Swisspor Parking EPS 150

Swisspor Parking EPS 150 035

5.00 out of 5
(12 opinii klienta)

Cena 98,00 zł brutto/op

Cena 82,66 zł brutto/op

op. to 0,30 m3

min. 85 op.

Opis produktu

Przedmiotem sprzedaży jest styropian podłogowy marki Swisspor Parking EPS 150 lambda 035. Cena za jedną paczkę 0,3 m3 przy zamówieniu już od 85 opakowań z dostawą gratis w całej Polsce. Mniejsze ilości dostępne są gdy dokonasz zakupu innego materiału tego samego producenta w sumie na ok 100 paczek. Popularne grubości to 4 | 5 | 6 | 8 i 10 cm, lecz dostępne są inne dowolne. Najczęściej wybierany z zamiarem ocieplenia posadzki w garażu pod samochody osobowe.

Swisspor Parking EPS 150

Charakterystyką wytrzymałości na ściskanie jest właściwość użytkowa nazwana naprężeniem ściskającym przy 10% odkształceniu. Jest to podstawy parametr obok lambdy służący ocenie właściwości użytkowych.  Nazywany bardzo twardym styropianem, ponieważ 150 kPa to dopuszczalne obciążenia użytkowe równomiernie rozłożone dla tego styropianu do 4,5 tony na m2.

Sposób pakowania

Popularne grubości płyt styropianowych EPS 150 znajdują się w poniższej tabeli. Dostępne są także dowolne inne grubości nawet do 30 cm, jednak produkty te nie są dostępne od ręki.

Grubość [cm] 4cm 5cm 6cm 10cm 12cm 15cm 20cm
Płyt w paczce [szt.] 15 12 10 6 5 4 3
Pow. paczki [m2] 7,5 6,0 5,0 3,0 2,5 2,0 1,5
Obj. paczki [m3] 0,30 0,30 0,30 0,30 0,30 0,3 0,30

 

Wymiarowanie izolacji

Projektant dobierając termoizolację przeznaczoną do ocieplenia posadzek powinien brać pod uwagę także pełzanie materiału oraz obciążenia dynamiczne. Dlatego izolacja ta często wydaje się być przewymiarowana. Pod ekstremalne obciążenia, czyli tam gdzie jeżdżą samochody ciężarowe lub ciężki sprzęt jak ładowarki stosuje się inny rodzaj styropianu: styrodur xps 500 lub 700. Dla tego typu płyt założyliśmy oddzielną kategorię.

Styropian EPS 150 zastosowanie

Oprócz ocieplania podłóg na gruncie w garażu, twardy styropian podłogowy może służyć jako:

 • ocieplenie cokołów,
 • ścian poniżej gruntu z hydroizolacją,
 • dachów stromych na konstrukcji nośnej pod dachówkę ceramiczną,
 • płaskich dachów jako spadki oraz także kontr spadki styropianowe,
 • warstwa chroniąca przed przemarzaniem w konstrukcjach drogowych,

Odporność styropianu

Płyty ze styropianu EPS 150 nie wchodzą w reakcję chemiczną z materiałami budowlanymi. Niestety płyty te nie są odporne na działanie  rozpuszczalników organicznych. Dlatego stworzono specjalną, wielką gamę produktów przeznaczonych do montażu płyt EPS na bazie środków nieorganicznych oraz wody.

Nie wolno pozostawiać odkrytej powierzchni płyt, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu promieniowanie UV prowadzi do osłabienia struktury powierzchni styropianu. Żółty nalot zazwyczaj grubości ok. 1 mm można usunąć zwykłą tarką lub także papierem ściernym. Tylko po jego ściągnięciu można przystąpić do prac wykończeniowych z użyciem klejów lub posadzek cementowych. Styropian przed wykonaniem wylewki należy zabezpieczyć budowlaną folią izolacyjną, ponieważ wylewka betonowa może dostawać się w szczeliny pomiędzy płytami.

Deklaracja właściwości użytkowych.

Podobne produkty

Najczęściej wybieranymi produktami w kategorii styropian podłogowy w 2018 roku są:

Swisspor EPS 100 036

Swisspor Lambda 100

12 opinii dla Swisspor Parking EPS 150 035

 1. 5 out of 5

  :

  Wszystko na najwyższym poziomie ! Polecam ! Będzie Pan zadowolony 😀

 2. 5 out of 5

  :

  Wszystko w jak najlepszym porządku. Styropian spełnia moje oczekiwania. Bardzo ciężki i twardy. Współpraca z firma na bardzo wysokim poziomie.

