Swisspor Lambda white fasada 031
lambda white fasada

Swisspor Lambda White Fasada 031

4.97 out of 5
(180 opinii klienta) zweryfikowane

Oblicz ilość paczek:

m2
m3

lub podaj ilość:

Razem:57,39 

Opis produktu

Swisspor Lambda White Fasada 031 cena opinie. Profesjonalny styropian grafitowy trzeciej generacji z białą wierzchnią warstwą. Odporny na słońce, szary zespolony, w sklepie dostępny tylko w wersji niefrezowany. Cena za paczkę, dostępne są min grubości od 12 cm(1.97 m2) lub 20 cm (1,48m2), 25 cm i 30 cm czyli o zawartości 0,296 m3 z dostawą gratis przy zamówieniach hurtowych tzn. od 50 paczek. Produkt posiada same pozytywne opinie.

Przedmiotem sprzedaży jest styropian grafitowy z ochronną białą ok. 5 mm warstwą EPS oraz nacięciami odprężającymi płytę.  Płyty tego typu są trochę mniejsze dokładnie o 5 mm niż standardowe z uwagi na szlifowanie boków. W wersja frezowana jest tylko na zamówienie telefoniczne lub e-mail.  Dokonując zakupu poprzez panel sklepu proszę wpisać sumę paczek a a potrzebne grubości wpisujemy w dalszym kroku w okienku “uwagi do zamówienia”.

Zanim trafił na rynek Polski podbił serca klientów w Szwajcarii oraz Niemczech. Produkt otrzymał w Polsce laur konsumenta w kategorii – Odkrycie roku 2015 oraz Rynkowy Lider Innowacji 2017 i 2018. Od 2019 roku jest dostępna także Lambda Mega White , wersja dużych płyt produkowana każda z osobna w automatach.

Swisspor Lambda White fasada 031 cena

Cena aktualna na wszystkie grubości płyt niefrezowanych. Gdzie można go kupić? Uwaga na niestandardowe grubości, są inaczej pakowane. Dlatego cena op. 03 m3 dotyczy min. grubości 15 lub 20 cm. Paczki z niestandardowymi grubościami płyt są tańsze ponieważ zawierają mniej materiału. Dzieje się tak, ponieważ paczka może mieć wysokość maksymalnie 60 cm. Dlatego płyty o grubości 16 cm mieszczą się w paczce tylko 3 a nie 4 jak w przypadku 15 cm.

Zawartość paczki przedstawiają także tabele zamieszczone niżej. Aby uzyskać cenę 1 m3 i kupić należy zawartość paczki podzielić przez jej zawartość. Ile 1m2? Należy cenę 1m3 pomnożyć przez oczekiwaną grubość płyt w [m]. Standardowe grubości płyt dostępne do ok. 10 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Inne grubości dostępne na zamówienie tj. 16 | 17 | 18 | 19 | 21  | 22 | 23 | 24 i 25 cm. Od sierpnia 2019 dostępne są także płyty 12 cm i 30 cm tylko w wersji niefrezowanej na specjalne zamówienie.

W przygotowaniu przez producenta jest także wersja produktu dwustronna tzn. laminowana z obu stron, która jest już w sprzedaży w Szwajcarii.

Lambda White Fasada opinie

W Polsce pojawił się w 2015 roku. Produkt ten od kilku lat doskonale sprawdzał się na rynku budowlanym zachodniej Europy. Płyt te łączą w sobie zalety grafitowego oraz białego styropianu. Grafit to optymalna lambda natomiast twarda, biała wierzchnia warstwa istnieje jako bariera odprężająca zapobiegająca przegrzaniu płyt podczas montażu. Płyty na życzenie są frezowane co zapobiega powstawaniu mostków termicznych na ich styku po montażu. Styropian Swisspor lambda white fasada 031 nacinany jest przeciw naprężeniom, dzięki czemu samoistnie się rozpręża, nie powodując w późniejszym czasie pęknięć na elewacji. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie problemu naprężeń w szarym styropianie.

