Piana montażowa niskoprężna PUFOAM 12szt


1op = 12 szt produktu
25,90 / szt
Jednostka produktu: op

Na stanie

Cena jednostkowa:310,80 

Razem:310,80 

Opis produktu

Piana montażowa niskoprężna PUFOAM to piana poliuretanowa dedykowana do profesjonalnego montażu, uszczelniania i wygłuszania. Przeznaczona również do osadzania drzwi i okien, izolacji cieplnej sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania, uszczelniania i montażu parapetów, izolacji cieplnej dachów i stropodachów, wypełnianie szczelin w izolacji termicznej przy ocieplaniu budynków. Co więcej piana poliuretanowa eliminuje możliwość wypaczeń okien i drzwi oraz posiada znakomite parametry termoizolacyjne i dźwiękochłonne.

Piana montażowa niskoprężna pufoam – stosowanie

Pianę należy nakładać specjalnym aplikatorem pistoletowym. Powierzchnię, na której będzie stosowana piana należy zwilżyć wodą. Podczas aplikacji, puszka z pianą musi znajdować się w pozycji „do góry dnem”. Aplikować pianę od dołu do góry szczeliny. Szczeliny wypełniać do 60% głębokości, ale nie więcej niż 3 cm na jedną warstwę, szersze niż 3 cm należy wypełniać warstwami, każdą warstwę po nałożeniu zwilżyć wodą. Nadmiar piany można usunąć mechanicznie, np. nożykiem. Po pełnym utwardzeniu, pianę należy zabezpieczyć przed działaniem promieni UV.

Właściwości

  • do wewnątrz i na zewnątrz budynków
  • szybkoschnąca
  • zwiększona przyczepność do hartowanego PVC – ościeżnic okiennych i drzwiowych, parapetów;
  • wysoka pojemność napełniania,
  • równomierna struktura,
  • dobra izolacja akustyczna i termiczna,
  • bardzo dobra przyczepność i kleistość do podłoży budowlanych, takich jak: styropian, mur, beton, kamień, drewno i tworzywa sztuczne.

Przechowywanie

Pianę należy przechowywać w pozycji pionowej oraz w szczelnym opakowaniu. Przechowywanie dnem do góry może spowodować zaklejenie zaworu. Temperatura w miejscu składowania, powinna być na poziomie od +5°C do +25°C. Produkt należy trzymać z dala od bezpośredniego nasłonecznienia oraz innych źródeł ciepła i zapłonu. Przechowywanie piany w niewłaściwy sposób może spowodować skrócenie przydatności do użycia nawet o 3 miesiące. Termin ważności to 24 miesiące. Data ważności znajduje się na dnie każdego opakowania.

Sprawdź również klej poliuretanowy do przyklejania styropianu oraz xps – Sempre klej poliuretanowy

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “Piana montażowa niskoprężna PUFOAM 12szt”