fbpx

swisspor lambda plus fasada

Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy

4.96 out of 5
(255 opinii klienta)

Cena 67.80 zł z Vat/op
Cena 49.40 zł z Vat/op

op. to 0,3 m3

min. 85 op.

Opis produktu

Styropian grafitowy Swisspor Lambda Plus Fasada 032. Cena dotyczy jednego opakowania przy zakupie przynajmniej 80 paczek. Po zakupie proszę pozostawić opinie.  Produkt przeznaczony do ocieplania elewacji zewnętrznych budynków HIT w promocji już 3 rok z rzędu. Tym samym firma Swisspor stała się liderem w segmencie styropianów grafitowych w Polsce.  Doskonała lambda na poziomie 0,032 oraz rewelacyjna wartość plasują te płyty styropianowe na wysokim miejscu w kategorii jakość/cena. Wyjątkowe parametry styropian ten zawdzięcza dodawanemu  do produkcji polistyrenowi z zawartością grafitu, który nadaje płytom grafitowy kolor oraz jedną z najlepszych izolacyjności na rynku w Polsce. Popularne grubości to 10 | 12| 15 i 20 cm oraz 2 | 3 | 4 i 5 cm na szpalety. Inne grubości takie jak 13 cm | 14 cm | 16 cm i 18 cm lub 21 cm pakowane są w mniejsze paczki, lecz cena 1 m3 jest ta sama.

Swisspor Lambda Plus Fasada 032 cena

Cena styropianu grafitowego jak zwykle u nas non stop jest w tym roku niższa nawet od styropianów białych EPS 038. Do tego dostawa wychodzi gratis przy spełnieniu minimum logistycznego. Proszę pamiętać, rozładunek zamawiający organizuje we własnym zakresie. Płatność za styropiany Swisspor dokonujemy tylko przedpłatą po dokonaniu zamówienia przez panel sklepu internetowego. Hurtownia Styropianu PL jest autoryzowanym sklepem internetowym producenta Swisspor Polska Sp. z o.o.

Swisspor Lambda Plus Fasada posiada najkorzystniejszy stosunek ceny do lambdy przy spełnieniu normy ( zgodnie z EN 13163 ) oraz deklaracją producenta parametry techniczne i fizyczne przyjmują parametry: T[1]-L[2]-W[2]-Sb[5]-P[5]-[BS75]-DS(N)[2]-[DS70][2]-[TR80] , tak, tak firma Swisspor deklaruje podobne właściwości tego styropianu jak Termo Organika Termonium Fasada 032 , która to jest znacznie droższa , co daje przy zakupie Swisspor Lambda Plus na domku o powierzchni 200 m2 i grubości płyt 15 cm ( razem 30 m3 ) oszczędności w wysokości ok. 500 zł, to 3 rolki siatki za darmo.

Tak firma Swisspor walczy o rynek styropianów grafitowych w Polsce. Zyskuje klient. Klient rządzi 🙂

Oczywiście będziemy czuwać nad jakością tego styropianu. Proszę zamieszczać opinie.

Badania GUNB

Po serii badań i bardzo dobrych wynikach firma Swisspor w 2016 roku decyduje się zakwalifikować produkt Swisspor Plus fasada 032 pod linię produktów LAMBDA. Do pierwszej ligi produktów z EPS w Polsce. Produkt ten jest w 2020 roku najczęściej wybieranym styropianem grafitowym i uzyskuje najwięcej pozytywnych opinii w sieci Internet. Jakość w 2018 roku zostaje także potwierdzona przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Pozytywny wynik badań próbek znajduje się pod linkiem https://www.gunb.gov.pl/probki/2018 poz. 169

Wytyczne dla wykonawców

Podczas prowadzenia prac budowlanych temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i materiału wbudowywanego nie może wynosić mniej niż +5°C i nie więcej niż + 25°C. Podczas robót materiał nie może być wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jako osłony przed promieniami słonecznymi można przykładowo użyć siatek na rusztowania.

