sempre tu 200

Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

5.00 out of 5
(28 opinii klienta)

Cena 29,12 zł brutto/op

Cena 20,91 zł brutto/op

1 paleta to 48 op.

na pełne palety dostawa gratis

Opis produktu

Sempre TU 200 klej elastyczny do przyklejania styropianu grafitowego oraz do zatapiania siatki  . Uniwersalny, wzmocniony z włóknem. Cena brutto za worek 25 kg  przy zamówieniu od 48 op. Na pełne palety wysyłka kurierem z windą dokądkolwiek zechcesz jest zawsze GRATIS do 4 dni roboczych. Zaprawa zawiera dodatek w postaci rozproszonego włókna polipropylenowego co nadaje klejowi większej wytrzymałości i elastyczności. Polska profesjonalna produkcja, jeden z najlepszych klejów do styropianu w Europie, doceniany także w Anglii oraz krajach Beneluksu. Możliwy odbiór własny na sztuki z magazynów: Lublin | Łódź bądź Warszawa i Świdnica oraz Szczecin. Przed przyjazdem zapytaj telefonicznie o dostępność.

Sempre Tesoromont TU 200

Optymalnie jest wykonywać prace związane z ocieplaniem ścian gdy temperatura powietrza oraz podłoża wynosi ok. 15-25 st.C przy wilgotności otoczenia około 50%. Nie powinno się go stosować przy temperaturze poniżej 5 stC. Klej do styropianu grafitowego Sempre Tesoromont TU 200 należy aplikować na płytę w postaci placków oraz wałka obwodowego. Powierzchnia kleju po przymocowaniu i dociśnięciu powinna pokrywać co najmniej 40% powierzchni płyty ze styropianu białego. Natomiast 60% powierzchni w przypadku styropianu grafitowego. Zużycie kleju to co najmniej 6 kg do przyklejenia oraz 4 kg do zatopiania siatki. Razem 10 kg na 1 m2 powierzchni ściany.

Klej można także nanosić za pomocą pacy zębatej, wtedy zużycie kleju do przyklejenia EPS wynosi do 8kg/m2. Zużycie na siatce nie zmienia się.

Tak przyklejone płyty białe po uprzednim prawidłowym zagruntowaniu powierzchni podłoża nie trzeba kołkować nawet do 8m*. Pamiętaj o stosowaniu siatek osłonowych na elewacji aby nie narazić styropianu grafitowego na przegrzanie. W tym przypadku stosuj kołki 4 szt/m2 na powierzchni oraz 6 m2 do 2 m od krawędzi ścian. Na pewno na pustakach z betonu komórkowego lub silikatów. Pustak ceramiczny jest dość przyjazny i odchodzi się od kołkowania na tym materiale.

Najlepszy klej do styropianu grafitowego

Podłoże do którego planujemy kleić styropiany grafitowe powinniśmy oczyścić z luźnych tynków, odtłuścić i zagruntować. Nie można stosować kleju cementowego na farby emulsyjne. Na nasiąkliwe podłoża aplikować preparaty gruntujące np. Sempre GP. Jak wskazuje praktyka czysty pustak ceramiczny nie wymaga gruntowania. Stary mur z cegły malujemy gruntem raz plus spoiny dwukrotnie. Na cegłę silikatową i beton jednokrotnie. Bloczki z betonu komórkowego 2 razy. Zużycie gruntu przy jednokrotnym stosowaniu ok. 0,1 – 0,2  l/m2. Na nośnych, zwartych, trwałych i równych podłożach Tesoromont trzyma się bardzo mocno także nawet powyżej 0,25 MPa. Na styropianie ponad 0,8 MPa. To bardzo dobry wynik.

Jak wskazywały nasze badania na budowie po 3 dobach styropian przyklejony tym klejem można oderwać tylko przy pomocy podcinania przycinakiem. Super mocny najlepszy klej do styropianu grafitowego. Klei także płyty z automatu Swisspor Lambda Mega White. Polecamy. W warunkach jesiennych czyli w tem. 0 – 10 st. C stosuj wersję zimową Sempre TU 200 IGLO, przynajmniej do szpachlowania siatki. Na zamówienie telefoniczne:

 • cena białego Tu 200 ok. 24,60 zł /op.
 • wersja iglo cena ok. 24,60 zł /op.

