siatka do styropianu

Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

5.00 out of 5
(18 opinii klienta) zweryfikowane

1 op. = 50 m2
DOSTAWA GRATIS od 3 rolek (150m2)
Jednostka produktu: op

Na stanie

Cena jednostkowa:183,00 

Razem:183,00 

Opis produktu

Najlepsza siatka do styropianu solidna 160 na styropian grafitowy lub biały. Niemiecka produkcja, gramatura 160 g/m2 oczka 3,5×3,5 mm +/-0,5mm – więc jest optymalna. Posiada certyfikat TUV. Cena dotyczy jednej rolki, czyli 50 m2 z dostawą gratis od 3 rolek. Siatkę wysyłamy zwykłą przesyłką kurierską.

Tę siatkę na styropian posiadamy w sprzedaży już od blisko 15 lat. Jest niezawodna na domkach jednorodzinnych oraz na dużych inwestycjach . Tacy producenci jak Termo Organika oraz Sempre dodali ją także do aprobat technicznych swoich systemów ociepleń.

Siatka do styropianu – solidna 160

Rozpakowaną z folii rolkę siatki do styropianu z certyfikatem TUV tzw. solidną 160 należy zatopić w kleju, najlepiej Sempre TU 200 ( np. na styropianie grafitowym lub białym). Najlepiej rozwijając ją z góry na dół. Dopuszczalna jest także metoda podłużnego rozwijania, lecz nie polecamy jej. Siatkę należy montować z zakładami ok. 10 cm. Aby zapewnić kontrolę zakładów zaleca się obcinać ją ok. 5 cm poniżej cokołu.

Dodatkowo siatkę do styropianu montuje się w diagonalach okien oraz w narożach wnęk. Zużycie siatki do styropianu to ok. 1,1 m2 siatki na 1 m2 powierzchni ściany.

Po jej zatopieniu można przystąpić do szpachlowania pierwszą i drugą warstwą kleju. Należy przy tym pamiętać, że grubość kleju z jedną warstwą siatki nie powinna przekraczać 8 mm. Optymalnie jest gdy jest to wartość ok. 4-5 mm.

Po wyschnięciu warstwy nośnej z siatką zaleca się zagruntowanie jej podkładem tynkarskim silikonowym np.  Sempre Azuro Grunt pod tynki silikonowe lub Multigruntem pod tynki akrylowe, mineralne lub silikonowe. Tak zabezpieczone ocieplenie w przychylnych warunkach atmosferycznych może od kilku miesięcy do nawet kilka lat poczekać na aplikację tynku. Przy czym producenci profilaktycznie mówią o maks. 3 miesiącach pomiędzy zatapianiem siatki, gruntowaniem i nakładaniem tynków.

Pozostałe siatki do zatapiania na styropian

W sprzedaży posiadamy także siatki do styropianu o gramaturze 145 g/m2 | 150 g/m2  a także inne produkty o gramaturze 160 g/m2 bez certyfikatu TUV. W przypadku zainteresowania tymi produktami prosimy o kontakt telefoniczny. Po Budmie w 2023 roku gdzie klientów zainteresowało się różnymi siatkami do styropianów za sprawą niskiej ceny. Nie jest to jednak w żadnym wypadku jakość, którą można porównać do naszej siatki TX 160. Proszę zwrócić uwagę, że przy skali zamówień jaką obsługujemy za Państwa sprawą nie mieliśmy praktycznie żadnych zwrotów czy uwag i jest to dla nas pozytywny sygnał o stabilnej jakości TX 160. Drugą i niemniej ważną sprawą jest jakość produktu po tzw. alkaliach czyli gdy jest już ona zatopiona na elewacji. Wtedy nawet pozornie dobra jakościowo siatka (np. pod względem wagi czy siły zrywania) może okazać się zanikającą powłoką. To dość typowe jeśli chodzi o tanie siatki.

Podsumowując staramy się aby współpraca z Państwem układała się jak najlepiej i obecna cena siatki biorąc pod uwagę formę w jakiej współpracujemy (pakowanie po naszej stronie) jest optymalna. Sami liczyliśmy na obniżki ze względu na chwilowy spadek kursu €uro, ale póki co znowu jest wysoki. Następna dostawa planowana jest pod koniec października, być może wtedy będziemy mogli coś skorygować. Mam nadzieję, że balans pomiędzy ceną i jakością przekona Was do zakupów.

18 opinii dla Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

 1. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Bartosz:

  Siatka dotarła całą i na pierwszy rzut wszystko ok ,zobaczymy przy kładzeniu ale jestem dobrej myśli

 2. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Bogumił:

  Hurtownia godna polecenia – wzorowy kontakt. Siatkę dostarczył prędzej kurier- zgodnie z opisem.
  Pozdrawiam 10/10

 3. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Przemysław:

  Polecam. Bardzo miła i przyjazna obsługa – dziękuję Pani Agnieszce. Sprawna dostawa, kierowca bardzo miły i pomocny!

 4. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Tomasz:

  Dostawa na wskazany adres expresem. Praca czysta przyjemność

 5. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Jan Lubaczów:

  Polecam świetna jakość ,bardzo dobra cena

 6. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Dariusz Podkarpacie:

  Bardzo dobry produkt .polecam siatkę 160tx de4x4 Tuv jest warta zakupu

 7. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  marcin88:

  Mocna, solidna siatka. Polecam.

 8. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Andrzej z woj.lubelskiego:

  Zakup w hurtowni styropiany przebiegł wzorowo. Cena styropianu oraz siatki jest bardzo dobra. Polecam .

Dodaj opinię