siatka do styropianu

Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

5.00 out of 5
(16 opinii klienta) zweryfikowane

1 op. = 50 m2
DOSTAWA GRATIS od 3 rolek (150m2)
Jednostka produktu: op

Na stanie

Cena jednostkowa:193,50 

Razem:193,50 

Opis produktu

Najlepsza siatka do styropianu solidna 160 na styropian grafitowy lub biały. Niemiecka produkcja, gramatura 160 g/m2 oczka 3,5×3,5 mm +/-0,5mm – więc jest optymalna. Posiada certyfikat TUV. Cena dotyczy jednej rolki, czyli 50 m2 z dostawą gratis od 3 rolek. Siatkę wysyłamy zwykłą przesyłką kurierską.

Tę siatkę na styropian posiadamy w sprzedaży już od blisko 15 lat. Jest niezawodna na domkach jednorodzinnych oraz na dużych inwestycjach . Tacy producenci jak Termo Organika oraz Sempre dodali ją także do aprobat technicznych swoich systemów ociepleń.

Siatka do styropianu – solidna 160

Rozpakowaną z folii rolkę siatki do styropianu z certyfikatem TUV tzw. solidną 160 należy zatopić w kleju, najlepiej Sempre TU 200 ( np. na styropianie grafitowym lub białym). Najlepiej rozwijając ją z góry na dół. Dopuszczalna jest także metoda podłużnego rozwijania, lecz nie polecamy jej. Siatkę należy montować z zakładami ok. 10 cm. Aby zapewnić kontrolę zakładów zaleca się obcinać ją ok. 5 cm poniżej cokołu.

Dodatkowo siatkę do styropianu montuje się w diagonalach okien oraz w narożach wnęk. Zużycie siatki do styropianu to ok. 1,1 m2 siatki na 1 m2 powierzchni ściany.

Po jej zatopieniu można przystąpić do szpachlowania pierwszą i drugą warstwą kleju. Należy przy tym pamiętać, że grubość kleju z jedną warstwą siatki nie powinna przekraczać 8 mm. Optymalnie jest gdy jest to wartość ok. 4-5 mm.

Po wyschnięciu warstwy nośnej z siatką zaleca się zagruntowanie jej podkładem tynkarskim silikonowym np.  Sempre Azuro Grunt pod tynki silikonowe lub Multigruntem pod tynki akrylowe, mineralne lub silikonowe. Tak zabezpieczone ocieplenie w przychylnych warunkach atmosferycznych może od kilku miesięcy do nawet kilka lat poczekać na aplikację tynku. Przy czym producenci profilaktycznie mówią o maks. 3 miesiącach pomiędzy zatapianiem siatki, gruntowaniem i nakładaniem tynków.

Pozostałe siatki do zatapiania na styropian

W sprzedaży posiadamy także siatki do styropianu o gramaturze 145 g/m2 | 150 g/m2  a także inne produkty o gramaturze 160 g/m2 bez certyfikatu TUV. W przypadku zainteresowania tymi produktami prosimy o kontakt telefoniczny. Po Budmie w 2023 roku gdzie klientów zainteresowało się różnymi siatkami do styropianów za sprawą niskiej ceny. Nie jest to jednak w żadnym wypadku jakość, którą można porównać do naszej siatki TX 160. Proszę zwrócić uwagę, że przy skali zamówień jaką obsługujemy za Państwa sprawą nie mieliśmy praktycznie żadnych zwrotów czy uwag i jest to dla nas pozytywny sygnał o stabilnej jakości TX 160. Drugą i niemniej ważną sprawą jest jakość produktu po tzw. alkaliach czyli gdy jest już ona zatopiona na elewacji. Wtedy nawet pozornie dobra jakościowo siatka (np. pod względem wagi czy siły zrywania) może okazać się zanikającą powłoką. To dość typowe jeśli chodzi o tanie siatki.

Podsumowując staramy się aby współpraca z Państwem układała się jak najlepiej i obecna cena siatki biorąc pod uwagę formę w jakiej współpracujemy (pakowanie po naszej stronie) jest optymalna. Sami liczyliśmy na obniżki ze względu na chwilowy spadek kursu €uro, ale póki co znowu jest wysoki. Następna dostawa planowana jest pod koniec października, być może wtedy będziemy mogli coś skorygować. Mam nadzieję, że balans pomiędzy ceną i jakością przekona Was do zakupów.

16 opinii dla Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

 1. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Alicja:

  fachowe doradztwo i najlepsze ceny. Ze strony hutrowniastyropianu.pl zakupiłam materiał na całą elewację. Bardzo szybkie zakupy i bardzo szybka dostawa. Polecam!

 2. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Rafał Mróz:

  Siatka bardzo dobrej jakości. Do tego najniższa cena na rynku. Polecam

 3. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Paweł:

  Siatka jedna z lepszych ,gdy kupowałem cena była korzystniejsza niż gdziekolwiek.Polecam

 4. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Mirosław:

  Według “mojego” majstra siatka jest rewelacyjna. Polecam zakupy w PHU Lingo. Działają sprawnie i szybko.

 5. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Wojciech z Tczewa:

  Od Phu Lingo zakupiłem klej siatkę styropian grafitowy 032 20cm.
  Wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo dobra cena, bardzo dobre produkty.
  Kontakt z hurtownią styropianu Lingo przebiegał bez jakiegokolwiek problemu.

 6. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Mariusz B.:

  Siatka dojechała na czas i w ilości jaką zamówiłem. Montaż przed mną dlatego jakość przetestuje podczas montażu, wygląda na solidną i mocną. Fachowa obsługa i szybka realizacja zamówienia. Polecam firmę Lingo.

 7. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Piotr:

  Mega szybka dostawa! 🙂 wykonawca, siatke trzeba spr.czy jest dobra w porosty sposób i nim to powiedział, padła odp. faktycznie jest super 🙂 także trzykrotnie zaskoczylem wykonawce, styropianem 20cm grafit 0,031 jego jakoscia, klejem do styro i siatki no i siatka oraz listwami!!!

 8. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Adam:

  Polecam – szybko , sprawnie i zgodnie z zamówieniem, także pozostałe materiały do ociepleń.

 9. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Przemek Siechnice:

  Obsługa zapytania realizacja zamówienia na najwyższym poziomie, polecam

 10. 5 out of 5

  Produkt: Siatka do styropianu 160 TX DE 4×4 TUV

  Łukasz. lubuskie:

  Najlepsza siatka jaką trzymałem w rękach. Oprócz niej zamówiłem również kleje i tynki oraz inne produkty niezbędne do elewacji. Dostawa była po 3 dniach. Polecam, fachowe doradztwo, bardzo dobre jakościowo materiały i najlepsze ceny.

Dodaj opinię