Zatapianie siatki w kleju oraz szpachlowanie drugą warstwą, w sumie optymalnie jest gdy warstwa nośna wraz z siatką wynosi 3 do 6 mm. Nie stwierdziliśmy rys skurczowych na małej próbce grubości 5 mm bez siatki oraz przy grubości ok. 10 mm z siatką 160 g/m2. To także jeden z najlepszych wyników. Czas wysychania na powietrzu ok. 24 godziny. Badając ten produkt zastanawiałem się nawet nad medalem za jakość. Polski profesjonalny klej do styropianu wzmocniony włóknem, także do zastosowania bez kołkowania na pustaku ceramicznym dla styropianów białych o TR co najmniej 100 kPa.

Prawidłowy sposób przyklejenia styropianu znajdziesz w wybranym filmie na YouTube

10 lat gwarancji na system ociepleń przy zastosowaniu Sempre TU 200

Składowe systemu Sempre, których prawidłowe zastosowanie prowadzi do gwarancji 10 lat. Przykładowo na tynkach silikonowych w Nanotechnologi z dodatkowym silikonem Sempre Azuro w wersji Premium:

 • Grunt głęboko penetrujący – Sempre GP.
 • Sempre TU 200 – klej do styropianu grafitowego i zatapiania siatki (Swisspor, Termo Organika, Austrotherm lub Sempre).
 • Siatka systemowa 160 g/m2 oczka 4x4mm z certyfikatem TUV.
 • Podkład tynkarski Sempre Azuro w wersji białej lub barwionej.
 • Tynk Silikonowy Sempre Azuro w wersji PREMIUM w Nanotechnologii (czerwone wiaderka) biały lub kolor wg palety barw.

Zapraszamy do zakupu pełnego systemu, można to zrobić na dwa etapy, wracając po tynk np. na wiosnę.

Sempre TU 200 charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża także do styropianu białego oraz grafitowego. Wysoka odporność na rysy skurczowe poprzez polimerowe wzmocnienie włóknem to strzał w dziesiątkę a niewygórowana cena czyni ten produkt bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Dobrze przepuszcza parę wodną oraz odporny jest na działanie warunków atmosferycznych. Nie powinien pozostawać dłuższy (pow. 3 miesięcy) czas bez ochrony w postaci białego podkładu tynkarskiego. Najlepszym jest Sempre Azuro Grunt, biały silikonowy podkład tynkarski z kruszywem kwarcowym. Maluje on ścianę na biało. Co prawda podkład zabezpieczy warstwę kleju nawet na parę lat ale nie zwlekałbym z aplikacją tynku ponad rok, najlepiej jest to zrobić do 3 miesięcy.

Jeśli pogoda nie pozwala na zakończenie prac jesienną lub wiosenną porą stosujemy wtedy wersję IGLO. Można wtedy prace wykonywać już przy temp. od 1 st lecz należy pamiętać, że w przeciągu 8 godzin od zakończenia prac związanych z zatopieniem siatki temperatura powietrza nie powinna spaść poniżej 0 st.

Klejem tym z powodzeniem przykleisz styropian Swisspor Lambda White i Swisspor Lambda Plus oraz inne białe i grafitowe styropiany.

*za prawidłowy montaż styropianu oraz kontrolę podłoża odpowiada wykonawca oraz kierownik budowy.

Jak zamawiać Sempre TU 200 z dostawą gratis?

Tu 200 możesz zamówić przez internet tylko na pełne palety czyli: 48 | 96 | 144 lub 192 op. w innym przypadku prosimy o kontakt mailowy. Wyjątkowo w pakiecie z gruntami od 72 do 92 op.

