f | g+ | t

Styropian ranking

W rankingu oceniamy technologię oraz jakość wykonania zgodnie z deklaracją właściwości użytkowych wydanych dla poszczególnych produktów przez ich producentów oraz opinie klientów. Styropian ranking to przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła oraz opór cieplny a także poszczególne wytrzymałości materiału i dokładność wykonania. Aktualna cena sprzedaży jest także bardzo istotna. Dążymy do zakupu najlepszego produktu w najkorzystniejszej cenie. Włączamy pełną optymalizację.

Zakładamy, że im wyższa technologia wykonania, niższy współczynnik lambda i niższa cena oraz więcej pozytywnych opinii tym produkt staje się bardziej atrakcyjny i tym sposobem umieszczamy go wyżej na liście. ( Pod uwagę będą brane opinie o produkcie tylko tych klientów, którzy zakupili produkt).

Do rankingu zakwalifikowano produkty producentów, którzy deklarują dostawy styropianu gratis na terenie kraju. Produkty dostępne tylko lokalnie będą brały udział w rankingach lokalnych i opisane zostaną w kontakcie do poszczególnych miejscowości.

W przypadku gdy wyniki badań Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wykażą, że produkt, który znajduje się w rankingu w sposób rażący nie spełnia deklarowanych przez producenta właściwości, styropian ten po weryfikacji spadnie w rankingu na najniższe miejsce w kategorii po współczynniku lambda oraz zostanie poddany kwarantannie. Należy przy tym pamiętać iż jakość styropianu zależy od sposobu jego przechowywania. Styropian powinien być zabezpieczony w hurtowni budowlanej przed promieniowaniem słonecznym oraz warunkami atmosferycznymi. Nie będziemy uwzględniać badań jeśli badana próbka będzie starsza niż pół roku, ponieważ sposób przechowywania może mieć wpływ na wyniki badań. W przyszłości uwzględnimy udokumentowane reklamacje jakościowe od klientów indywidualnych.

Ostatnia aktualizacja rankingu 18 grudnia 2017 rok.

Kategoria EPS 031

1. Swisspor Lambda White Fasada

Ranking rozpoczynam od odkrycia roku 2015. Firma Swisspor posiada doświadczenie blisko 50 lat. Produkcja styropianu odbywa się w czterech zakładach w Polsce, co umożliwia dostawę gotowych płyt EPS na terenie całej Polski. Technologia laminowania płyt grafitowych białą, twardszą warstwą EPS o grubości ok. 5 mm wysuwa ten produkt na pierwsze miejsce wśród styropianów grafitowych. Współczynnik lambda na poziomie 0,031 W/mK to najlepszy możliwy wynik dla takich elewacyjnych płyt styropianowych. Dla tego produktu można wróżyć długi pobyt na miejscu pierwszym w styropian ranking. Jeszcze dwa lata temu zwykły EPS 031 był droższy.

Lambda White Fasada styropian ranking

Styropian Ranking Lambda White Fasada

O ocenie tego produktu decyduje tylko technologia wykonania ponieważ nie ma w Polsce zamiennika. Do tej kategorii niektórzy mogą zaliczyć płyty Austrotherm Premium Reflex. Jednak jest to styropian pokryty tylko białym preparatem refleksyjnym, czyli stanowi swego rodzaju półśrodek w zabezpieczeniu przed promieniowaniem UV.

Cena Lambdy White po zimowej promocji powróciła na swoje miejsce. Gratuluję klientom wyboru i bardzo atrakcyjnej ceny zakupu w czerwcu i lipcu. Obecna cena tego styropianu w wersji niefrezowanej to ok. 69 zł brutto za paczkę.

2. Ex aequo Lambda Max, Termonium Plus oraz Premium

Na drugim miejscu w nowej odsłonie tym razem ex aequo trzy produkty. Podobna technologia wykonania, podobna deklaracja właściwości użytkowych. O kolejności na liście decyduje cena oraz ilość pozytywnych opinii.