 • Klej najlepiej elastyczny,  wzmocniony włóknem, do styropianu należy nakładać na powierzchnię płyty po jej obwodzie plus kilka placków wewnątrz. Tak aby powierzchnia kleju zajmowała 60% powierzchni płyty. Zużycie kleju cementowego do przyklejenia to min. 6 kg na m2 a do zatopienia siatki 4 kg/m2. Najczęściej wybieranym jest klej do styropianu grafitowego Sempre TU 200. Klej Sempre był także testowany przez producenta styropianu.
 • Kołkowanie z frezem i zaślepkami. W pustakach ceramicznych kołek z dłuższą strefą rozporu z trzpieniem wzmocnionym poliamidem (grafitowy). Długość zakotwienia co najmniej 8 cm. Długość wywierconego otworu ok. o 2 cm większa.
 • Siatka do warstwy nośnej, zbrojonej powinna posiadać gramaturę nie mniej i nie więcej jak ok. 160 g/m2. Najlepsza jest siatka do styropianu 160, pomarańczowa o oczkach 4×4 mm.

Zapytaj o cenę kleju, siatki i innych materiałów, powiadomimy o aktualnych promocjach.

Podobne produkty

Polecamy inne styropiany grafitowe marki Swisspor, o lepszych parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, są znacznie droższe. Jeśli chce się osiągnąć lambdę na poziomie 031 trzeba użyć do produkcji znacznie więcej  materiału. Uzyskanie lambdy na poziomie 0,030 to aż o 5 kg więcej surowca grafitowego i jeszcze większy reżim technologiczny. Cena EPS 031 jest zatem wyższa o ok. 60 zł/m3 a EPS 030 aż o 120 zł/m3. Taka technologia stąd różnice cenowe i większe wytrzymałości na ściskanie, rozrywanie czy też zginanie.

Lambda White Fasada – produkt Lambda Max wykończony białą, grubą ok. 5 mm, twardszą warstwą refleksyjną lub podobnie lecz w większych płytach Lambda Mega White.

Lambda Max Fasada – flagowy produkt o lambdzie 031, produkowany już 20 lat w Polsce, o 20 kPa większa wytrzymałość na zginanie w porównaniu do Lambdy Plus Fasady przekłada się na fizyczne odczucie większej twardości. Nie ma to jednak dla trwałości fasady większego znaczenia.

Gdy nie chcesz zastosować styropianu grafitowego możesz wybrać jeden z najlepszych białych produktów. Najczęściej w tym przypadku wybierany jest Swisspor EPS 70 038 ewentualnie Max Fasada 040.

Dokumentacja znajduje się na stronie producenta.

Artykuły temetycznie powiązane

Wykończenie ocieplenia w systemie ETICS

Ocieplenie budynku pasywnego

 

 

255 opinii dla Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy

 1. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy

  :

  Wszystko w jak najlepszym porządku także z czystym sumieniem polecam!

 2. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy

  :

  Towar zgodny z opisem, a co ważne w najlepszej cenie w Polsce. Fachowa obsługa i świetny kontakt, oraz terminowość dostaw sprawiają że na tą hurtownie zawsze można liczyć.

 3. 4 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy

  :

  Materiał zgodny z zamówieniem, miła obsługa, fachowe doradztwo. Polecam.

 4. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy

  :

  Transakcja przebiegła szybko,dobry kontakt,szybka dostawa ,polecam.

 5. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda plus fasada 032 styropian grafitowy

  :

  Wszystko bardzo szybko i bez zastrzeżeń FIRMA godna polecania

Dodaj opinię

Możesz lubić także…

  Styropian grafitowy szary zespolony Swisspor Lambda White Fasada cena za paczkę. SUPER promocyjna, jeszcze nigdy nie był w tak niskiej cenie. Oferta zakupu poprzez panel sklepu dotyczy standardowych grubości płyt czyli: 15 lub 20 cm z dostawą gratis od 85...
  Cena 89.60 zł z Vat / op
  Cena 64.00 zł z Vat / op
  dla grubości 15 lub 20 cm op. zawiera 0,296 m3 Minimum log. 85 op.
  Zobacz szczegóły
  Swisspor Lambda Max fasada 031. W promocyjnej cenie przy zamówieniu co najmniej 85 paczek z dostawą gratis. W paczce znajduje się 0,3 m3 styropianu grafitowego o dowolnie wybranej standardowej grubości czyli 10 cm (3m2) | 12 cm (2,5m2) | 15...
  Cena 73.90 zł z Vat / op
  Cena 58.30 zł z Vat / op
  op. to 0,3 m3 min. 85 op.
  Zobacz szczegóły
Optimized with PageSpeed Ninja