 3. 5 out of 5

  :

  Super. wszystko zgodnie z zamowieniem, łatwo i przyjemnie towar zgodny , przy EPS 100 5cm niektore paczki mialz twardszy styro ze palca nie szlo wbic ( brany byl na podłoge ) , generalnie Polecam !!!

 4. 5 out of 5

  :

  Jak najbardziej polecam sklep. Obsługa na najwyższym poziomie. Czas dostawy też ok.
  Co do samego styropianu nie mam zastrzeżeń. Aczkolwiek wydaje mi się, że między niektórymi paczkami są różnice w wadze, co oznacza, że są różnice w twardości styropianu, co zauważalne jest także w cięciu styropianu gilotyną.

 5. 5 out of 5

  :

  Z całą pewnością polecam hurtownię styropianu. Indywidualna wycena, nie trzeba być specem – wszystko wytłumaczą. Kontakt mailowy bardzo sprawny a w razie pytań zawsze można zadzwonić, dopytać i dostajesz rzeczową odpowiedź. Dostawa sprawna i bezproblemowa. Sam styropian Swisspor polecam ! Spełnił moje oczekiwania, drugi raz zamówiłabym ten sam. Korzystałam z 150 Parking i EPS 100 dach podłoga.

 6. 5 out of 5

  :

  Wszystko super sprawnie załatwione. Razem z elewacyjnym 239 paczek, wszystkie najwyższej jakości i w swietnej bezkonkurencyjnej cenie.
  Polecam i dziękuję Pani Alicji.
  Pozdrawiam.

 7. 5 out of 5

  :

  Wszystko w najlepszym porzadku, sprawna dostawa do Opola, polecam

 8. 5 out of 5

  :

  Styropian zgodny z opisem, dostarczony pod dom w określonym terminie, bardzo dobry kontakt telefoniczny i e-mail oraz fachowe doradztwo także bardzo konkurencyjna cena.
  Mazowieckie.

 9. 5 out of 5

  :

  Wzorowa wspolpraca, wzorowa dostawa, styropian bardzo dobry cena atrakcyjna. Pod ogrzewanie podłogowe zamówiłem Swisspor lambda EPS 100 030.

 10. 5 out of 5

  :

  Szczerze polecam współprace. Towar bardzo dobrej jakości w atrakcyjnych cenach. Informowany byłem na każdym ważnym etapie zamówienia.
  Styropian dotarł w stanie idealnym – ŻADNA z ponad 330 paczek nie była uszkodzona. Kupiłem jeszcze na podłogi EPS 100 030 oraz na elewację Lambdę Plus 032. POLECAM!

 11. 5 out of 5

  :

  Wszystko sprawnie przebieglo , polecam serdecznie. Na pewno jeszcze skorzystam 🙂

 12. 5 out of 5

  :

  Witam

  polecam zakupy w tym sklepie. Dostawa szybko i sprawnie. Styropian bez uszkodzeń.

  Na pewno będę w pierwszej kolejności rozważał zakupy przy otwieraniu ścian 🙂

Dodaj opinię

Kontakt

Hurtownia Styropianu PHU Lingo

Dzień dobry!

Od blisko 16 lat służymy fachowym doradztwem w wykonywaniu izolacji budowlanych z zastosowaniem EPS i XPS oraz płyt PIR. Pod numerem 513092032 dyżuruje właściciel, mgr inż. Tomasz Lingo, który posiada uprawnienia budowlane oraz wieloletnie doświadczenie przy termomodernizacji starych oraz budowie nowych energooszczędnych budynków. Pan Tomasz optymalizuje technologię, wybierając najlepsze materiały w przystępnej cenie. Jest z czego wybierać, dostępnych jest ponad dziesięciu dostawców styropianu oraz dwudziestu kilku producentów chemii. Na stronie prezentujemy tylko wybrane marki.

Aby dokonać zakupu w okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek, co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia. Jeśli chcesz zamówić różne styropiany w różnych ilościach ale w sumie co najmniej 80 paczek to napisz do nas maila. Zachowamy promocje.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to:

DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!

Optimized with PageSpeed Ninja