Od 19 sierpnia 2019 roku Sempre TU 200 staje się jeszcze bardziej dostępny wraz z kompletem gruntów lub farb lub innych zapraw Sempre. Telefonicznie można zamówić mniejsze ilości lub niestandardowe. Przykładowe możliwe zamówienia, na małą elewację z dostawą gratis na ok. 150 m2:

Sempre TU 200 ok. 24 op. plus

Jeśli potrzebujesz pomocy w złożeniu palety lub zamówieniem przy internet zadzwoń pod nr 607314549 lub 515361662 – dział handlowy służy pomocą.

 

28 opinii dla Sempre TU 200 klej do styropianu grafitowego i siatki

 1. 5 out of 5

  :

  Damian, łódzkie 17.09.2020

  Bardzo dobry kontakt, szybka dostawa. W piątek zamówienie, we wtorek już dostawa. Oczywiście towar zgodny z opisem.

  Pozdrawiam i polecam.

 2. 5 out of 5

  :

  wszystko super

 3. 5 out of 5

  :

  Błyskawiczna realizacja zamówienia szybciej niż w sklepie stacjonarnym. Polecam

 4. 5 out of 5

  :

  Wykonuję elewację od kilkunastu lat,pierwszy raz miałem okazję pracować na kleju Sempre dzięki rekomendacji sprzedawcy.Klej REWELACJA!!!Obsługa profesjonalna i terminowa dostawa. GORĄCO POLECAM

 5. 5 out of 5

  :

  super obsluga , szybka dostawa . Oprocz kleju zamowilem takze inne materialy do ocieplania , grunty ,siatka styropian , wszystko dotarlo sprawnie na miejsce , ceny bardzo konkurencyjne . Polecam!

 6. 5 out of 5

  :

  Bardzo szybka dostawa,klej mocny , zgodny z opisem

 7. 5 out of 5

  :

  Dostawa kurierem bezproblemowa, Mocny klej, wykonawca zachwala, wrócę po tynki.

 8. 5 out of 5

  :

  OBSLUGA BARDZO DOBRA KLEJ DOBRY POLECAM

 9. 5 out of 5

  :

  Polecam sklep oraz klej Sempre TU 200 bardzo dobrej jakości.Super kontakt ze sklepem z Lublina,pełny profesjonalizm.

 10. 5 out of 5

  :

  Dostawa kleju i siatki nastąpiła na drugi dzień od zapłacenia ! Towar godny polecenia.

 11. 5 out of 5

  :

  Fachowcy mówią ze to najlepszy klej na jakim pracowali wersja biała po wyschnięciu jest rewelacyjna.
  Kontakt ze sklepam na każdym etapie cena i obsługa super.Dostawa w moim przypadku w okolice Mińska Mazowieckiego w ciągu 4 dni.
  Polecam wszystkim zarówno sklep jak i produkt

 12. 5 out of 5

  :

  Towar bardzo dobrej jakości i obsługa klienta polecam LINGO wszystkim

 13. 5 out of 5

  :

  Polecam PHU Lingo!
  Zamawiałam klej, styropian i siatkę, towar dobrej jakości w konkurencyjnej cenie.
  Obsługa klienta na wysokim poziomie. Fachowa pomoc Pana Tomasza i Pani Karliny, która na bieżąco informowała mnie o przebiegu realizacji zamówienia.
  Pozdrawiam:-)

 14. 5 out of 5

  :

  Bardzo dobry kontakt,fachowe doradztwo, szybka dostawa ,produkty bardzo dobrej jakości. Z pewnością skorzystam z oferty sklepu nie raz.Polecam

 15. 5 out of 5

  :

  Kontakt z hurtownią Lingo przebiegał bez jakiegokolwiek problemu, cenne informacje, doradztwo i na koniec pełne zadowolenie. Polecam

 16. 5 out of 5

  :

  Super klej z włóknem, świeży, prosto z fabryki, bardzo dobrze się nim pracowało. Siatka oraz grunt silikonowy, który z nim otrzymaliśmy bardzo dobrej jakości. Kontakt z PHU Lingo bardzo dobry, profesjonalna pomoc. Transport pierwsza klasa, na miejsce w ustalony dzień, podobnie jak wcześniejsza dostawa styropianu. Polecam ze wzgledu na jakość i cenę, szybkość dostawy, dobry kontakt.
  Dostawa w okolice Rymanowa, podkarpackie.