Produkt przeznaczony dla budownictwa energooszczędnego, posiada także certyfikat instytutu Budownictwa Pasywnego. Surowiec z dodatkiem grafitu poprawia właściwości termoizolacyjne całej przegrody budowlanej. Doskonała lambda oraz odpowiednia grubość płyt gwarantuje zwrot z inwestycji. Deklaracja właściwości użytkowych znajduje się na stronie producenta.

W 2023 roku poddajemy go badaniom wytrzymałościowym, poniżej film z badania przewodności cieplnej. Badamy próbkę 5 cm z białą warstwą i sam rdzeń grafitowy:

 

Styropian trzeciej generacji odporny na słońce

Swisspor lambda white fasada 031 cena najlepsza w internecie. Dzięki białej warstwie przede wszystkim nie wymaga stosowania siatek zabezpieczających na rusztowaniu. Wierzchnia warstwa odporna jest na działanie promieniowania UV, oczywiście odporność jest ograniczona czasowo i powierzchnia powinna być niezwłocznie zaciągnięta klejem z siatką. Jak wynika z doświadczenia różnica temperatury pomiędzy płytami grafitowymi a białymi dochodzi nawet do kilkudziesięciu stopni. Stosując więc White Fasadę zabezpieczasz się przed przegrzaniem płyt podczas montażu na elewacji. Nie musisz stosować siatek osłonowych. Odsłoniętą grafitową część krawędziową należy czym prędzej zasłonić kolejną warstwą płyt.

Różnice pomiędzy Lambdą White i Lambdą Mega White

Zasadniczo to zupełnie inne produkty chociaż posiadają taką samą lambdę. Mega to duże 125×60 cm i cieżkie płyty produkowane metodą automatową z zespoloną grubą 1cm warstwą białego EPS. Mogą być mniej poręczne na rusztowaniu przy dużych budynkach. Raczej znajdują zastosowanie przy budynkach parterowych. Lambdę White 99,5 x 49,50 cm można stosować przy wszelkiego rodzaju budynkach z rusztowania, są po prostu wygodniejsze w aplikacji.

Wykonanie ocieplenia

Po pierwsze producent przed przyklejeniem styropianu do ściany należy grafitową część płyty przeszlifować, usuwając gładką powierzchnię i pył, zagruntować płytę klejem wcierając go w miejsca późniejszej aplikacji . Wykonywaliśmy próby wykonania ocieplenia także bez szlifowania płyt i śmiało możemy polecić klej Sempre TU 200. Po drugie na tak przygotowanej powierzchni klej cementowy powinien być nakładany po całym obwodzie w postaci nie przerywanego wałka. Dodatkowo w środkowej części należy umieścić 3 do pięciu placków kleju. W sumie klej z włóknem powinien pokrywać ok. 40% – 60% płyty po dociśnięciu jej do ściany. Jeśli szukasz wierzchniego wykończenia elewacji to zapraszamy po tynki elewacyjne.

Styropian ten możesz przyklejać zwykłym klejem do styropianu grafitowego (oczywiście zachowując wytyczne producenta). Stosując zalecenia niektórych producentów systemów ociepleń w budynkach do wysokości 4 m nie musisz płyt kołkować. Pamiętaj, że to wykonawca odpowiada za jakość i trwałość prac. Przypilnuj prawidłowgo przygotowania podłóża oraz odpowiedniej ilości kleju na płycie.

Szlifowanie pod siatkę nie powinno zniszczyć białej warstwy ochronnej, ponieważ jej grubość wynosi ok. 5 – 6 mm.

Pakowanie Swisspora Lambdy White

Zapakowany w paczkę o zawartości wg tabeli tzn. niefrezowany 0,296 m3 lub frezowany 0,282 m3. Oczywiście dla najpopularniejszych grubości 15 lub 20 cm. Płyty niefrezowane są kalibrowane oraz szlifowane do wymiarów 0,495 m x 0,995 m a frezowane do 0,48 x 0,98 m co gwarantuje także równe krawędzie. Cena za paczkę Swisspor Lambda White uzależniona jest od jej pojemności.

