f | g+ | t

Zmiana cen styropianu

Zmiana cen styropianu

Od grudnia 2016 do grudnia 2017 producenci styropianu zmieniali ceny kilkanaście razy. Przełom roku dominował we wzrost (niepohamowany jakby się wtedy wydawało). Spowodowany głownie podwyżką ceny surowca oraz popytem na styropian budowlany. Tak, o dziwo zapotrzebowanie na produkty z polistyrenu w pierwszym kwartale było wyższe niż w drugim. Ta anomalia spowodowana była przekonaniem klientów, że kupując styropian zimą (nie ważne za jaką cenę), kupią go taniej niż w sezonie. Prawda okazała się bolesna (przynajmniej dla tych inwestorów, którzy nie obserwowali zmiany cen na moim blogu). Mniej więcej z tygodniowym wyprzedzeniem informujemy jakie są tendencje cenowe. Zakres zmiany ceny średniej za styropian grafitowy w 2017 roku przedstawia wykres:

 

Ceny styropianu 2016 / 2017 / 2018 (historia wpisów)

Zmiana cen styropianu na początku 2016 roku nie była gwałtowna. Jeszcze w lutym widzimy jak Swisspor dokonuje korekty w dół i to wtedy ta firma uzyskuje bardzo dobry wynik sprzedaży. Proszę zwrócić uwagę na obniżkę w środku sezonu gdy cena ropy spadła, zmianie w dół ulegają także produkty z EPS. Co dzieje się we wrześniu? Termo Organika zrównuje drugi  raz w tym roku cenę ze Swissporem i odnotowuje kolejny rekord sprzedaży blisko 2 500 000 m2. Swisspor odnotowuje słabszy wynik. W tle tryumfuje Genderka rejestrując wysoką sprzedaż od sierpnia do grudnia 2016. Genderka niestety traci na jakości, po raz pierwszy zostaje odnotowana w GUNB ponieważ jej flagowy produkt Fasada 040 nie spełniała deklarowanych właściwości użytkowych. Kolejne badania potwierdzą ten fakt.

Sukces Termo Organiki to wielka wygrana działu marketingu tej firmy. Mimo tego iż nie deklaruje wagi produktu oraz podaje słabsze parametry wytrzymałościowe sprzedaje się lepiej od mniej znanego Swisspora. Firma Swisspor to producent z najbardziej profesjonalną linią produktów ze styropianu: LAMBDA. Lambda White Fasada, Hydro Lambda czy też Lambda 100  (EPS 100 030) – to linia nie mająca konkurencji w Polsce.

6 grudnia z powodu nagłej zmiany ceny ropy i kursu dolara i euro polistyren staje się najdroższy w historii. Ceny styropianu szybują w górę i końca nie widać. W styczniu odnotowujemy kolejne dwie podwyżki.

ceny styropianu

Zmiany cen styropianu 2017

Od 6 lutego Termo Organika i Genderka dokonały ponownej podwyżki. Mówią o tym przerywane pionowa linia koloru niebieskiego oraz pomarańczowego. Swisspor ma przedłużyć ofertę o tydzień czyli do 13 lutego. Dlatego Termo Organikę i Genderkę opisuję jako DROGO a Swisspor KUPUJ. Austrotherm po podwyżkach cena bardzo podobna do Termo Organiki tylko czekać aż Swisspor wyrówna do tych cen. Genderka droga jak nigdy dotąd, ponad 5 zł droższa od Swisspora. Knauf czeka razem ze Swssporem. Ta sytuacja jest dziwna, czyżby nie było potrzeby aż tak windować ceny?…

Nowe ceny 6 luty 2017

W tym momencie Swisspor jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Termo Organika poszybowała przed chwilą jeszcze wyżej niż była prognoza w styczniu i wylądowała na 227 zł brutto/m3. Genderka zatrzymuje się na 207. Austrotherm zapowiada kolejne podwyżki. Rekord wszech czasów. Co się dzieje? Przecież nadal Lambda White Fasada ze Swisspora można mieć za 215 zł – najlepszy produkt na polskim rynku w kategorii grafitowych, laminowany, niewiarygodne… a Lambda Max 031 tylko 197 zł podobnie Knauf… od 10 lutego podnoszą ceny także lokalni producenci.

zmiana_cen_luty

Okazja

Swisspor Lambda Max Fasada po niecałe 200 zł a Termonium Plus Termo Organiki po ponad 225 zł. Takiej sytuacji nie było nigdy dotąd. Niebywale atrakcyjna cena styropianu Swisspor to prawdziwa okazja. W każdej chwili spodziewamy się podwyżki od tego producenta.