 17. 5 out of 5

  :

  Od Phu Lingo zakupiłem klej siatkę styropian grafitowy 032 gr. 20cm.
  Koniec końców na domu mam porządny styropian, przyklejony najlepszym klejem w którym zatopiono także solidną siatkę.
  Kontakt z hurtownią Lingo przebiegał bez jakiegokolwiek problemu, cenne informacje, doradztwo i na koniec pełne zadowolenie. Polecam.

 18. 5 out of 5

  :

  Dobry klej w dobrej cenie. Polecam!

 19. 5 out of 5

  :

  Dobry klej, bardzo szybka dostawa i bezproblemowy rozładunek kleju na palecie, miło współpracować z taką firmą.

 20. 5 out of 5

  :

  Wszystko w jak najlepszym porządku. Najlepszy klej jaki widział wykonawca. Dostawa w 3 dni. Polecam

 21. 5 out of 5

  :

  Klej dojechał w określonej ilości i szybko. Polecam firmę Lingo – fachowa obsługa i szybka realizacja zamówienia. Jakość materiału sprawdzę podczas wykonaniem elewacji. Kupiłem także polecany styropian i siatkę. Wszystko wygląda bardzo dobrze.

 22. 5 out of 5

  :

  Polecam! Świetny kontakt i miła obsługa. Minimum formalności, szybka dostawa. Ekipa na klej nie narzekała, poszła ponad tona.

 23. 5 out of 5

  :

  Profesjonalna hurtownia, świetna obsługa i kontakt – serdeczne pozdrowienia dla Pani Karoliny :). Dostawa w dwa dni od zakupu. Szczerze polecam hurtownie jak i zakupiony towar – Sempre Tesoromont TU 200 klej do styropianu grafitowego z włóknem.

  Pozdrawiam z Wrocławia.

 24. 5 out of 5

  :

  Bardzo dobry klej do styropianu grafitowego i siatki, obsługa zamówienia na wysokim poziomie, jestem zadowolony. Polecam.

 25. 5 out of 5

  :

  tak jak i styropian tak i paleta kleju przyjechały szybko! wykonawca mile zaskoczony jakością kleju, do tego doradzono mi siatkę, klejona na styropian 20cm frezowany grafit 0,031 swisspora podobnie jak sam styropian do ściany 🙂

 26. 5 out of 5

  :

  Szybka realizacja, brak problemów z kontaktem, obsługa bardzo pomocna. Wraz z klejem kupiłem styropian grafitowy Swisspor Lambda plus fasada 032.

 27. 5 out of 5

  :

  Oferta i realizacja dostawy super, dopiero rozpocznie się ocieplanie więc opis do jakości produktu dodam później

 28. 5 out of 5

  :

  Towar zgodny z zamówieniem. Elastyczny z włóknem, szybko wiąże. Na drugi dzień skucie możliwe tylko z przecinakiem. Oprócz kleju zamówiłem również siatkę i tynki i inne produkty niezbędne do elewacji. Dostawa była po 3 dniach. Polecam, wzorowy kontakt.

Dodaj opinię

Kontakt

Hurtownia Styropianu PHU Lingo

Dzień dobry!

Od blisko 16 lat służymy fachowym doradztwem w wykonywaniu izolacji budowlanych z zastosowaniem EPS i XPS oraz płyt PIR. Pod numerem 513092032 dyżuruje doradca z uprawnieniami budowlanymi oraz wieloletnim doświadczenie przy termomodernizacji starych oraz budowie nowych energooszczędnych budynków. Doradca optymalizuje technologię, wybierając najlepsze materiały w przystępnej cenie. Jest z czego wybierać, dostępnych jest ponad dziesięciu dostawców styropianu oraz dwudziestu kilku producentów chemii. Na stronie prezentujemy tylko wybrane marki.

Aby dokonać zakupu w okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek (różnych grubości), co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia. Jeśli chcesz zamówić różne styropiany w różnych ilościach ale w sumie co najmniej 80 paczek to napisz do nas maila. Zachowamy promocje.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to:

DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!

Optimized with PageSpeed Ninja