Wersja frezowana

Płyt styropianowe frezowane przygotowywane są na specjalne zamówienie. Tabela powiększa się po kliknięciu.

White Fasada Frez

Wersja niefrezowana

Płyty niefrezowane o wymiarach 495 x 995 [mm] pakowane są także dla podstawowych grubości jak w poniższej tabeli. Wybraliśmy te które były najczęściej zamawiane w latach 2017 – 2023. W przypadku zainteresowania tego typu produktem zapraszamy do wysyłania zapytania na bok@hurtowniastyropianu.pl . Chcąc powiększyć tabelę należy wybrać ją myszką klikając lewym jej klawiszem.

Lambda White pakowanie

Wersja mega będzie miała wymiary 1,2 m x 0,6 m oraz zwiększoną powierzchnię styku z klejem.

Swisspor Lambda White Fasada opinie

Najlepsze opinie klientów oprócz Lambdy White Fasady zbierają Swisspor Lambda Plus Fasada cena oraz Swisspor Lambda Max Fasada cena. Wraz z klejem Tu 200 oraz siatką TX 160 są najczęściej wybieranymi produktami. Posiadają same pozytywne opinie u nas w sklepie oraz w sieci Internet. Zostały przetestowane pozytywnie w systemie Sempre przez wielu naszych odbiorców. To niekwestionowani liderzy sprzedaży w kategorii jakość w rozsądnej cenie. Styropian Swisspor Lambda White 031 cena nie jest już najwyższa, od sierpnia 2019 dostępne są większe płyty pod nazwą Swisspor Lambda MEGA White cena. Zapraszamy na zakupy do naszej Hurtowni Styropianu. Produktem na elewacje o najlepszych parametrach wytrzymałościowych i lambdzie jest Styropmin Passive PRO 30 .

Rekomendowany System ociepleń

System najczęściej wybierany w 2020 roku. Wraz ze styropianem proponujemy system ociepleń profesjonalnej marki SEMPRE także z dostawą gratis.

Przy zakupie Lambda White i całej linii produktów LAMBDA wysoko elastyczny z włóknami, klej do styropianu oraz do zatapiania siatki SEMPRE TU200. W super cenie ( jeśli zapytasz przed zakupem styropianu ) i z dostawą gratis od 24 szt. W dowolnej konfiguracji ilościowej z gruntem lub farbami i innymi produktami. Posiadają najlepsze opinie.

Siatka do styropianu niemieckiej produkcji z certyfikatem TUV 160g/m2 o optymalnym wymiarze oczek 4 x 4 mm w kolorze pomarańczowym. Gramatura oraz wymiar oczek optymalne do systemów ociepleń na styropianie a także na wełnie. Nie za wiotka, nie za sztywna, sprawdzona, przetestowana, moim zdaniem najlepsza na europejskim rynku. Stosuje ją wielu dostawców pełnego systemu z całej Europy. W rewelacyjnej cenie za m2 siatka do styropianu cena z dostawą gratis gdziekolwiek jesteś już od 200 m2.

Profesjonalny, jeden z najlepszych, prawdziwy tynk silikonowy – silikonowa masa tynkarska. Sempre AZURO w wersji PREMIUM (czerwone wiaderka) 1,5 mm lub 2 mm, koszt wysyłki tynku uzależniony jest od ilości zamawianych wiader. Dostawa jest gratis od 18 wiaderek 25 kg.

Najlepsze styropiany podłogowe

W tej kategorii polecam Swisspor Lambda 100 dach podłoga. ( przy standardowych grubościach ocieplenia 10-15 cm). Ewentualnie biały Swisspor eps 100 036 gdy masz dużo miejsca na izolację termiczną (15 – 20 cm). Przy większych grubościach np. 25 lub 30 cm zalecam EPS 150 035. Przy mniejszych stosuj płytę PIR 8-12 cm.

