Swisspor PIR ALU to dwustronnie laminowana aluminium płyta ze sztywnej pianki pir. Cena dotyczy 1 paczki w której są różne ilości m2. Posiada bardzo dobre parametry izolacyjne lambda 022. Właściwości mechaniczne o wartości co najmniej 150 kPa czynią płytę PIR Swisspor wyjatkowymi na rynku w Europie. Produkt dostępny jest w grubościach od 2 do 30 cm i wymiarach 600×1200 mm lub 1200×2400 mm. Małe płyty alu dedykowane są do zastosowania na podłogach a duże na dachy płaskie i skośne.
Swisspor PIR ALU
Płyty Swisspor PIR ALU posiadają bardzo dobre parametry fizyczne. Współczynnik przenikania ciepła jest na poziomie 0,022 W/mK co czyni je znacznie lepszym izolatorem niż styropian grafitowy. Bardzo duża wytrzymałość na ściskanie sprawia że możemy je stosować nawet pod obciążenia 4,5 T/m2. Waga płyt PIR ALU to około 30 kg/m3. Stawiają duży opór cieplny, są solidne a za razem lekkie co ułatwi Ci pracę z nimi.
Komfort użytkowania to coś więcej niż normy dla firm budowlanych. Zastosuj te płyty jako izolację podłogi na gruncie gdy masz tylko 10 cm na izolację termiczną. W przypadku dachu w wielu przypadkach wystarczy tylko 15 cm np. na pełnym deskowaniu. Na połaci dachowej dochodzi jednak do wpływu czynników atmosfertcznych. Dlatego najlepiej jak zastosujesz folie paro izolacyjne oraz membranę wiatroizolacyjną a także odpowiednią wentylację dachu.
Pakowanie płyt małych i dużych
Poniższa grafika prezentuje sposób pakowania piru ze Swisspora:
Certyfikat ecobau 2025
Produkt ten otrzymał pozytywną ocenę na podstawie metodologii badania materiałów budowlanych, zaostrzone przez Ecobau w 2025 roku. Dotyczy on materiałów kategorii izolacja termiczna dachu płaskiego oraz jastrych termoizolacyjny. Swisspor PIR ALU spełnia minimalne wymagania ekologiczne, zdrowotne i recyklingowe ecobau oraz Minergie-ECO. Gdy zastosujesz te płyty na dachu lub posadzce zaoszczędzisz energię, co za tym idzie także pieniądze. Dokładajac sie do ochrony środowiska. Tu korzystają obie strony ludzi i środowisko.
Jak powstaje Swisspor PIR Alu
Sztywna pianka poliuretanowa powstaje w wyniku reakcji chemicznej między izocyjanianem i poliolami. Po zmieszaniu, a następnie umieszczeniu między foliami powlekającymi, pęcznieją i utwardzają się, tworząc sztywną płytę. Izocyjanian i poliole pochodzą z nieodnawialnych zasobów (przemysł naftowy). Dodatki, również ze źródeł nieodnawialnych, są dodawane w celu przyspieszenia reakcji (pentan, etylen, glikol).
Na koniec jeśli Ciebie temat zainteresuje zapraszmay do zapoznania się z artykulem: ocieplenie budynku pasywnego.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.