f | g+ | t

Dofinansowanie 2018

Już w tym roku w marcu ruszy program rządowy mający na celu dofinansowanie ocieplenia oraz termomodernizacji domu jednorodzinnego w 2018 roku. Dotacja rządowa dotyczy zatem w większości przypadków budynków z lat 1960 – 1990 przy projektowaniu, których korzystano ze starych norm i wytycznych na ocieplenie ścian budynków. Projekt dotyczy budynków mieszkalnych oddanych do użytkowania przed 2010 rokiem.

Dofinansowanie na styropian 2018

Dotacja na termomodernizację w 2018 roku dotyczy kompleksowego remontu budynku. O zwrot kosztów za styropian będzie mógł się starać każdy właściciel nieruchomości zabudowanej min. budynkiem jednorodzinnym. Jeden warunek to dopuszczenie budynku do użytkowania oraz udokumentowane zamieszkanie. Dlatego odpadają budynki nowe i w trakcie budowy. Pamiętajmy, że budując nowy budynek nie dostaniemy jego odbioru przed zakończeniem ocieplenia ścian.  Termomodernizacja to kompleksowy remont budynku mieszkalnego mający na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię do jego ogrzania.

Dotacja na nowe okna 2018

Termomodernizacja budynku mieszkalnego to także wymiana okien. Możesz zatem starać się o zwrot poniesionych kosztów na okna drewniane czy też PCV. W pierwszej kolejności będą brane pod uwagę wnioski właścicieli budynków, którzy zrezygnowali już z pieców węglowych. Pamiętajmy, ze decyduje także kolejność złożenia wniosków.

Audyt energetyczny na dofinansowanie ocieplenia

Do wniosku trzeba będzie załączyć audyt energetyczny przygotowany przez specjalistę. Koszt takiego audytu może wynieść od 500 do 2000 zł w zależności od zakresu prac. Audyt ma wykazać jakie prace należy wykonać oraz jaki będzie ich koszt. Audytor planuje zakres prac: wyminę okien, ocieplenie ścian, ocieplenie dachu i dobiera odpowiednie parametry materiałów i dla kilku wariantów bada i określa optymalne koszta i przyszły zysk. Tak, inwestycja musi się opłacać inaczej nie miałaby sensu. Należy dobrać odpowiednie materiały.

Całe przedsięwzięcie ma na celu ochronę środowiska zmniejszając w pierwszej kolejności zapotrzebowanie na energię. Brawo, żaden z wcześniejszych rządów nie pomyślał o tym aby dofinansować tego typu inwestycje dla osób prywatnych.

Materiały budowlane

Budynki z lat 1960 – 1990 były wznoszone przeważnie na fundamentach z bloczków betonowych, często są podpiwniczone. Ściany noście to cegła pełna, kratówka oraz pustaki żużlowe. Są to materiały o złych parametrach cieplnych. Ściany trójwarstwowe najczęściej z pustką powietrzną w której hula wiatr. Często bywają słabo ocieplone styropianem nieznanej jakości o grubości 8-10 cm. W takim przypadku należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej technologii wykonania ocieplenia.  W wielu przypadkach sciany bedą wymagały osuszenia czy tez wykonania opaski odwadniającej i izolacji pionowej i poziomej fundamentów.

Jeśli chcesz być na bieżąco zapisz się do NEWSLETTER opisując miejsce : dofinansowanie 2018.

 

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry! Ceny styropianu zamieszczone w sklepie są aktualne i nie przewidujemy ich zmian aż do końca marca.

Dziś jest poniedziałek 19 marca 2018.

Jeśli nie widzisz aktualnej daty, kliknij "ctrl i R".

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z

dostawą gratis w całej Polsce.

Dziś pracujemy od 8:00 do 17:00

Sklep internetowy jest czynny 24h/dobę

bok@hurtowniastyropianu.pl