Parę słów o dofinansowaniu przeczytasz pod linkiem czyste powietrze

Additional Information

Grubość Lambda White

12 cm (2,46 m2; 0,296m3), 15 cm (1,97 m2; 0,296 m3), 16 cm (1,48 m2; 0,236 m3), 17 cm (1,48 m2; 0,251 m3), 18 cm (1,48 m2; 0,266 m3), 19 cm (1,48 m2; 0,281 m3), 20 cm (1,48 m2; 0,296 m3), 21 cm (0,99 m2; 0,207 m3), 22 cm (0,99 m2; 0,217 m3), 23 cm (0,99 m2; 0,227 m3), 24 cm (0,99 m2; 0,236 m3), 25 cm (0,99 m2; 0,246 m3), 30 cm (0,99 m2; 0,296 m3)

180 opinii dla Swisspor Lambda White Fasada 031

 1. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Karol Warszawa:

  Najlepszy styropian elewacyjny. Grafitowy ale z białą, twardą warstwą ( ok. 6 mm ). Nie jest tani ale wiem, że szybko zwróci mi się w niższych kosztach ogrzewania. Polecam sklep, otrzymałem tu najlepsza cenę. Dziękuję za porady Panie Tomku. Pozdrawiam

 2. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Krzysztof Bolesławiec:

  Kupiłem styropian Lambda White od firmy PHU Lingo. Spełnił nasze oczekiwania, jeśli chodzi o jakość i parametry. Na pozytywną opinię wpływ miała również konkurencyjna cena. Kontakt z przedstawicielem, czas reakcji dostawcy na zamówienia dodatkowe oceniam bardzo wysoko a innym klientom życzę udanych zakupów.Pozdrawiam Krzysiek z Bolesławca.

 3. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  kierownik budowy Słubice:

  Polecam współpracę z panem Tomaszem Lingo w sklepie internetowym ze styropianem hurtowniastyropianu.pl. Znalazłem tu najlepsze ceny markowych styropianów. Jako kierownik budowy polecam styropian Lambda White Fasada, to najlepszy grafitowy styropian w Polsce.

 4. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Irena Szczecin:

  Dzień Dobry;
  chciałbym podziękować firmie hurtowniastyropianu.pl ze Szczecina za pomoc w zakupie towaru na docieplenie domu. Szukaliśmy dobrego produktu o najniższej cenie i taki dostaliśmy właśnie w tej firmie, towar przyjechał na czas bez żadnych problemów. Jesteśmy już po przyklejeniu styropianu i zostało Nam jeszcze położenie tynku który tez zamówiliśmy w tej samej firmie, Pan polecił na tynk gotowy w kolorze Silikonowy, mam nadzieję że dokonaliśmy właściwego wyboru, dotychczas Nas nie zawiedli, tym bardziej że Nasi znajomi też kupowali w tej hurtowni. Jestem bardzo zadowolona. POLECAM!

 5. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  prb.rembud Henryk:

  Witam !
  Zakupiony styropian Lambda White z Hurtowni Styropianu p. Tomasza spełnił oczekiwania zarówno moje jako szefa firmy ,która zawodowo zajmuje się docieplaniem różnych obiektów, pracowników jako również inwestorów .Produkt tj. jakość frezów, waga, nie odbiegała od deklarowanych wartości producenta. Styropian o grubości 24 cm przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi nie sprawiał pracownikom żadnych problemów w obróbce i montażu. Obsługa ,kontakt z klientem , reakcja dostawcy na zamówienia uzupełniające oceniam bardzo wysoko a potencjalnym klientom życzę udanych zakupów.Pozdrawiam Henryk z Dzierżoniowa.

