f | g+ | t
Swisspor Hydro Lambda

Swisspor Hydro Lambda

5.00 out of 5
(1 opinia klienta)

Cena 170,00 zł brutto/op

Cena 154,98 zł brutto/op

op. to 0,45 m3

min. 50 paczek

Opis produktu

Fundamentowy styropian grafitowy Swisspor Hydro Lambda to hydrofobizowany EPS przeznaczony do budownictwa energooszczędnego. Współczynnik lambda 031 oraz wytrzymałość na ściskanie 100 kPa. Cena za paczkę przy zamówieniach spełniających minima logistyczne tj. 50 opakowań lecz jeśli zamawiasz inne produkty tej marki dostępny dla Ciebie już od 10 op. gdy zamówienie łącznie wynosić będzie ok. 100 szt.

Tabela produktu

Kod produktu: SW_HL
Producent: Swisspor
Dostępność: Dostępny
Zastosowanie: fundament do 3 m
Lambda: 0,031 W/mK
Ciężar styropianu 18 kg/m3
Naprężenia ściskające: 100 kPa
Głębokość stosowania: 3 m
Wytrzymałość na zginanie: 150 kPa
Max obciążenie: 3000 kg/m2

Pakowanie

Sprzedaż dotyczy grubości 5 | 8 | 10 | 12 | 15 lub 20 cm do wyboru. W tabeli mieszczą się informacje na temat ilości m2 w paczce. Na jej podstawie proszę dobierać ilość potrzebnych paczek. Jedna paczka każdej z tych grubości kosztuje tyle samo.

pakowanie-hydro

Karta techniczna Hydro Lambda

Swisspor Hydro Lambda 031 opinie

Styropian HYDRO lambda to nowoczesne hydrofobizowane grafitowe płyty styropianowe produkowane ze specjalnego surowca w technologii agregatowej. Materiał stosowany do produkcji oraz technologia wykonania, zapewniają doskonałe parametry współczynnika lambda oraz obniżoną nasiąkliwość wody zachowując doskonała wytrzymałość mechaniczną. Szczególne zastosowanie odnajduje w budownictwie pasywnym. Decydując się na budowę domu oczekujemy, że jego wnętrze będzie suche i przytulne, a rachunki za eksploatację umiarkowane. Stosując styropian o bardzo dobrych parametrach zapewniamy jego dłuższą żywotność i utrzymanie pierwotnych właściwości fizycznych.

Dobór styropianu

Architekci projektując domy energooszczędne i pasywne przykładają coraz więcej uwagi do izolacji cieplnej fundamentów. Dobrze ocieplone ściany to z pozoru całość prac natomiast niepoprawna izolacja fundamentu (a także dachu) jest odpowiedzialna za duże straty ciepła. W porównaniu do innych materiałów do izolacji fundamentów, HYDRO lambda ma jeden z najkorzystniejszych współczynników przewodzenia ciepła.

Do izolacji fundamentu do głębokości 3,5 m, stosuje się materiały EPS o wytrzymałości na ściskanie od 100 kPa. Często jednak na takie fundamenty są aplikowane materiały przeznaczone do całkiem innych zastosowań, o wielokrotnie wyższej wytrzymałości mechanicznej, za to droższe i o gorszych właściwościach izolacyjnych. Nieświadomy klient płaci więcej za wytrzymałość, która jest zbędna, a w dodatku otrzymuje materiał gorszy pod względem izolacyjności termicznej.

Frezy na płytach są sprawdzoną i od lat stosowaną metodę zapobiegania mostkom termicznym. W przypadku płyt HYDRO lambda układanych w kilku rzędach do głębokości większej niż szerokość płyty, frezy dodatkowo zabezpieczają fundament przed wnikaniem wilgoci. Należy jednak rygorystycznie przestrzegać zasad prawidłowego ułożenia płyt. (1) płyty powinny być mocowane do ściany fundamentowej stroną, na której znajduje się napis „do muru”. (2) po drugiej stronie płyty znajdują się strzałki, które winny wskazywać kierunek w górę.

Hydrofobizacja i stabilność

Swisspor hydro lambda EPS 100 031 charakteryzuje się obniżoną nasiąkliwością, dzięki czemu zachowuje właściwości termoizolacyjne w stosunkowo wilgotnym środowisku jakim jest grunt. Płyty te są wykonane w technologii agregatowej, dzięki czemu mają idealne wymiary, krawędzie i frezy. W stosunku do produktów styropianowych wytwarzanych w tradycyjny sposób (spienianych w formach blokowych), podlegają znikomym odkształceniom (wygięciu) spowodowanym typowymi dla tradycyjnego styropianu naprężeniami wewnętrznymi.

Odporność na starzenie i rozkład

Nie podlegają korozji chemicznej i biologicznej, nie są toksyczne, są całkowicie bezpieczne dla środowiska.

Inne produkty

Kolejnymi profesjonalnymi produktami marki Swisspor są:

Lambda White Fasada

Lambda 100 dach podłoga

1 opinia dla Swisspor Hydro Lambda

  1. 5 out of 5

    :

    Dokonałem pełnej przedpłaty i otrzymałem bardzo dobre ceny z dostawą gratis prosto od producenta. Hydro Lambda to styropian grafitowy fundamentowy o lepszej lambdzie i tańszy niż płyty z XPS. Zamówienie zrealizowano zgodnie z zamówieniem. Polecam kontakt z firmą PHU LINGO.

Dodaj opinię

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Ceny styropianu zamieszczone w sklepie są aktualne.

Dziś jest czwartek 22 lutego 2018.

Jeśli nie widzisz aktualnej daty, kliknij "ctrl i R".

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z

dostawą gratis w całej Polsce.

W tym tygodniu pracujemy codziennie od 8:00 do 17:00

bok@hurtowniastyropianu.pl