8 luty 8:00 Swisspor, czy zmiana cen jest możliwa także u tego producenta? Można tylko wróżyć. W zeszłym roku trzymali je tuż pod cenami Termo Organiki i nad ceną Genderki…. zatem można przewidywać cenę nie więcej niż 210 – 215 zł czyli do 10% wyższą niż obecnie… najpóźniej 13 lutego.

W najbliższym czasie cena ropy najprawdopodobniej spadnie co spowoduje obniżenie kosztów produkcji polistyrenu. Popyt na ten półprodukt z roku na rok jednak rośnie. Wnioski?

Nienaturalnie wysoka cena produktów Termo Organiki, Austrotherm i Knauf moim zdaniem nie utrzyma się długo. Prognozuję lekkie podniesienie ceny za kilka dni przez Swisspor a następnie od marca lekką korektę w dół Termo Organiki i innych oraz stabilizację w dłuższym okresie kilku miesięcy.

8 luty 12:00 Austrotherm zapowiedział kolejną podwyżkę. Zamówienia w obecnych cenach na Austrotherm oraz Swisspor przyjmujemy tylko do końca tygodnia.

9 luty 8:00 Swisspor przedłuża promocję! Na pewno do 14 lutego. Austrotherm na siłę chce być droższy od Termo Organiki. Chyba nie tylko ja mam wrażenie, że te ceny są za wysokie… jakieś takie sztucznie zawyżone… dziwne, że cena na styropian xps ani drgnie…

 

ceny styropianu luty 2017

Nie napędzaj sam tendencji wzrostowych, nie kupuj drogo.

13 luty 2017 czekamy na nowy cennik Austrothermu, jestem bardzo ciekaw reakcji tej firmy na fakt, że Termo Organika przestała się sprzedawać z powodu tak wysokiej ceny. Polacy zorientowali się, że są lepsze produkty w niższej cenie… Czy i ta firma podniesie cenę w tym tygodniu…

10:00 jest nowy cennik Austrotherm. Nie zdecydowali się przebić cen Termo Organiki. Wróżę zatem spadek cen tego producenta, oznaczony kolorem pomarańczowym. Swisspor nadal trzyma nas w napięciu, to już ponad miesiąc. Cały czas zapowiadają podwyżkę i jej nie robią, czyli nie ma takiej potrzeby, zatem Termo Organika i Austrotherm sztucznie tę cenę wywindowały. Co zrobi Swisspor? Czekamy.

ceny styropianu luty 2017

Nadal SwissporOKAZJA, TERMO ORGANIKA I AUSTROTHERMBARDZO DROGO

14 lutego 2017 – Termo Organika, Austrotherm i Genderka 🙂 miękną… Swisspor chyba nie podrożeje aż tyle. Prognozuję max 209,10 zł brutto, czyli ew. wyrównanie do rekordu sprzed dwóch lat. Jeśli nie podrożeje w ogóle to dostanie ode mnie medal za przyjazne nastawienie do konsumenta 🙂 i wybaczę trzymanie w napięciu przez prawie 2 miesiące :).

17:00 – jest decyzja, będą wyższe ceny na produkty Swisspor, na pewno od poniedziałku. Mamy zatem ostatni tydzień wyprzedaży. Tym sposobem rozpocznie się regulowanie ceny przez poszczególnych producentów a później stabilizacja cen na rynku.

15 dzień lutego 2017

Swisspor bezlitośnie nagle podnosi cenę. Już jesteśmy po zmianach. Cena Lambda Max Fasada 211,56 zł brutto/m3 tym sposobem o 2,46 zł przebija rekord cenowy sprzed 2 lat. Gratulacje dla klientów, którzy potwierdzili zamówienie na czas. Koniec wyprzedaży Swisspor. Koniec zimowych cen.

zmiana cen styropianu 2017

Wchodzimy w okres stabilizacji cen. Termo Organika nienaturalnie droga, pewne niebawem zejdzie z ofertą poniżej ceny styropianu Austrotherm. Swisspor mimo podwyżki nadal wypada atrakcyjnie w porównaniu do konkurencji. Lambda White tańszy od Termonium Plus oraz Fasada Premium to super okazja. Myślę, że do połowy marca sytuacja się wyklaruje, jednak żaden z produktów nie osiągnie już chyba ceny poniżej 200 zł brutto/m3 czyli 60 zł za op. Zmiana cen styropianu najwyższa w historii.

