f | g+

Styropian ranking

W rankingu oceniamy technologię oraz jakość wykonania zgodnie z deklaracją właściwości użytkowych wydanych dla poszczególnych produktów przez ich producentów oraz opinie klientów. Styropian ranking to przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła oraz opór cieplny a także poszczególne wytrzymałości materiału i dokładność wykonania. Aktualna cena sprzedaży jest także bardzo istotna. Dążymy do zakupu najlepszego produktu w najkorzystniejszej cenie. Włączamy pełną optymalizację.

Zakładamy, że im wyższa technologia wykonania, niższy współczynnik lambda i niższa cena oraz więcej pozytywnych opinii tym produkt staje się bardziej atrakcyjny i tym sposobem umieszczamy go wyżej na liście. ( Pod uwagę będą brane opinie o produkcie tylko tych klientów, którzy zakupili produkt).

Do rankingu zakwalifikowano produkty producentów, którzy deklarują dostawy styropianu gratis na terenie kraju. Produkty dostępne tylko lokalnie będą brały udział w rankingach lokalnych i opisane zostaną w kontakcie do poszczególnych miejscowości.

W przypadku gdy wyniki badań Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wykażą, że produkt, który znajduje się w rankingu w sposób rażący nie spełnia deklarowanych przez producenta właściwości, styropian ten po weryfikacji spadnie w rankingu na najniższe miejsce w kategorii po współczynniku lambda oraz zostanie poddany kwarantannie. Należy przy tym pamiętać iż jakość styropianu zależy od sposobu jego przechowywania. Styropian powinien być zabezpieczony w hurtowni budowlanej przed promieniowaniem słonecznym oraz warunkami atmosferycznymi. Nie będziemy uwzględniać badań jeśli badana próbka będzie starsza niż pół roku, ponieważ sposób przechowywania może mieć wpływ na wyniki badań. W przyszłości uwzględnimy udokumentowane reklamacje jakościowe od klientów indywidualnych.

Ostatnia aktualizacja rankingu 9 października 2017 rok.

Ranking rozpoczynam od odkrycia roku 2015, produkt ten z racji swojej wyjątkowości należy do własnej kategorii.

Kategoria EPS 031

1. Swisspor Lambda White Fasada

Firma Swisspor posiada doświadczenie blisko 50 lat. Produkcja styropianu odbywa się w czterech zakładach w Polsce, co umożliwia dostawę gotowych płyt EPS na terenie całej Polski. Technologia laminowania płyt grafitowych białą, twardszą warstwą EPS o grubości ok. 5 mm wysuwa ten produkt na pierwsze miejsce wśród styropianów grafitowych. Współczynnik lambda na poziomie 0,031 W/mK to najlepszy możliwy wynik dla takich elewacyjnych płyt styropianowych. Dla tego produktu można wróżyć długi pobyt na miejscu pierwszym w styropian ranking. Jeszcze dwa lata temu zwykły EPS 031 był droższy. W planach producenta są płyty laminowane dwustronnie.

Lambda White Fasada styropian ranking

Styropian Ranking Lambda White Fasada

O ocenie tego produktu decyduje tylko technologia wykonania ponieważ nie ma w Polsce zamiennika. Do tej kategorii niektórzy mogą zaliczyć płyty Austrotherm Premium Reflex. Jednak jest to styropian pokryty tylko białym preparatem refleksyjnym, czyli stanowi swego rodzaju półśrodek w zabezpieczeniu przed słońcem.

Cena Lambdy White po zimowej promocji powróciła na swoje miejsce. Gratuluję klientom wyboru i bardzo atrakcyjnej ceny zakupu na wiosnę. Obecna cena tego styropianu w wersji niefrezowanej to ok. 68 zł brutto za paczkę.

2. Ex aequo Lambda Max, Termonium Plus oraz Premium

Na drugim miejscu w nowej odsłonie tym razem ex aequo trzy produkty. Podobna technologia wykonania, podobna deklaracja właściwości użytkowych. O kolejności na liście decyduje cena oraz ilość pozytywnych opinii.

