fbpx

Austrotherm fasada premium

Austrotherm Fasada Premium styropian grafitowy

5.00 out of 5
(9 opinii klienta)

Cena 70.60 zł z Vat/op
Cena 58.30 zł z Vat/op

op. to 0,3 m3

min. 100 op.

Opis produktu

Austrotherm Fasada Premium cena za jedną paczkę 0,3 m3 przy zakupie przynajmniej 100 op. Jest to styropian grafitowy elewacyjny lambda EPS 031. Przedmiotem sprzedaży są płyty niefrezowane o dowolnej grubości 4 | 5| 10 |12 | 15 cm lub 20 cm. Przy spełnieniu warunku minimum logistycznego 100 paczek dostawa będzie zawsze gratis, ponieważ wyjeżdża prosto od producenta. Ten styropian dostępny jest tylko w centralnej i południowej części Polski.

Austrotherm Fasada Premium EPS 031

Najczęściej wybierane grubości płyt fasadowego premium to 15 lub 20 cm. Ten styropian grafitowy przeznaczony jest do ocieplania budynków energooszczędnych oraz pasywnych. Posiada najlepszy współczynnik przenikania ciepła, który wynosi 0,031 W/mK. Najlepsza lambda oraz gwarantowana waga 13,5 kg idą w tym przypadku ze sobą w parze, co decyduje o jakości produktu. Firma Austrotherm jest laureatem wielu nagród, od kilku lat z rzędu zdobywa złoty laur konsumenta. Kod oznaczenia wyrobu wg normy EPS EN 13163 T1-L2-W2-Sb5-P5-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100. Dokumentacja znajduje się na stronach producenta:

Wskazówki wykonawcze

Autrotherm Fasada Premium wymaga zabezpieczeń przeciwko promieniowaniu cieplnemu. Styropian, który nie wymaga stosowania osłon to Premium Reflex. Płyty grafitowe pokryta białą powłoką odbijającą promieniowanie. Jednak jest to tylko półśrodek, ponieważ przed zatopieniem siatki należy płyty przeszlifować. Czynność ta spowoduje usunięcie warstwy refleksyjnej i pojawi się ryzyko przegrzania styropianu. Należy go wtedy zabezpieczyć a osłony powinny osłaniać elewacje do 3 dni od zakończenia prac.

Podobne produkty innych producentów

Styropian Swisspor Lambda Max Fasada jest produkowany dokładnie wg tej samej technologii i osiąga dokładnie te same parametry jakościowo wytrzymałościowe. Obecnie jest w promocji co sprawia, że jest nieco tańszy. Jeśli chodzi o technologię zabezpieczenia przeciwko promieniowaniu cieplnemu firma Swisspor ma inne rozwiązanie. Nie maluje płyt białym preparatem. Styropian grafitowy jest po prostu laminowany białą, twardszą 5 mm warstwą EPS. Wyeliminowane jest zatem ryzyko przegrzania także po przetarciu płyt. Dodatkowo posiada nacięcia stabilizujące oraz kalibrowanie wymiarów sprawia , że właściwie Lambda White nie ma konkurencji na rynku w Polsce.

W kategorii styropianów grafitowych posiadamy w ofercie także produkty Termo Organiki:

Termo Organika Termonium Plus

Termo Organika Galaxy Fasada

Wszystkie produkty są styropianami grafitowymi klasy premium w Polsce.

Powiązane artykuły

Elewacja ze styropianu

Wykończenie ocieplenia w systemie ETICS

Osuszanie budynków przed ociepleniem styropianem

9 opinii dla Austrotherm Fasada Premium styropian grafitowy

 1. 5 out of 5

  Produkt: Austrotherm Fasada Premium styropian grafitowy

  :

  Super kontakt,doradztwo,ekspresowa dostawa

 2. 5 out of 5

  Produkt: Austrotherm Fasada Premium styropian grafitowy

  :

  Jak najbardziej polecam. Błyskawiczna dostawa, super kontakt. Towar zgodny z opisem. Pełen profesionalim

 3. 5 out of 5

  Produkt: Austrotherm Fasada Premium styropian grafitowy

  :

  Bardzo polecam. Wszystko sprawnie i szybko. 160 opakowań towar najwyższej jakości prosto z fabryki. Super kontakt z kierowcą. Naprawdę warto.

 4. 5 out of 5

  Produkt: Austrotherm Fasada Premium styropian grafitowy

  :

  Bardzo polecam. Wszystko w terminie tak jak było umówione. Bez jakichkolwiek problemów.

Dodaj opinię

Optimized with PageSpeed Ninja