Swisspor Lambda Max Fasada 031

cena: ok. 63,00 brutto zł/paczkę z dostawą przy spełnieniu minimum logistycznego tj. już od 80 paczek

Styropian grafitowy Swisspor Lambda Max Fasada

Lambda Max Fasada

Moja ocena:

W tym roku firma Swisspor wyłamała się i nie podniosła ceny styropianu w styczniu jak to zrobiły firmy Termo Organika oraz Austrotherm, stąd różnice cenowe zimą nawet  ok. 20 zł brutto/m3.   Możliwość realizacji dostawy już od 25 m3 gratis prosto na budowę to kolejna istotna różnica pomiędzy tymi producentami.

Austrotherm Premium Fassada 031

cena: ok. 63 zł za paczkę z dostawą od 100 paczek.

wnioski: Austrotherm z powodu niższej ceny od Termonium Plus wskakuje na miejsce 3. Wadą jest natomiast logistyka. Firma ta ma tylko dwa zakłady produkcyjne w Polsce, zamówienia do części zachodniej (dalej niż A3) oraz Północnej nie są realizowane. Najdalej na zachód udało się dostarczyć do Słubic ale dotyczy to tylko całego auta, czyli ok. 110 m3.

Termo Organika Termonium Plus Fasada 031

cena: ok. 64 brutto zł/m3 z dostawą od ok. 100 paczek.

termoorganika termonium plus fasada

Termonium Plus Fasada

Moja ocena:

Termonium Plus Fasada to dobry produkt. Czy musi być aż tak drogi? Deklarowane parametry użytkowe podobnie jak Austrotherm Premium ale jest obecnie odrobinę tańszy dlatego tym razem pojawia się w Rankingu na miejscu nr 4. Termo Organika oraz Swisspor to jedyne firmy, które dostarczają styropian w najdalsze zakamarki Polski.

Kategoria EPS 032 – 033

 3.  Swisspor Lambda plus Fasada 032

cena ok. 53 zł brutto / op. dostępny już od 80 paczek!

Supor Thermo w lipcu 2017 wskakuje do wyższej ligi. Profesjonalnej linii produktów LAMBDA. Zauważamy od razu, że ten styropian grafitowy ma mniejszą wytrzymałość na zginanie [BS] oraz na rozrywanie [TR] niż styropiany z kategorii EPS 031. Producent deklaruje jednak takie same parametry wytrzymałościowe oraz opór cieplny jak Termo Organika Termonium 032. Obecna promocja tego produktu sprawia iż jest on tańszy aż o ponad 10 zł /m3 od Termonium, dlatego wskakuje na miejsce 3. Zupełny brak reklamacji i same pozytywne opinie sprawiają, że Supor 032 a teraz Lambda plus pewnie ląduje na tym miejscu. W czerwcu cena spadła do historycznego minimum. HIT 2015/2016 i równie duże zainteresowanie w 2017 roku. Non stop w promocji, pewnie taka sytuacja nie potrwa długo…

Moja ocena:

MEGA OKAZJA. 

Firmie Swisspor dziękujemy za bardzo dobry produkt w korzystnej cenie. Firmę Termo Organika prosimy o lepsze ceny. Zapewne stanie się odwrotnie, czyli w najbliższym czasie Swisspor podniesie cenę i zrówna się z Term Organiką.

Ranking styropianu znajduje się na stronie ” styropian elewacyjny ” w postaci oferty zaproponowanej od góry od numeru jeden i jest ważny we  wrześniu 2017 w oparciu o aktualny asortyment poszczególnych producentów, ich aktualne deklaracje właściwości użytkowych  oraz aktualną cenę i opinie.

Pozostałe produkty:

  • 6. Termonium Fasada 032
  • 7. Austrotherm Fasada Therma 033 i Galaxy z TO
  • 8. Swisspor EPS 80 038 ( stara dobra FS15,  otwiera ranking białych styropianów)
  • 9. Austrotherm Fasada Super 70 038 oraz Termo Organika Fasada Gold EPS 70 038
  • 10. Swisspor MAX Fasada 040 …

pozdrawiam

Tomasz Lingo,

styropian ranking grudzień 2017,

 

 

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Ceny styropianu zamieszczone w sklepie są aktualne.

Dziś jest czwartek 18 stycznia.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z

dostawą gratis w całej Polsce.

W tym tygodniu pracujemy od 10:00 do 16:00.

bok@hurtowniastyropianu.pl