Kalkulator styropianu

Przelicznik ilości m2 na m3 i paczki

Kalkulator styropianu służy do przeliczenia ilości m2 na m3 i na ilość paczek (dowolnego styropianu EPS). W pierwszej kolejności wybierz rodzaj krawędzi, następnie grubość płyt styropianu oraz podaj ilość m2 do ocieplenia. Kalkulator poda wynik obliczeń. Poniżej znajdziesz także tabele przy pomocy, których także można odczytać wyniki.

Krawędzie:

Kalkulator styropianu prezentujemy także w formie praktycznych tabel. Dodatkowo przy każdym z produktów przy wybieraniu wariantu podajemy zawartość paczki. Przybliżone zapotrzebowanie w postaci ilości paczek w prosty sposób można dobrać wybierając ilość m2 (pierwsza kolumna) a następnie grubość płyt w kolejnych kolumnach. Ostatni kalkulator przedstawia pakowanie płyt styropianowych niefrezowanych w przypadku potrzeby przeliczania paczek na m3. Proszę pamiętać, że przysyłając do nas zapytanie z ilością m2 przeliczamy to zapotrzebowanie sami kalkulując również zapotrzebowanie na klej, siatkę oraz tynki. Przeliczanie dla styropianów zespolonych dostepne jest przy produkcje Swisspor Lambda White oraz Swisspor Lambda Mega White.

Kalkulator styropianu elewacyjnego

W pierwszej kolumnie należy wybrać ilość m2 do ocieplenia i z kolejnych odczytać ilość paczek dobierając odpowiednią grubość płyt. Typowe grubość dla elewacji w kalkulatorze styropianu elewacyjnego: od 10 cm do 30 cm.

Kalkulator styropian elewacyjny

Kalkulator styropianu podłogowego

Podobnie jak wyżej wybieramy ilość m2 podłóg do ocieplenia z pierwszej kolumny a z kolejnych odczytujemy ilość potrzebnych paczek w zależności od grubości. W przypadku przesłania do nas zapytania z ilością m2 kalkulujemy dla Państwa te ilości sami. Przelicznik ograniczony jest do ilości m2 oraz do najpopularniejszych grubości płyt i ilości m2 podłogi. Kalkulator styropian na podłogę.

Kalkulator styropianu na podłogę

W przypadku chęci zakupu styropianu na podłogę zapraszamy do sklepu pod link styropian podłogowy.

Przelicznik styropianu

Poniżej przedstawiamy tabelę ze styropianem niefrezowanym. Przydatna będzie podczas przeliczania ilości m3 na m2 i odwrotnie. Prezentujemy w niej poszczególne grubości oraz zawartość paczki w m2 i m3. Dokładnie opisane jest pod linkiem pakowanie styropianu.

Tabela pakowania

Styropian 10 cm ile w paczce ?

Ostatnia kolumna po prawej od góry. Płyty styropianowe 10 cm pakowane są po 3 m2 (6 płyt) tj. 0,3 m3. Ile paczek na 200 m2 ?

Zaglądamy do pierwszej tabeli pod tę powierzchni ei widzimy tam 67 paczek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym jaki styropian i jaką grubość dobrać to zapraszamy na stronę https://www.hurtowniastyropianu.pl/jaki-styropian/