21 luty 2017 minął tydzień ale ceny nie ustabilizowały się, Swisspor i Termo Organika zapowiedziały, że z dużym prawdopodobieństwem czekają nas kolejne podwyżki od 3-6 marca. Nie chce się wierzyć. Deklaracja jednak jest na piśmie. Od połowy marca podrożeje na pewno chemia budowlana Termo Organiki.

Strachy na lachy 23 luty 2017

Swisspor lekko podnosi cenę, bada rynek. Termo Organika i Austrotherm wraz z Genderką udzielają znacznych rabatów. Nowe cenniki już 6 marca. 12:00 – Swisspor wprowadza limity, czyli zmiana cen styropianu jest przesądzona.

24 luty 2017 KNAUF wstrzymuje nagle przyjmowanie zamówień i wprowadza nowe ceny. Knauf EPS 100 będzie od 27 lutego po 195 zł netto/m3. Nigdy nie słyszeliśmy o tak wysokiej cenie tego styropianu na Polskim rynku .  Od poniedziałku ceny podnosi także Austrotherm. Termo Organika od 6 marca. Swisspor potwierdza podwyżkę o 5-10% 1 marca. Ceny w sklepie ważne są do poniedziałku włącznie.

zmiana_cen_marzec

27.02.2017 Austrotherm i Genderka przekładają podwyżki na poniedziałek 6 marca, czyli czekają na reakcją Termo  Organiki. Swisspor twardo trzyma się najbliższej środy. Poczekamy zobaczymy.

28.02.2017 12:00 – Swisspor czeka na reakcję innych, nie podniesie cen do piątku. Widać wszyscy czekają na reakcję Termo Organiki i nie biorą jak na razie przykładu z KNAUFA.

03.03.2017 Swisspor oraz Austrotherm wprowadzają limity zakupu (po obecnych cenach)

04.03.2017 Sobota

Najprawdopodobniej poniedziałek będzie ostatnim dniem zakupu po aktualnych cenach.

07.03.2017 wtorek

12:00 Uwaga: Termo Organika nie decyduje się na podwyżkę nowy (stary) cennik ważny jest do 6 kwietnia. Czego zatem możemy spodziewać się po innych producentach? Na 99% nikt nie podniesie ceny do 6 kwietnia. 13 marca możemy się spodziewać obniżki mocno przecenionego w górę Knaufa.

W końcu nastaje czas stabilizacji. Czekamy z wykresem na reakcję Austrotherm i Swisspor jak na giełdzie…

16:00 jutro o 8:00 podnosimy ceny lambdy white aż o ok. 2-3 zł na paczce. Reszta produktów Swisspor lekka korekta w górę. Czekamy na nowy cennik Austrotherm.

09.03.2017 Jesteśmy po zmianie cen. Ostatecznie Termo Organika lekko skorygowała cenę w dół, Swisspor lekko do góry, Austrotherm nie zmienia cen. Tym sposobem wszyscy producenci z klasy premium w Polsce ustalili cenę na swoje sztandarowe styropiany grafitowe EPS 031 na niecałe 220 zł brutto/m3. Do 10 kwietnia cena powinna być stała, możliwe są drobne korekty góra-dół. Co roku w czerwcu lub lipcu cena zawsze była krygowana w dół. Czy dojedzie do tego w tym roku? Poczekajmy na reakcję producentów w kwietniu i maju.

 

zmiana_marzec

Analiza ostatnich wydarzeń

Jak widzimy na wykresie najbardziej podrożała Genderka, aż 42 zł /m3. Wygląda ona zatem najmniej atrakcyjnie mimo najniższej ceny. Austrotherm wychodzi korzystnie ponieważ jak nigdy jest tańszy od Termo Organiki a nawet potrafi zbliżyć się cenowo do Swisspora. Lambda Max Fasada 031 marki Swisspor (czerwona linia) jak zwykle po środku, kusi najwyższą wytrzymałością na zginanie oraz pomimo podwyżki atrakcyjną ceną w porównaniu do konkurencji w strefie premium.

