f | g+ | t

Styropian grafitowy – porównanie jakości i cen

Utrzymanie właściwego komfortu cieplnego w budynkach mieszkalnych jest niezbędne dla zdrowia użytkowników, a także dla zachowania niskich kosztów eksploatacji domu. Na rynku można spotkać się z wieloma rodzajami materiałów izolacyjnych o zróżnicowanych właściwościach chemicznych oraz mechanicznych. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim styropian grafitowy, który z chęcią wybierany jest już nie tylko przez deweloperów luksusowych domów energooszczędnych, ale także niewielkich i tanich obiektów. Czym jest to spowodowane?

Styropian grafitowy

Dotychczas dominujący styropian biały zostaje powoli wypierany przez swój wariant grafitowy. Jest to ściśle związane z jego niskim współczynnikiem lambda, czyli przenikania ciepła, dzięki czemu znacznie lepiej sprawdza się jako ocieplenie budynków. Materiał jest wykonywany z polistyrenu spienionego z domieszką granulek zawierających grafit lub inny półprodukt absorbujący promieniowanie cieplne – to właśnie dzięki nim zyskuje swój charakterystyczny kolor. Na rynku można spotkać się również z wariantami z wbudowaną warstwą wierzchnią z twardego styropianu białego.

Jakość a cena

Główną zaletą tego materiału jest jego znacznie większa efektywność energetyczna w porównaniu do wariantu białego. Dzięki temu można znacząco zmniejszyć grubość układanych płyt, jednocześnie spełniając obowiązujące warunki techniczne, określone w normach. Współczynnik lambda materiału wynosi od nawet 0,030 do 0,033 W/mK, podczas gdy w swojej tradycyjnej postaci ten wynik może być wyższy o nawet 0,010 W/mK.

Tak doskonałe rezultaty wiążą się z wyższą ceną. Przykładowo jeden z najlepszych produktów na rynku Swisspor Lambda 100 030 kosztuje około 300 zł/m3, podczas gdy za metr sześcienny styropianu białego o najlepszym dostępnym współczynniku lambda (0,038 W/mK) zapłacimy już tylko 175 złotych.

Czy warto?

Należy pamiętać, że wyższa inwestycja w płyty ze styropianu grafitowego zacznie się sprawnie zwracać. Dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym oszczędność cieplna może wynosić o nawet 20% więcej, niż w przypadku wariantu białego. Ponadto na rynku można znaleźć produkty o podobnych parametrach, co w przypadku Swisspor Lambda 100 030 w niższej cenie.

Jeżeli poszukują Państwo rozwiązań o najwyższej efektywności energetycznej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z naszych usług doradczych.

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Jest już czwartek 19 kwietnia.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z dostawą gratis w całej Polsce.

Dziś pracujemy od 8:00 do 16:00

Sklep internetowy jest czynny 24h/dobę

UWAGA. Od 28 kwietnia do 6 maja świętujemy wielki majowy tydzień rodzinny. Ciężko będzie się dodzwonić.

bok@hurtowniastyropianu.pl