f | g+ | t

Dofinansowanie 2018

Już w tym roku w marcu ruszy program rządowy mający na celu dofinansowanie ocieplenia oraz termomodernizacji domu jednorodzinnego w 2018 roku. Dotacja rządowa dotyczy zatem w większości przypadków budynków z lat 1960 – 2000 przy projektowaniu, których korzystano ze starych norm i wytycznych na ocieplenie ścian budynków. Projekt dotyczy budynków mieszkalnych oddanych do użytkowania przed 2010 rokiem. Nabór wniosków ma się rozpocząć we wrześniu 2018 roku, czekamy na publikację regulaminu, powinno to nastąpić jeszcze w czerwcu.

Stop SMOG

Ministerstwo energetyki rusza z pilotażowym projektem termomodernizacyjnym STOP SMOG. Wytypowano z całej Polski z 22 gmin 33 miejscowości z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Dotacja będzie dotyczyć starych, nieocieplonych budynków jednorodzinnych. Dofinansowanie BEZ WKŁADU WŁASNEGO. Jednak bez opublikowanego regulaminu można tylko się domyślać ostatecznej decyzji.

Dofinansowanie na styropian 2018

Dotacja na termomodernizację w 2018 roku dotyczy kompleksowego remontu budynku. O zwrot kosztów za styropian będzie mógł się starać każdy właściciel nieruchomości zabudowanej min. budynkiem jednorodzinnym. Jeden warunek to dopuszczenie budynku do użytkowania oraz udokumentowane zamieszkanie. Dlatego odpadają budynki nowe i w trakcie budowy. Pamiętajmy, że budując nowy budynek nie dostaniemy jego odbioru przed zakończeniem ocieplenia ścian.  Termomodernizacja to kompleksowy remont budynku mieszkalnego mający na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię do jego ogrzania.

Proszę pamiętać, że jedynym styropianem grafitowym odpornym na działanie promieni słonecznych jest Swisspor Lambda White Fasada

Dotacja na nowe okna 2018

Termomodernizacja budynku mieszkalnego to także wymiana okien. Możesz zatem starać się o zwrot poniesionych kosztów na okna drewniane czy też PCV. W pierwszej kolejności będą brane pod uwagę wnioski właścicieli budynków, którzy zrezygnowali już z pieców węglowych. Pamiętajmy, ze decyduje także kolejność złożenia wniosków. Program dofinansowujący termomodernizację na terenie województwa małopolskiego znajdziesz pod linkiem program JAWOR

Audyt energetyczny na dofinansowanie ocieplenia

Do wniosku trzeba będzie załączyć audyt energetyczny przygotowany przez specjalistę. Koszt takiego audytu może wynieść od 500 do 1500 zł brutto w zależności od wielkości obiektu oraz zakresu prac. Audyt ma wykazać jakie prace należy wykonać oraz jaki będzie ich koszt. Audytor planuje zakres prac: wyminę okien, ocieplenie ścian, ocieplenie dachu i dobiera odpowiednie parametry materiałów i dla kilku wariantów bada i określa optymalne koszta i przyszły zysk. Tak, inwestycja musi się opłacać inaczej nie miałaby sensu. Należy dobrać odpowiednie materiały. Całe przedsięwzięcie ma na celu ochronę środowiska zmniejszając w pierwszej kolejności zapotrzebowanie na energię.

Jeśli chcesz zlecić wykonanie audytu napisz do nas: bok@phulingo.pl . Od 2005 roku w zespole z adytorem energetycznym opracowujemy pełną dokumentację projektową.

Materiały budowlane

Budynki z lat 1960 – 1990 były wznoszone przeważnie na fundamentach z bloczków betonowych, często są podpiwniczone. Ściany noście to cegła pełna, kratówka oraz pustaki żużlowe. Są to materiały o złych parametrach cieplnych. Ściany trójwarstwowe najczęściej z pustką powietrzną w której hula wiatr. Często bywają słabo ocieplone styropianem nieznanej jakości o grubości 8-10 cm. W takim przypadku należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej technologii wykonania ocieplenia.  W wielu przypadkach sciany bedą wymagały osuszenia czy tez wykonania opaski odwadniającej i izolacji pionowej i poziomej fundamentów.

Premia termomodernizacyjna

Od wielu lat Bank Gospodarstwa Krajowego prowadzi akcję dofinansowania przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Fundusz Termomodernizacji i Remontów dostępny jest także dla inwestorów indywidualnych. Dopłata do inwestycji nie przekracza 20% zaciągniętego kredytu na ten cel. Szczegółowe informacje z 13 marca 2018 znajdziesz bezpośrednio pod linkiem Premia.

Informacje o dofinansowaniu znajdziesz także na stronie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Wodnej.

Dotacje unijne na 2014 – 2020 rok

Nabór wniosków zakończył się z końcem roku 2017. Czekamy na ogłoszenie nowego naboru w 2018 roku. NFOSGW

Jeśli chcesz być na bieżąco zapisz się do NEWSLETTER opisując miejsce : dofinansowanie 2018.

Przykład wykonania pełnej termomodernizacji

Już niedługo opublikujemy przykładowy projekt wraz z audytem.

 

 

Kontakt

PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Dzień dobry!

Dziś jest piątek 25 maja.

Pracujemy od 7:00 do 15:00

Obowiązują majowe promocje. Raczej już taniej w tym roku nie będzie. Jeśli Twoja wyszukiwarka nie odświeża automatycznie ciasteczek to kliknij "ctr i r" aby zobaczyć aktualne ceny.

bok@hurtowniastyropianu.pl

Sklep internetowy jest czynny 24h/dobę

Ceny styropianu są aktualne

Zamówienia, które spełniają wskazane minima logistyczne realizujemy z dostawą gratis w całej Polsce.

Zapraszamy!