Składa się z próbek kolorów w postaci pasków opisanych numerem koloru, indeksem rodzaju farby lub tynku a także współczynnikiem jasności.

Paleta barw Sempre Impresio

Została zaktualizowana w 2023 roku i zawiera najnowocześniejsze, współczesne kolory stosowane na elewacjach oraz wnętrzach budynków mieszkalnych. Należy uwzględnić fakt, że struktura tynku, warunki atmosferyczne, oświetlenie, chłonność podłoża mogą wywołać wpływ na odcień barwy. Z uwagi na specyfikę druku nieznaczne różnice pomiędzy wzornikiem a oryginalną próbką będą zjawiskiem naturalnym. Jeśli sobie życzysz możemy odpłatnie wysłać próbki oryginalne. Jest to konieczne jeśli chcesz uzyskać kolor identyczny z wcześniej stosowanym lub kolorystyką firmy lub innym systemem barw. Paleta barw Sempre zawiera następujące kolory:

  • Impressio – paleta barw tynków i farb zewnętrznych od numeru S1012 do S8082
  • Barwy Toskanii – paleta barw sempre farby wewnętrzne
  • Creme Collection – farby i tynki wewnętrzne i zewnętrzne kolory pastelowe,
  • New Collection – Grey Collection – jw.
  • Kolory Skandynawii – farby wewnętrzne

Współczynnik jasności barwy

Podczas projektowania kolorystyki, należy pamiętać, że intensywne kolory absorbują więcej promieniowania słonecznego. Bardzo ważna jest w tym przypadku znajomość zagadnienia współczynnika jasności barwy. Ciemniejsze kolory szybciej i bardziej się nagrzewają co wpływa później na komfort cieplny ale również na trwałość barwy. Współczynnik jasności barwy dla tynków i farb na bazie żywic syntetycznych ( akrylowych, silikonowych) nie powinien być mniejszy niż 20%.

Indeks koloru

Kolory dostępne w systemie silikonowym, silikatowym i polikrzemianowym oznaczono indeksem koloru – pełnym czarnym trójkątem. Barwy stosowane w produktach na bazie żywicy akrylowej indeksem – pustym trójkątem. Jak widać nie wszystkie barwy z palety barw Sempre da się wykonać w tynkach silikonowych najczęściej przez Was wybieranych. Paleta barw Sempre najczęściej  stosowana jest do wyboru kolory tynku silikonowego Azuro Premium oraz farby wewnętrznej ceramicznej.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “Paleta barw Sempre Impressio”