progresil-tynk-silikonowo-silikatowy

Tynk silikonowo silikatowy Sempre Progresil SI SI

5.00 out of 5
(2 opinie klienta) zweryfikowane

25 kg
Jednostka produktu: op

Na stanie

Cena jednostkowa:190,00 

Razem:190,00 

Opis produktu

Tynk w postaci gotowej do użycia masy silikonowo-silikatowej do stosowania na zewnątrz budynków na podłożach budowlanych, także pokrytych farbami akrylowymi. Z powodzeniem stosowany również w systemie renowacyjnym Sempre. Cena za opakowanie 25 kg białego tynku o granulacji 1,5 mm lub 2 mm typu baranek. Produkt przygotowany do nanoszenia pacą. Wersja do natrysku mechanicznego jest również dostępna ale tylko na specjalne zamówienie.

Tynk silikonowo silikatowy Sempre

Tynk silikonowo silikatowy dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej odpowiadającej paletom barw IMPRESSIO i MASSIMO dla wybranych kolorów. Proponowany w wielu granulacjach w strukturach pełnej (tzw. baranek) i drapanej (tzw. kornik). Przed nałożeniem tynku silikonowo silikatowego Sempre należy zagruntować podłoże preparatem PROGRESIL GRUNT.

Tę masę tynkarską powinno nakładać się na wzmocnione podłoże. Najlepiej na zatopioną siatkę w kleju z włóknem np. Sempre TU 200.

Zalety tynków silikonowo silikatowych

Są to masy tynkarskie hybrydowe, wśród nowości narynku od ok. 15 lat cieszą sie dużą popularnością. Jeden z nielicznych tak udanych produktów do zastosowania w budownictwie stworzony nie tylko dla mamony. Zaletą ich jest:

 • niższa cena od standardowych silikonowych i nanosilikonowych;
 • są to tynki naturalnie zabezpieczone przed algami i grzybami;
 • bardzo wysoka hydrofobowość;
 • duża przepuszczalność pary wodnej;
 • duża elastyczność po wyschnięciu;

Jedyną różnicą pomiędzy silikonowymi jest dostępna mniejsza ilość kolorów i większa nasiąkliwość po zanurzeniu w wodzie. Są to jednak mało znaczące aspekty.

Podobne produkty

Ze względu na bardzo dobre właściwości polecamy tynk silikonowy – Azuro w wersji Premium 

Podkład tynkarski – Multigrunt 

Powiązane artykuły

Ochrona elewacji

Wykończenie ocieplenia w systemie ETICS

2 opinii dla Tynk silikonowo silikatowy Sempre Progresil SI SI

 1. 5 out of 5

  Produkt: Tynk silikonowo silikatowy Sempre Progresil SI SI

  Kris:

  Kupiłem cały zestaw- grunt, klej, tynk, siatkę i styropian. Jestem barzo zadowolony z obsługi, terminowa realizacja. Tynk dobrze się kładzie, majstrowie chwalili i wygląda bardzo ładnie.

 2. 5 out of 5

  Produkt: Tynk silikonowo silikatowy Sempre Progresil SI SI

  wojtek k:

  najlepsza hurtownia z jaką miałem do czynienia. dostawa styropianu +klej + siatka + grunt + tynk w przeciągu kilku dni od zamówienia – W SZCZYCIE SEZONU – gdzie normalnie czeka się dłużej. wszystkie towary b. dobrej jakości, starannie zapakowane i zakładam przechowywane. oczywście towar zgodny z opisem. opłaca się zamówić całość do elewacji tj WSZYSTKO bo to tworzy system. doskonały kontakt. szczególne podziękowania dla Pani Karoliny z hurtowni Świdnica

Dodaj opinię