Na wykresie zamieszam producentów klasy premium : Swisspor, Termo Organikę oraz Austrotherm . Zamieszczam także Genderkę, która próbuje dorównać tym producentom. Wszyscy dostarczają swoje produkty na terenie całej Polski z dostawą od 2 do 10 dni roboczych przy spełnieniu minimum w ok. 100 op., chciaż Austrotherm wprowadza dopłaty pow. 200 km.

Zmiana cen marzec 2017

Austrotherm lekko podnosi cenę. Wygląda to na prawdę już na stabilizację. Austrtherm lekko droższy od Termo Organiki to standard.

15 marca 2017 XPS marki Synthos od 1 kwietnia podrożeje o 4 euro/m3. Nie pamiętam takiego skoku cenowego. Podwyżki można było się spodziewać, nie jest zaskoczeniem po tym co spotkało produkty EPS.

18 marca 2017 Wszystko wskazuje na to, że ewentualne dalsze ruchy cenowe, jeśli nastąpią to dopiero 1 – 6 kwietnia.

Zapraszam do składania zapytań na klej i siatkę, wybrałem najlepsze produkty w bardzo przystępnej cenie.

21 marca 2017 Chodzą słuchy o lekkiej korekcie w dół na EPS ale nikt nie da sobie za to ręki obciąć…

24 marca 2017 Możesz dokonać zakupu z odroczonym terminem płatności. Jeśli styropian potanieje, anulujmy zamówienie i kupisz w nowej cenie, jeśli podrożeje to zachowasz starą cenę, pod warunkiem szybkiej darmowej dostawy. Nasz sklep jest przyjazny dla klienta 🙂

30 marca 2017 Ceny xps aktualne są tylko do jutra do godz. 15:00. o 15:01 będą wyższe o ok. 20 zł /m3.

Kwiecień 2017

1 kwietnia 2017 Knauf obniża cenę o ok. 2-3% Czy inni producenci pójdą tą samą drogą?

6 kwietnia 2017 Dziś może być przełomowy dzień, czekamy na cennik Termo Organiki.

7 kwietania 2017 Termo Organika obniża cenę, lekka korekta w dół, mniej więcej do ceny produktów Swisspor. Przypuszczalnie wchodzimy w okres stałych cen.

Który styropian wybrać gdy cena Termo Organiki jest taka sama jak Swisspora, Knaufa i Austrothermu ?

Z całej czwórki klasy premium to Swisspor ma najszerszy asortyment, może poszczycić się tak profesjonalnymi grafitowymi produktami jak Lambda White Fasada, Lambda Max, Hydro Lambda, Lambda 100 dach podłoga. Knaufa wyróżnia elewacyjny EPS 70 031, jednak nie jest dostępny na terenie całej Polski.  Austrotherm Fassda Super i Termo Organika Gold Fasada z parametrami EPS 70 038 to białe styropiany elewacyjne o najniższej lambdzie.

Nie sposób tu pominąć styropiany dachowe, które tylko w przypadku Swisspor ThermoFlat uzyskują aż do 26 lat gwarancji na układ termo i hydro izolacji dachu płaskiego.

Na stronach sklepu każdy produkt opisany jest osobno. Służymy doradztwem, choć ciężko się nieraz dodzwonić. Proszę pisać zapytania z podaniem numeru telefonu oraz kodem pocztowym miejsca dostawy, oddzwonimy bok@hurtowniastyropianu.pl

18 kwietnia 2017 Austrothrm i lekka zmiana cen w dół. Stabilizacja trwała niecałe dwa tygodnie.

19 kwietnia 2017 Producenci chętniej udzielają rabatów. Warto o nie pytać.

26 kwietnia 2017 Pogoda kiepska. W sezon wchodzimy wolno. Sprzedaż styropianu w Polsce w kwietniu spadła w porównaniu z rokiem ubiegłym. Producenci chętniej udzielają rabatów, korygują cenę w dół.

27 kwietnia 2017 Jeśli nie śpieszy się Tobie z zakupami, to jedź spokojnie na długi weekend i pytaj o nowe ceny 8/9 maja. Będzie taniej. Pozdrawiam!

