Co to jest styropian w kropki?

Styropian jest materiałem używanym do ocieplania budynków na całym świecie. Każdy miał z nim do czynienia w swoim życiu. Dlatego, gdybyśmy zapytali przypadkową osobę, jak wygląda opisywany produkt, na pewno odpowiedziałaby ona, że charakteryzuje go kolor biały lub grafitowy. Nic w tym dziwnego, ponieważ rzeczywiście w tej barwie styropian występuje zdecydowanie najczęściej, ale zaznaczyć należy, że nie jest to jedyna jego wersja. Coraz częściej przez budowlańców wykorzystywany jest w ich pracy także styropian w kropki, przypominający sierść dalmatyńczyka. Na czym więc polega różnica między nim a tradycyjną formą materiału? Temu zagadnieniu przyjrzymy się właśnie w niniejszym artykule.

Jak powstaje styropian w kropki?

Styropian w ciepłe kroki stanowi połączenie standardowej białej wersji z grafitową. Charakterystyczne dla niego okrągłe punkciki wskazują na obecność spienionego surowca (grafitu właśnie), będącego jednym z najbardziej wartościowych odmian styropianu. Jeśli chodzi o proces jego powstawania, należy zaznaczyć, że nie jest on szczególnie złożony. Mówiąc w wielkim skrócie, formowanie tego styropianu polega na wprowadzeniu go niedługo przed otrzymaniem płyty białego styropianu. Wówczas otrzymane bloki zawierają kropki, ponieważ nie doszło do oczyszczenia formy z niedużych granulek grafitu. Tak właśnie otrzymuje się styropian w kropki. 

Termo Organika – najbardziej znany producent „dalmatyńczyka”

Warto również zaznaczyć, że najbardziej znaną z produkowania opisywanych w tym miejscu artykułów jest firma Termo Organika. Z racji wizualnego podobieństwa styropianu w ciepłe kropki względem sierści przedstawicieli popularnej rasy psów, jest ona nazywany właśnie „dalmatyńczykiem”. Nie tylko jednak specyficzny wygląd oraz zapadająca w pamięć nazwa materiału od wspomnianego producenta sprawia, że cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem oraz prestiżem. Jest to bowiem przede wszystkim pokłosie nadania styropianowi od Termo Organiki Rekomendacji technicznej i Jakości RTQ, które najlepiej świadczą o tym, jak bardzo wysokiej klasy jest to produkt.

Różnorodność styropianu w ciepłe kropki

Przed zakupem styropianu w kropki, każda osoba powinna wziąć pod uwagę fakt, iż Termo Organika proponuje nabycie płyt oraz bloków o różnej wielkości. Co sprawia, że każdy klient może znaleźć artykuły adekwatne do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Ponadto opisywana firma oferuje wyroby styropianowe znajdujące dla siebie zastosowanie w różnych sytuacjach. Świadczyć może o tym choćby fakt, iż poszczególne odmiany styropianu grafitowego (SUPERPODDASZE) wykorzystywane są podczas przeprowadzania izolacji pomiędzy krokwiami, inne natomiast (SUPERSTROPODACH) świetnie odnajdują się w roli materiałów chroniących stropodachy pełne oraz dachy na podłożu betonowym przed efektem „uciekania” ciepła. W celu poznania szczegółowych parametrów poszczególnych styropiany Termo Organiki, proponujemy wszystkim odwiedzenie naszej podstrony, na której bez problemu znajdą Państwo dokładne opisy wszystkich materiałów.

Czy styropian w kropki daje lepsze rezultaty?

Jest to czysty zabieg marketingowy. Dodawanie grafitowych kropek w małych ilościach nie polepsza parametrów cieplych płyt styropianowych. Tak samo jak dodanie białych do styropianów grafitowych nie pogarsza lambdy styropianu.

Zalety wynikające z ocieplania budynków styropianem o nazwie „ Dalmatyńczyk ”

Dalmatyńczyk charakteryzuje się lambdą na poziomie 0,044 więc jedną z najgorszych na rynku styropianów w Polsce. Jednocześnie jest jednym z najlżejszych wersji EPS. Na prawdę strasznie ciężko jest mi znaleźć zalety tego produktu. Pomysł typu ” Dalmatyńczyk ” uważam za jeden z najdziwniejszych. O dziwo produkt jest bardzo popularny. Kto go kupuje? Raczej inwestorzy, którzy pojęcia nie mają o takich pojeciach jak opór cieplny, współczynnik lambda i ciężar styropianu.

Dalmatyńczyk jest produktem polimeryzacji styrenu i jego spieniania. Odporny jest na działenia wody, kwasów lecz zupełnie nieodporny na rozpuszczalniki. Całkowicie rozpuszcza się w acetonie.

Styropian na każdą kieszeń

Wszystkie osoby zastanawiające się nad nabyciem styropianu w kropki od Termo Organiki przekone są zapewne możliwością zaoszczędzenia znacznej kwoty pieniędzy. Oszukują sami siebie. Czekają ich wyższe rachunki za ogrzewanie zimą i wyższe za chłodzenie latem. Być może nawet dwu krotnie wyższe niż gdyby zastosowali solidny styropian grafitowy 031.

Kontakt

Hurtownia Styropianu PHU Lingo

Dzień dobry!

Od blisko 16 lat służymy fachowym doradztwem w wykonywaniu izolacji budowlanych z zastosowaniem EPS i XPS oraz płyt PIR. Pod numerem 513092032 dyżuruje właściciel, mgr inż. Tomasz Lingo, który posiada uprawnienia budowlane oraz wieloletnie doświadczenie przy termomodernizacji starych oraz budowie nowych energooszczędnych budynków. Pan Tomasz optymalizuje technologię, wybierając najlepsze materiały w przystępnej cenie. Jest z czego wybierać, dostępnych jest ponad dziesięciu dostawców styropianu oraz dwudziestu kilku producentów chemii. Na stronie prezentujemy tylko wybrane marki.

Aby dokonać zakupu w okienku "ilość" wpisz sumę potrzebnych paczek, co najmniej w ilości minimalnej a grubości styropianu podaj w ostatniej fazie zamówienia w okienku: Uwagi do zamówienia. Jeśli chcesz zamówić różne styropiany w różnych ilościach ale w sumie co najmniej 80 paczek to napisz do nas maila. Zachowamy promocje.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne to:

DOSTAWA GRATIS w całej Polsce.

Zapraszamy!

Optimized with PageSpeed Ninja