 6. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Ryszard:

  Witam
  Jestem w trakcie wykańczania budowy domu , kupiłem styropian Lambda White fasada z Hurtownia Styropianu kilka dni temu i już prawie w całości mam go na ścianach .
  Pan który go układa bardzo chwali ten produkt ( prosty i właściwa deklarowana waga styropianu co w przypadku innych producentów bywa różnie .)
  Obsługa w sklepie w skali od 1 do 10 to 9 dałbym 10 ale firma Pana Tomka mogła by popaść w samozachwyt i po pewnym czasie mogłoby być różnie , sam właściciel odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu , mimo mojej dociekliwej natury i braku zdecydowania wyjaśnił mi wszystko i doradzał.
  Pozdrawiam
  Ryszard z Warszawy

 7. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Łukasz Poznań:

  Styropian z Hurtowni Styropianu zakupiłem w zeszłym roku. Do Lambdy White namówił mnie Pan Tomasz ( właściciel sklepu). I powiem jedno. Była to złota rada. Wykonawca bardzo chwalił sobie produkt firmy Swisspor a to chyba najlepsza rekomendacja.
  Sam proces zakupu przebiegł błyskawicznie. Warto zaznaczyć, że dużym plusem był świetny kontakt przez cały proces zakupu ( od wyceny, po informację o dostawie i późniejszy telefon czy wszystko się zgadza z zamówieniem).
  Jednym słowem : OGROMNIE POLECAM!

 8. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Piotr Kępno:

  Jako klient Hurtowni Styropianu chciałbym podzielić się moją opinią na temat jej podejścia do klienta i sposobie działania firmy z jakim do tej pory spotkałem się po raz pierwszy. Właściciel firmy na pierwszym miejscu stawia zadowolenie klienta i na bieżąco informuje go o najistotniejszych kwestiach związanych z zakupem styropianu o właściwościach i rozmiarach zamówionych przez inwestora, sposobem uregulowania należności, okresem oczekiwania na realizację zamówienia i dostarczeniem zakupionego styropianu w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki udostępnionym telefonom do osób zaangażowanych w realizację zamówienia począwszy od pracowników działu sprzedaży w najbliższym oddziale firmy, przedstawiciela producenta i kierowcy wiozącego zakupiony styropian klient ma możliwość śledzić na bieżąco i ewentualnie udzielić wskazówek na temat dojazdu do miejsca rozładunku i występujących utrudnieniach. O dokładnym terminie dostawy klient jest poinformowany z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, aby mógł zapewnić odpowiednią (do ilości zakupionego styropianu) liczbę osób do sprawnego rozładunku.
  Osobiście jestem pod wrażeniem i wysoko oceniam wszystkie działania Pana Tomasza Lingo i zaangażowanie pracowników Hurtowni Styropianu oraz współpracowników ze wszystkich firm związanych z tą dostawą. Zakupiony przeze mnie styropian SWISSPOR LAMBDA WHITE FASADA został dostarczony w bardzo krótkim czasie od momentu złożenia zamówienia. Wybór właśnie tej Hurtowni Styropianu uważam za jak najbardziej trafną decyzję na progu tego 2016 roku. Jeżeli inni handlowcy w tej branży będą prezentować podobne podejście do klienta to zakupy materiałów budowlanych (i nie tylko) będą prawdziwą przyjemnością.:)

 9. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Piotr Szczecin:

  Też kupiłem ten styropian w zeszłym roku. Bardzo dobry produkt, odpowiedni ciężar, kolor, równe krawędzie, mam porównanie do sąsiadów … W HurtowniaStyropianu.pl była najlepsza cena, szwagier też tu kupił wcześniej. Polecam produkt i sklep. Pozdrawiam panie Tomku, przepraszam za opóźnienia w wystawieniu opinii 🙂

 10. 5 out of 5

  Produkt: Swisspor Lambda White Fasada 031

  Michał:

  Najlepszej jakości produkt sprzedany przez najlepszy sklep internetowy ze styropianem. Lambda White fasada, ma równe powierzchnie i krawędzie oraz zachowany odpowiedni ciężar. W ogóle nie nagrzewa się podczas prac. Zastosowałem zwykły klej do styropianu bez kołkowania i płyty trzymają się bardzo dobrze.

Dodaj opinię