Maj 2017

9 maja 2017 Wszyscy producenci przeceniają produkty ostro w dół.

zmiana ceny styropianu

 

09.06.2017 Kto cierpliwy, kto mógł zaczekać, tak jak wspominałem. Jeszcze chwilkę…

10.06.2017 – wchodzi mega promocja i raczej taniej już nie będzie, ceny wracają do poziomu z grudnia 2016.

25 lipca 2017 – promocja jest nadal przedłużana, jednak z uzyskanych informacji wynika, że nie potrwa dłużej niż do 1-7 sierpnia.

1 sierpnia 2017 – przychodzą nowe cenniki, lada chwila przystąpimy do aktualizacji cen w sklepie.

8 sierpnia – Swisspor lekko do góry, Termo Organika śmiało o 8-10 zł na m3 do góry, Genderka podobnie, Knauf i Austrotherm nowe ceny wprowadzą w tym tygodniu. Już drugi raz w tym roku jest taka sytuacja, że Swisspor jest tańszy od Termo Organiki i Austrothermu i to znacznie. Taki okres przejściowy to znakomita okazja na produkty tego producenta, pewnie nie utrzyma się zbyt długo.

12 sierpnia – Od 16 sierpnia wchodzi kolejna podwyżka  ok. 5 zł netto/m3 czyli ceny produktów Swisspora będą zbliżone ale nadal nie wyższe od konkurencji z tej samej, najwyższej półki jakościowej.

16 sierpnia – dziś wprowadzimy podwyżki.

24 sierpnia – Synthos zapowiedział wzrost cen polistyrenu. Duży popyt na wyroby z tego materiału wróży niestety wzrost cen i to w najbliższym czasie, może nawet przed 31 sierpnia.

28 sierpnia – Termo Organika : jutro ostatni dzień przyjmowania zamówień w obecnych cenach, od środy podwyżka o 5 zł netto/m3. Po zapowiedziach Synthos i Termo Organiki wróżę szybką reakcję pozostałych producentów. Zmiana cen styropianu już wkrótce.

30 sierpnia

Lada moment podwyżka ceny Swisspora i Austrotherm. Łap okazję.

31 sierpnia

8:00 Na rynku brakuje polistyrenu. Mam złe przeczucia. Czyżby czekała nas powtórka scenariusza z zeszłego roku?

8:30 Termo Organika zapowiada kolejną podwyżkę (od 6 września).

12:00 Nagła zmiana cen styropianu Swisspor.

1 września

8:00 Pozostali producenci styropianu podnoszą ceny.

4 września

12:00 Brakuje polistyrenu. Cena wzrośnie. Mamy podobną sytuację, jak z grudnia z zeszłego roku.

5 września

7:00 Powariowali ze szczęścia. Austrotherm i Termo Organika nie przyjmują zamówień w starych cenach i nie przysyłają nowych cenników. Swisspor zapowiedział kolejną podwyżkę dziś mamy raczej już ostatni dzień tych promocyjnych cen.

12:00 Austrotherm droższy o ok. 8 zł /m3

15:00 Swisspor podnosi mocno ceny białych produktów, lekka korekta w górę płyt grafitowych (podobno przejściowa), ceny nadal atrakcyjne w porównaniu do innych producentów z tej półki jakościowej.

6 września

7:00 Czekamy na ostateczne ceny Termo Organiki, wciąż niezdecydowani…

Wszyscy producenci zebrali zamówienia na cały wrzesień i negocjują dostawy polistyrenu. Cena może ulec ponownej zmianie w ciągu następnego tygodnia.

8:00 Wielki popyt na wyroby z polistyrenu sprawił braki tego produktu na rynku europejskim. Polski producent Synthos jest w stanie wyprodukować tylko 10% krajowego zapotrzebowania. Pozostała ilość jest sprowadzana z Niemiec. Brak inwestycji w tej dziedzinie przemysłu na pewno sprawi taką samą sytuację w przyszłym roku.

11:00 Zainstalowaliśmy nowe ceny. Bardzo podrożały białe styropiany. Aktualna promocja jest ważna do 8 września włącznie. Najprawdopodobniej ceny ustabilizowały się i zachowają ważność do 18 września. Proszę sprawdzać wpisy na bieżąco  czekamy na podwyżkę cen za produkty grafitowe.

12 września

Producenci informują, że na rynku brakuje polistyrenu.

14 września

Czekamy na podwyżki cen styropianu. Od 1 października na pewno podrożeje styrodur XPS.