Swisspor Lambda Max Fasada 031

cena: ok. 63,00 brutto zł/paczkę z dostawą przy spełnieniu minimum logistycznego tj. już od 80 paczek

Styropian grafitowy Swisspor Lambda Max Fasada

Lambda Max Fasada

Moja ocena:

W tym roku firma Swisspor wyłamała się i nie podniosła ceny styropianu w styczniu jak to zrobiły firmy Termo Organika oraz Austrotherm, stąd różnice cenowe zimą nawet  ok. 20 zł brutto/m3.   Możliwość realizacji dostawy już od 25 m3 gratis prosto na budowę to kolejna istotna różnica pomiędzy tymi producentami.

Austrotherm Premium Fassada 031

cena: ok. 63 zł za paczkę z dostawą od 100 paczek.

wnioski: Austrotherm z powodu niższej ceny od Termonium Plus wskakuje na miejsce 3. Wadą jest natomiast logistyka. Firma ta ma tylko dwa zakłady produkcyjne w Polsce, zamówienia do części zachodniej (dalej niż A3) oraz Północnej nie są przyjmowane.

Termo Organika Termonium Plus Fasada 031

cena: ok. 66 brutto zł/m3 z dostawą od ok. 100 paczek.

termoorganika termonium plus fasada

Termonium Plus Fasada

Moja ocena:

Termonium Plus Fasada to dobry produkt. Czy musi być aż tak drogi? Deklarowane parametry użytkowe podobnie jak Austrotherm Premium ale jest obecnie odrobinę tańszy dlatego tym razem pojawia się w Rankingu na miejscu nr 4. Termo Organika oraz Swisspor to jedyne firmy, które dostarczają styropian w najdalsze zakamarki Polski.

Kategoria EPS 032 – 033

 3.  Swisspor Lambda plus Fasada 032

cena ok. 55 zł brutto / op. dostępny już od 80 paczek!

Supor Thermo w lipcu 2017 wskakuje do wyższej ligi. Profesjonalnej linii produktów LAMBDA. Zauważamy od razu, że ten styropian grafitowy ma mniejszą wytrzymałość na zginanie [BS] oraz na rozrywanie [TR] niż styropiany z kategorii EPS 031. Producent deklaruje jednak takie same parametry wytrzymałościowe oraz opór cieplny jak Termo Organika Termonium 032. Obecna promocja tego produktu sprawia iż jest on tańszy aż o ponad 10 zł /m3 od Termonium, dlatego wskakuje na miejsce 3. Zupełny brak reklamacji i same pozytywne opinie sprawiają, że Supor 032 a teraz Lambda plus pewnie ląduje na tym miejscu. W czerwcu cena spadła do historycznego minimum. HIT 2015/2016 i równie duże zainteresowanie w 2017 roku. Non stop w promocji, pewnie taka sytuacja nie potrwa długo…

Moja ocena:

MEGA OKAZJA. 

Firmie Swisspor dziękujemy za bardzo dobry produkt w korzystnej cenie. Firmę Termo Organika prosimy o lepsze ceny. Zapewne stanie się odwrotnie, czyli w najbliższym czasie Swisspor podniesie cenę i zrówna się z Term Organiką.

Ranking styropianu znajduje się na stronie ” styropian elewacyjny ” w postaci oferty zaproponowanej od góry od numeru jeden i jest ważny we  wrześniu 2017 w oparciu o aktualny asortyment poszczególnych producentów, ich aktualne deklaracje właściwości użytkowych  oraz aktualną cenę i opinie.

Pozostałe produkty:

  • 6. Termonium Fasada 032
  • 7. Austrotherm Fasada Therma 033 i Galaxy z TO
  • 8. Swisspor EPS 80 038 ( stara dobra FS15,  otwiera ranking białych styropianów)
  • 9. Austrotherm Fasada Super 70 038 oraz Termo Organika Fasada Gold EPS 70 038
  • 10. Swisspor MAX Fasada 040 …

pozdrawiam

Tomasz Lingo,

styropian ranking październik 2017,

 

 

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dziś jest czwartek 19 października

Ceny styropianu zamieszczone w sklepie są aktualne.

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z

dostawą gratis w całej Polsce.

W tym tygodniu pracujemy codziennie od 8:00 do 16:00

bok@hurtowniastyropianu.pl