Sempre Tesoromont TU 200

Sempre Tesoromont TU 200 klej do styropianu z włóknem

Cena 29,89 zł brutto/op

Cena 20,80 zł brutto/op

25 kg.

48

Opis produktu

Sempre Tesoromont TU 200 klej do przyklejania styropianu białego oraz grafitowego oraz zatapiania siatki. Uniwersalny, wzmocniony z włóknem. Cena brutto za worek 25 kg z odbiorem własnym z magazynów: Lublin | Łódź bądź Warszawa. Przy zamówieniu od 48 op. na pełne palety wysyłka kurierem z windą dokądkolwiek zechcesz jest GRATIS. Zaprawa zawiera dodatek w postaci rozproszonego włókna polipropylenowego co nadaje klejowi większej wytrzymałości i elastyczności. Polska profesjonalna produkcja.

Sempre Tesoromont TU 200

Optymalnie jest wykonywać prace związane z ocieplaniem ścian gdy temperatura powietrza oraz podłoża wynosi ok. 15-25 st.C przy wilgotności otoczenia około 50%. Nie można go stosować przy temperaturze poniżej 5 stC. Klej Sempre Tesoromont TU 200 należy aplikować na płytę w postaci placków oraz wałka obwodowego. Powierzchnia kleju po przymocowaniu i dociśnięciu powinna pokrywać co najmniej 40% powierzchni płyty ze styropianu białego. Natomiast 60% powierzchni w przypadku styropianu grafitowego. Tak przyklejone płyty po uprzednim prawidłowym zagruntowaniu stabilnej powierzchni podłoża nie trzeba kołkować nawet do 8m*.

Montaż styropianu za pomocą zaprawy

Podłoże do którego planujemy przykleić płyty styropianowe powinniśmy oczyścić z luźnych tynków, odtłuścić i zagruntować. Nie można stosować kleju cementowego na farby emulsyjne. Na nasiąkliwe podłoża aplikować preparaty gruntujące np. Sempre GP. Jak wskazuje praktyka czysty pustak ceramiczny nie wymaga gruntowania. Mur z cegły malujemy gruntem raz plus spoiny dwukrotnie. Cegłę silikatową i beton jednokrotnie. Bloczki z betonu komórkowego 2-3 razy. Zużycie gruntu przy jednokrotnym stosowaniu ok. 0,1 l/m2. Na nośnych, zwartych, trwałych i równych podłożach Tesoromont trzyma się bardzo mocno nawet powyżej 0,25 MPa. Na styropianie ponad 0,8 MPa. To bardzo dobry wynik. Jak wskazywały nasze badania na budowie po 3 dobach styropian przyklejony tym klejem można oderwać tylko przy pomocy podcinania przycinakiem. Super mocny klej. Polecamy.

Zatapianie siatki w kleju oraz szpachlowanie drugą warstwą, w sumie optymalnie jest gdy warstwa nośna wraz z siatką wynosi 5 mm. Nie stwierdziliśmy rys skurczowych na małej próbce grubości 5 mm bez siatki oraz przy grubości ok. 10 mm z siatką 160 g/m2. To także jeden z najlepszych wyników. Czas wysychania na powietrzu ok. 24 godziny. Badając ten produkt zastanawiałem się nawet nad medalem za jakość. Polski profesjonalny klej do styropianu wzmocniony włóknem, także do zastosowania bez kołkowania

Prawidłowy sposób przyklejenia styropianu znajdziesz na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=TDEO_jBfqK4

Podsumowanie

Sempre TU 200 charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża oraz styropianu białego oraz grafitowego. Wysoka odporność na rysy skurczowe poprzez polimerowe wzmocnienie włóknem to strzał w dziesiątkę za niewygórowaną cenę. Dobrze przepuszcza parę wodną oraz odporny jest na działanie warunków atmosferycznych. Nie powinien pozostawać dłuższy (pow. 3 miesięcy) czas bez ochrony w postaci białego podkładu tynkarskiego.

Jeśli pogoda nie pozwala na zakończenie prac jesienną lub wiosenną porą stosujemy wtedy wersję IGLO. Można wtedy prace wykonywać już przy temp. od 1 st lecz należy pamiętać, że w przeciągu 8 godzin od zakończenia prac związanych z zatopieniem siatki temperatura powietrza nie powninna spaść poniżej 0 st.

Klejem tym z powodzeniem przykleisz styropian Swisspor Lambda White i Swisspor Lambda Plus oraz inne białe i grafitowe styropiany.

*za prawidłowy montaż styropianu oraz kontrolę podłoża odpowiada wykonawca oraz nadzór budowy.

Karta techniczna TU 200

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “Sempre Tesoromont TU 200 klej do styropianu z włóknem”

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Jest już wtorek 14 sierpnia. Dziś telefony przyjmujemy od godz. 9:00 do 15:00

Jeśli Twoja wyszukiwarka nie odświeża automatycznie ciasteczek to kliknij "ctr i r" aby odświeżyć stronę.

bok@hurtowniastyropianu.pl

Sklep internetowy jest czynny 24h/dobę

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z dostawą gratis w całej Polsce.

Zapraszamy!