O podwyżkach poinformowały firmy Ursa oraz Synthos.

15 września

Powróżmy.

Za kilka dni producenci dowiedzą się o nowej cenie polistyrenu, będzie to wyższa cena niż ostatnio. Tak jak wspominałem wcześniej, polistyren ma krótki termin przydatności 30-60 dni, po tym okresie nie nadaje się do produkcji styropianu. Producenci są zmuszeni raz na ok. dwa miesiące negocjować cenę zakupu np. w firmie Basf lub Synthos. Cena zakupu zależy od ceny ropy naftowej oraz kursu euro. Coraz częściej zależy ona także od popytu na ten surowiec, z roku na rok większego.

Co się stanie w najbliższym czasie?

Prawie pewne jest, że styropian podrożeje ale nie będzie to skok do cen z przełomu zima/wiosna.

Tak może to wyglądać w najbliższej przyszłości:

zmiana-cen-wrzesien-2017

Miejmy nadzieję, że się mylę. Chociaż z drugiej strony prognozy do tej pory sprawdziły się w 99%…

23 września

Tak jak przewidziałem, Termo Organika dokładnie 22 września podnosi cenę o ok. 3 zł/m3 . Osiągając tym samym cenę ok. 219 zł brutto. Czekamy na odpowiedź pozostałych firm.

26 września

Tylko do końca dnia przyjmujemy zamówienia w obecnych cenach.

Już wiemy, od jutra Swisspor Lambda Max 031 będzie w cenie ok. 209,10 zł a Lambda Plus po 184,50 zł/m3.

Czyli nie aż tak drogo jak zapowiadałem. Sytuacja ta wróży stabilizację cen w przynajmniej dwumiesięcznym okresie.

24 października

Chodzą słuchy, że idzie zima 🙂 Obniżki czas zacząć.

Od 6 listopada na pewno będzie taniej, niedużo ale taniej.

3 listopada 2017

Dobre wieści. Termo Organika w dół po ok. 2 zł na paczce. Trochę szybciej i odrobinę więcej niż się spodziewałem. Dokładnie wtedy jak to wywróżyłem w połowie września (patrz ostatni wykres). Ceny w sklepie są już zaktualizowane, po obniżce.

15 listopada 2017

Ceny w tej chwili ustabilizowały się na poziomie średnim. Myślę, że na początku grudnia jeszcze spadną. Należy obserwować ich zmianą na bieżąco.

6 grudnia 2017

Zapowiadano obniżki a tu nagle ceny idą do góry. Termo Organika podnosi ceny nagle od dziś. Czekamy na reakcję pozostałych producentów.

8 grudnia 2017

Poniedziałek 11.12.2017, to prawdopodobnie ostatni dzień , kiedy będziemy przyjmować zamówienia w obecnych  (starych) cenach.

18 grudnia 2017

Po lekkiej zmianie cen w górę, pozostaje nam życzyć Państwu Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku a także niższych cen styropianu w styczniu.

28 grudnia 2017

Niestety mam złe wieści z rynku paliw. Od 20 grudnia cena skoczyła o 5% i osiągnęła maksimum sprzed 2 lat. To musi oznaczać podwyżki cen polistyrenu, niezbędnego do produkcji styropianu. Producenci mają pełne stany magazynowe, nie muszą cen podnosić od razu…

8 stycznia 2018

Termo Organika wprowadza wyprzedaż styropianów grafitowych. Chociaż cena nie osiągnęła historycznego minimum to taniej raczej już w tym roku nie będzie. Czekamy na promocje innych producentów.

9 stycznia 2018

Tymczasem silna złotówka lub niski kurs dolara (jak kto woli) niweluje skok ceny ropy na światowych rynkach i polistyren pozostaje w tej samej cenie. Wróży to stabilizację ceny przynajmniej do końca lutego.

To ostatni wpis na tym blogu, jeśli zapiszesz się do naszego newslettera to nie ominie Ciebie żadna promocja i zyskasz dodatkowy rabat 1% od cen ze sklepu.

 

 

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Ceny styropianu zamieszczone w sklepie są aktualne.

Dziś jest czwartek 18 stycznia.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z

dostawą gratis w całej Polsce.

W tym tygodniu pracujemy od 10:00 do 16:00.

bok@hurtowniastyropianu.pl