tynk silikonowo silikatowy

Tynk silikonowo silikatowy Sempre Progresil SI SI

5.00 out of 5
(1 opinia klienta)

Cena 176,00 zł brutto/op

Cena 135,20 zł brutto/op

25 kg

min. 18 op

Opis produktu

Tynk w postaci gotowej do użycia masy silikonowo-silikatowej do stosowania na zewnątrz budynków na podłożach budowlanych, także pokrytych farbami akrylowymi. Z powodzeniem stosowany również w systemie renowacyjnym Sempre. Cena za opakowanie 25 kg białego tynku o granulacji 1,5 mm lub 2 mm typu baranek. Produkt przygotowany do nanoszenia pacą. Wersja do natrysku mechanicznego jest również dostępna ale tylko na specjalne zamówienie.

Tynk silikonowo silikatowy Sempre

Tynk ten dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej odpowiadającej paletom barw IMPRESSIO i MASSIMO dla wybranych kolorów. Proponowany w wielu granulacjach w strukturach pełnej (tzw. baranek) i drapanej (tzw. kornik). Przed nałożeniem tynku silikonowo silikatowego Sempre należy zagruntować podłoże preparatem PROGRESIL GRUNT.

Tę masę tynkarską powinno nakładać się na wzmocnione podłoże. Najlepiej na zatopioną siatkę w kleju z włóknem np. Sempre TU 200.

Zalety tynków silikonowo silikatowych

Są to masy tynkarskie hybrydowe, wśród nowości narynku od ok. 15 lat cieszą sie dużą popularnością. Jeden z nielicznych tak udanych produktów do zastosowania w budownictwie stworzony nie tylko dla mamony. Zaletą ich jest:

  • niższa cena od standardowych silikonowych i nanosilikonowych;
  • są to tynki naturalnie zabezpieczone przed algami i grzybami;
  • bardzo wysoka hydrofobowość;
  • duża przepuszczalność pary wodnej;
  • duża elastyczność po wyschnięciu;

Jedyną różnicą pomiędzy silikonowymi jest dostępna mniejsza ilość kolorów i większa nasiąkliwość po zanurzeniu w wodzie. Są to jednak mało znaczące aspekty.

Powiązane artykuły

Ochrona elewacji

Wykończenie ocieplenia w systemie ETICS

1 opinia dla Tynk silikonowo silikatowy Sempre Progresil SI SI

  1. 5 out of 5

    :

    najlepsza hurtownia z jaką miałem do czynienia. dostawa styropianu +klej + siatka + grunt + tynk w przeciągu kilku dni od zamówienia – W SZCZYCIE SEZONU – gdzie normalnie czeka się dłużej. wszystkie towary b. dobrej jakości, starannie zapakowane i zakładam przechowywane. oczywście towar zgodny z opisem. opłaca się zamówić całość do elewacji tj WSZYSTKO bo to tworzy system. doskonały kontakt. szczególne podziękowania dla Pani Karoliny z hurtowni Świdnica

Dodaj opinię

Kontakt

Hurtownia Styropianu PHU Lingo

Dzień dobry!

Od blisko 16 lat służymy fachowym doradztwem w wykonywaniu izolacji budowlanych z zastosowaniem EPS i XPS oraz płyt PIR. Pod numerem 513092032 dyżuruje doradca z uprawnieniami budowlanymi oraz wieloletnim doświadczenie przy termomodernizacji starych oraz budowie nowych energooszczędnych budynków. Doradca optymalizuje technologię, wybierając najlepsze materiały w przystępnej cenie. Jest z czego wybierać, dostępnych jest ponad dziesięciu dostawców styropianu oraz dwudziestu kilku producentów chemii. Na stronie prezentujemy tylko wybrane marki.

Aby dokonać zakupu w okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek (różnych grubości), co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia. Jeśli chcesz zamówić różne styropiany w różnych ilościach ale w sumie co najmniej 80 paczek to napisz do nas maila. Zachowamy promocje.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to:

DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!

Optimized with PageSpeed Ninja