Sempre Tesoromont TU 200

Sempre Tesoromont TU 200 klej do styropianu grafitowego z włóknem

Cena 29,89 zł brutto/op

Cena 20,80 zł brutto/op

25 kg

od 48 op. dostawa gratis

Opis produktu

Sempre Tesoromont TU 200 klej elastyczny do przyklejania styropianu grafitowego oraz do zatapiania siatki. Uniwersalny, wzmocniony z włóknem. Cena brutto za worek 25 kg  przy zamówieniu od 48 op. na pełne palety wysyłka kurierem z windą dokądkolwiek zechcesz jest GRATIS do 4 dni roboczych. Zaprawa zawiera dodatek w postaci rozproszonego włókna polipropylenowego co nadaje klejowi większej wytrzymałości i elastyczności. Polska profesjonalna produkcja, jeden z najlepszych klejów do styropianu w Europie, doceniany także w Anglii. Możliwy odbiór własny na sztuki z magazynów: Szczecin | Lublin | Łódź bądź Warszawa i Świdnica, przed przyjazdem zapytaj telefonicznie o dostępność.

Sempre Tesoromont TU 200

Optymalnie jest wykonywać prace związane z ocieplaniem ścian gdy temperatura powietrza oraz podłoża wynosi ok. 15-25 st.C przy wilgotności otoczenia około 50%. Nie powinno się go stosować przy temperaturze poniżej 5 stC. Klej Sempre Tesoromont TU 200 należy aplikować na płytę w postaci placków oraz wałka obwodowego. Powierzchnia kleju po przymocowaniu i dociśnięciu powinna pokrywać co najmniej 40% powierzchni płyty ze styropianu białego. Natomiast 60% powierzchni w przypadku styropianu grafitowego. Tak przyklejone płyty białe po uprzednim prawidłowym zagruntowaniu powierzchni podłoża nie trzeba kołkować nawet do 8m*. Pamiętaj o stosowaniu siatek osłonowych na elewacji aby nie narazić styropianu grafitowego na przegrzanie. W tym przypadku stosuj kołki 4 szt/m2 na powierzchni oraz 6 m2 do 2 m od krawędzi ścian.

Montaż styropianu za pomocą zaprawy

Podłoże do którego planujemy przykleić płyty styropianowe powinniśmy oczyścić z luźnych tynków, odtłuścić i zagruntować. Nie można stosować kleju cementowego na farby emulsyjne. Na nasiąkliwe podłoża aplikować preparaty gruntujące np. Sempre GP. Jak wskazuje praktyka czysty pustak ceramiczny nie wymaga gruntowania. Mur z cegły malujemy gruntem raz plus spoiny dwukrotnie. Cegłę silikatową i beton jednokrotnie. Bloczki z betonu komórkowego 2-3 razy. Zużycie gruntu przy jednokrotnym stosowaniu ok. 0,1 l/m2. Na nośnych, zwartych, trwałych i równych podłożach Tesoromont trzyma się bardzo mocno nawet powyżej 0,25 MPa. Na styropianie ponad 0,8 MPa. To bardzo dobry wynik. Jak wskazywały nasze badania na budowie po 3 dobach styropian przyklejony tym klejem można oderwać tylko przy pomocy podcinania przycinakiem. Super mocny klej. Polecamy. W warunkach jesiennych czyli w tem. 0 – 10 st. C stosuj wersję zimową do szpachlowania siatki.

Zatapianie siatki w kleju oraz szpachlowanie drugą warstwą, w sumie optymalnie jest gdy warstwa nośna wraz z siatką wynosi 3 do 5 mm. Nie stwierdziliśmy rys skurczowych na małej próbce grubości 5 mm bez siatki oraz przy grubości ok. 10 mm z siatką 160 g/m2. To także jeden z najlepszych wyników. Czas wysychania na powietrzu ok. 24 godziny. Badając ten produkt zastanawiałem się nawet nad medalem za jakość. Polski profesjonalny klej do styropianu wzmocniony włóknem, także do zastosowania bez kołkowania na pustaku ceramicznym dla styropianów białych o TR co najmniej 100 kPa.

Prawidłowy sposób przyklejenia styropianu znajdziesz na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=TDEO_jBfqK4

Podsumowanie

Sempre TU 200 charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża oraz do styropianu białego oraz grafitowego. Wysoka odporność na rysy skurczowe poprzez polimerowe wzmocnienie włóknem to strzał w dziesiątkę a niewygórowana cena czyni ten produkt bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Dobrze przepuszcza parę wodną oraz odporny jest na działanie warunków atmosferycznych. Nie powinien pozostawać dłuższy (pow. 3 miesięcy) czas bez ochrony w postaci białego podkładu tynkarskiego. Najlepszym jest Sempre Azuro Grunt, biały silikonowy podkład tynkarski z kruszywem kwarcowym.

Jeśli pogoda nie pozwala na zakończenie prac jesienną lub wiosenną porą stosujemy wtedy wersję IGLO. Można wtedy prace wykonywać już przy temp. od 1 st lecz należy pamiętać, że w przeciągu 8 godzin od zakończenia prac związanych z zatopieniem siatki temperatura powietrza nie powinna spaść poniżej 0 st.

Klejem tym z powodzeniem przykleisz styropian Swisspor Lambda White i Swisspor Lambda Plus oraz inne białe i grafitowe styropiany.

*za prawidłowy montaż styropianu oraz kontrolę podłoża odpowiada wykonawca oraz nadzór budowy.

Karta techniczna TU 200

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “Sempre Tesoromont TU 200 klej do styropianu grafitowego z włóknem”

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Mamy czwartek 18 października 2018. W tym tygodniu pracujemy codziennie od 8:00 do 16:00

Ceny styropianu są aktualne.

Zapraszamy do zakupów poprzez panel sklepu.

W okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek, co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia.

Jeśli Twoja wyszukiwarka nie odświeża automatycznie ciasteczek to kliknij "ctr i r" aby odświeżyć stronę i zobaczyć aktualne ceny.

W sezonie ciężko się do nas dodzwonić. Piszcie zapytania, podając adres dostawy i telefon kontaktowy na:

bok@hurtowniastyropianu.pl

Sklep internetowy jest czynny 24h/dobę

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!